Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"Pięknotki" pod Krakowem - nasza droga do wymarzonego domu :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 344
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdjęcia kuchni się zgrywają, a teraz póki co, usiadłam nad kosztami elewacji .. Została nam jeszcze jedna faktura do rozliczenia, ale wygląda na to, że tragedi nie ma. Co prawda, 20 tysi przekroczone, ale cena za m2 wypada póki co nieźle.

 

A domek wygląda tak:

 

Użyty styropian to 20 cm Austrotherm biały, na opaskę wokół budynku daliśmy 15 cm Austrotherm szary. Tynk tzw. sisi - silikatowo - silikonowy (podobno najlepszy typ) marki Kreisel - główny kolor to 28018 i jest to rzeczywiście kolor biały, taki jak chciałam. W krem ciężko trafić, żeby był to rzeczywiście krem, a nie jakiś beż.. Na opaskę wokół budynku poszedł tynk mozaikowy Lakma, odcień bodajże MB3. Podbitka metalowa, odcień złoty dąb (30zł/m2). Parapety również złoty dąb. Całość wygląda na prawdę kompatybilnie i podoba mi się :) Słupy podpierające okap pod wejściem są w innym kolorze - takim kawowym (26166 kreisel tynk sisi) i to jedyna rzecz, która mi lekko nie pasuje. Zdecydowanie lepiej wygladałby konkretny brąz, jak rynny, czy dachówka, ale obawiałam się, użycia aż tak ciemnego tynku. I do tego koszt zdecydowanie wyższy za ciemny kolor mi nie pasował :D Zobaczymy, być może przemalujemy te słupy kiedyś, jeżeli kolor będzie mi przeszkadzał.

 

 

IMG_5679.JPG

 

IMG_5685.JPG

 

IMG_5686.JPG

 

IMG_5690.JPG

 

Do zrobienia został jeszcze komin, ale nasz wykonawca będzie za 2 tyg u sąsiada i chce zrobić wszystkie kominy na raz. Mam nadzieję, że nie ma w tej obietnicy żadnego ukrytego dna ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ważny wybór za Wami :) Coraz bliżej do wielkiego dnia na P. :)))

Jaki model drzwi wybraliście? Czy zamawialiście w Naszych Oknach? I ile ostatecznie wyszło za szt drzwi?

 

Letniowoc, przepraszam, że dopiero teraz odp.

Tak, drzwi zamówiliśmy w Naszych Oknach. Całość powinna nas wyjść niecałe 6500 zł - licząc już z klamkami, rozetami itp. A model wybraliśmy Verona:

 

http://www.centurion.com.pl/store/door_combinations/medium/890401.jpg

 

Z garażu do wiatrołapu pełne:

 

http://www.centurion.com.pl/store/door_combinations/medium/890381.jpg

 

A do łazienek takie:

 

http://www.centurion.com.pl/store/door_combinations/medium/890385.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem - elewacja nudna :) Nie trzymam dłużej w niepewności, nie rozpisuję się już zbytnio, bo wszystkie elementy kuchni były ustalane w lutym :D:D:D

Oto i ona - moja kuchnia :welcome:

 

Sufit i ledy gotowe, czekają na meble:

IMG_5731.JPG

 

Przyjechały:

IMG_5733.JPG

 

Blacik, wisienka na torcie, też dotarł (gdyby ktoś szukał, przypomnę - DĄB LANCELOT):

IMG_5734.JPG

 

Zaczynamy montaż:

IMG_5737.JPG

 

A oto efekt końcowy:

IMG_5738.JPG

 

IMG_5741.JPG

 

IMG_5745.JPG

 

IMG_5746.JPG

 

IMG_5752.JPG

 

IMG_5754.JPG

 

IMG_5755.JPG

 

IMG_5743.JPG

 

Marzenia się spełniają !!! MAM ZMYWARKĘ !!! :wiggle::wiggle::wiggle:

IMG_5750.JPG

 

 

 

Kuchnia podoba mi się bardzo ! Jestem nią zachwycona !!! :) Może wreszcie dzięki niej polubię gotowanie ? :) Brakuje jedynie jeszcze lampy, ale na szczęście mam w głowie, jak powinna wyglądać, żeby stanowić idealne uzupełnienie reszty :) I "Pan meblarz" jest chyba jedynym fachowcem, którego mogę szczerze polecić - nie mam żadnych negatywnych uwag, co do jego pracy i ogólnie zachowania.

 

Dzień na "P" coraz bliżej :D

Chociaż jeszcze tyle pierdół zostało ...

Edytowane przez leila87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gratuluję kuchni- w końcu "serce domu" trafiło na swoje miejsce :)

Blat rzeczywiście pięknie się prezentuje. On jest gładki czy ma strukturę drewna? Mnie wpadł w oko Dąb bardolino z Eggera, on ma właśnie strukturę i ciekawa jestem czy będzie przez to trudniejszy w czyszczeniu...

 

Podoba mi się jak blat współgra z podłogą :) W ogóle białe kuchnie to są miodzio, pasują do wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty są białe z połyskiem, nr NCS pisałam chyba kilka postów temu :) w Black Red White ten odcień był nazwany magnolia :) i od razu przypadł mi do gustu, dlatego postanowiłam znaleść nr NCS :)

 

Co do listew - dopiero po komentarzach zwróciłam na nie uwagę :D pewnie dzięki temu, że inne elementy mam srebrne, nie rzucają mi się w oczy :)

 

Bok przy lodówce to dokładnie blat dąb lancelot, tak samo jak bar :)

Blat jest ze strukturą, nie jest idealnie gładki.

 

Podłoga rzeczywiście współgra z blatem, udało mi się to na czuja, bo nie miałam możliwości przymierzyć jednego do drugiego :)

 

Więcej zdjeć wrzucę po powrocie do domu. Dzięki za miłe słowa ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...