Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ciepły Z242


Recommended Posts

zbichu tak myślałem wyciąć silkę po obwodzie na głębokość profilu i wkleić xps-a. Ciąłem silkę i wcale źle to nie idzie a jak już się ją zmoczy to i kurzu mniej;) jeszcze chwilę mam na przemyślenie ale takiej partyzantki żeby 6cm wysunąć okno (rozumiem że proponujesz bez kotw jbd czy knesel) nie zrobię. Po za tym nie daliby mi gwarancji na takie coś. Artur dobrze zauważył że odstępy mam duże bo miejscami ponad 30cm, ale tak jak zbicu pisze to płyta gruba 20cm-życie pokaże co z tego wyjdzie.

Po 14 miesiącach mamy skrzynę prądową w granicy:

IMG_20160211_143338654.jpg

zabezpieczenie 32, kabel 5x10mm2 już podciągnięty pod dom. Mamy nadzieję że teraz już pójdzie szybko z założeniem licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) też już mamy skrzynie od 18 stycznia, w zeszłym tygodniu był odbiór a dziś jadę podpisać u mowę, ciekawe czy będzie g11...

 

kabel 5x10m2 dawałeś miedziany czy alu?

 

z tą podłogówką to się nie stresuj jeszcze nic się nie dzieje. jak płyta się rozgrzeje powinno być oki.

A jakiś projekt jej posiadasz? sam ustaliłes miejsce szafki z rozdzielaczem? podtynkowa czy natynkowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbichu tak myślałem wyciąć silkę po obwodzie na głębokość profilu i wkleić xps-a.

 

montaż.jpg

Jaką masz różnicę w 1 i 2 przypadku? jak będzie się trzymało twoje okno? Jeśli chcesz napisać, że na kotwie mocowanej do pionowej krawędzi to napisz od razu czy widziałeś taką kotwę i czy ona utrzyma na takim ramieniu 50kg jaki powinna czy może raczej 5?

 

Jak chcesz wyciąć po obwodzie to już nie będzie żadnej różnicy. Wytłumacz mi jakie widzisz różnice.

Nie wiem o jakiej partyzantce mówisz? Ja Ci proponuję, żeby postawić okno na murze 2cm.

wysunięcie.jpg

Ty chcesz mieć pod oknem XPS to gdzie tu partyzantka?

 

 

A jak chcesz mieć podparcie, żeby okno nie spadło to wymuruj 2 bloczki po bokach z wysunięciem. Będziesz miał tylko na nich taki mostek na długości 40cm jaki masz po całym obwodzie przy montażu w grubości muru.

okno widok.jpg

No chyba, że nie zrozumiałem Twojego pomysłu

 

ps. zibuch, nie zbichu :no:

Edytowane przez zibuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze zbichu;) przepraszam zibuch kilka zdjęć zastępuje milion słów. Kumam o co Ci chodzi. Tylko co od spodu? Xps-a przykleić do ściany i przykręcić czymś dodatkowo do ściany? Robiłeś już kiedyś coś takiego? Boki to ja rozumiem że trzymają się głównie na pianie + te kotwy "mega" mocne, ale obciążenia największe przejmuje to na czym okno jest posadowione.

lambert przewód do domu to raczej tylko miedź, co do podłogówki czas pokaże;) Mimo wszystko będzie musiała grzać. Projektu nie mam, sam ustaliłem miejsce rozdzielacza a nad szafką jeszcze nie myślałem,ale będzie na ściance 12cm grubości więc chyba będzie ta zewnętrzna. Po za tym szafka wyjdzie mi w pomieszczeniu gospodarczym do którego będą zamykane drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

@Xesxpox (ło jezu jak to się czyta) jak się boisz na XPSie to pokazałęm Ci alternatywę. Możesz nawet całą warstwę pod oknem wymurować, że będzie pełne podparcie na murze. Można różnie w zależności od odwagi :-).

Mam nadzieję, że zrozumiałeś, że można mieć gratis ciepły montaż na 3 krawędziach okna. I bez żadnego cięcia silki. Jeśli już to zamiast cięcia wolałbym rozebrać bloczki pod oknami i wmurować grubsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nick mi redakcja zmieniła...x-ów nie było;) nie boje się xps-a tylko jak go sensownie umocować do ściany żeby nie spadł z oknem a zarazem nie kosztowało to tyle co kotwy. Na 12 okien połowa są oknami które zaczynają się od poziomu 0 płyty więc wymurowanie coś pod okna jest niemożliwe...myślałem już nad kątownikiem 50x50x4 miejscami wspawać mu podpórkę do wzmocnienia i na nim wyprowadzić okno te 5cm poza mur. Koszt dla mnie to około 130zł na cały dom. Nawet pod oknem nie trzeba by dawać żadnego xps-a tylko dojechać ociepleniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Xesxpox mam jeszcze temat do Ciebie,

czy pod płytą masz rozłożoną kanalizację z wyjściami już pod wc/kabinę/wannę/zlew/pralkę czy tylko masz do łazienek wprowadzony jeden punkt ?

 

lambert86 - miota się jak ptak w pokoju, temat w temacie o płycie poruszany x razy. Jak może zrobić inaczej skoro ma rurki w płycie. To są 2 rodzaje najczęściej wykonywanych płyt, opcja taka jak u Xesxpox lub u mnie, każda ma swoje + i -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Żona wzięła się za odrywanie folii z okien -lepiej zrobić to jak najszybciej. Po około 10-ciu dniach po montażu taśma z okien południowych ciężko się zrywa, rwie się...ale już mamy wszystkie od zewnątrz zerwane.

IMG_20160415_192105407.jpg

 

Lambert od środka:

z salonu

IMG_20160414_192526848.jpg

IMG_20160414_192544185.jpg

sypialnia

IMG_20160414_192636059.jpg

 

dużo ludzi dziwiło się że tyle okien mamy do podłogi ale wyszło to całkiem dobrze;) Przy zakupie okien sprzedawcy namawiali nas na okno przesuwne 307x235 ostatecznie wzieliśmy z ruchomym słupkiem. Przy przesuwnym podzielonym na pół mielibyśmy otwór około 140 po otworzeniu a przy ruchomym słupku otwór ma około 200 - robi wrażenia siedząc w salonie przy otwartym oknie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...