Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Anemostaty a szczelność stropu


Recommended Posts

Witam,

trochę się naczytałem nt szczelności budynku. Dużą wagę do tego przywiązuję.

Dom parterowy, bez poddasza użytkowego, ocieplenie w stropie parteru między dolnymi pasami wiązarów - ale analogiczna sytuacja jest domach z poddaszem, na piętrze - tam tez najczęściej jest strop pod jętkami + skosy.

 

Patrząc od dołu - płyta k-g, folia paroszczelna, wełna, podłoga strychu.

Stropu jeszcze nie mam, robią mi akurat wentylację - tzn rozkładają kanały. Anemostaty będą montować później - jak już będą sufity.

 

Chcą montować w taki sposób, że wyrzynarką wytną kółko z k-g i od razu folii. Na to się nie zgodzę. Ze względu na tę folię bo zrobią mi durszlak a nie dom szczelny. I to w każdym pomieszczeniu.

Ale anemostaty być muszą - jak to zrobić? Tzn jak uszczelnić folię na styku kanałów?

Są może w sprzedaży jakieś fartuchy - kielichy z folii, że można nim obkleić dokładnie kanał i skleić z folią?

 

Zwracanie na to w ogóle uwagę, czy to ja się wygłupiam?

Na koniec będzie próba szczelności budynku.

 

Pozdrawiam

KRAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie rozkładania rur i montażu anemostatów, sufit podwieszany do wiązarów. Ja robię to tak: po wyrżnięciu dziury w regipsie i nacięciu na krzyź paroizolacji mocuję flanszę od anemostatu na wkręty + uszczelniacz butylenowy na styku z regipsem. Od góry na łaczenie flanszy z paroizolacją wciskam trochę silikonu a potem taśma aluminiowa zbrojona - najpierw do samej paroizolacji wkoło a póżniej warstwa na łaczenie z flanszą. Wygląda to solidnie. Co do gotowych przepustów to powinny chyba być zrobione przed przykręceniem regipsów bo później to i tak trzeba nacinać paroizolację żeby kołnierz przeszedł a wtedy to już szkoda kasy na to.

Oczywiście wg mnie jest to b.ważny element jeśli się robi na szcelno budynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Od góry na łaczenie flanszy z paroizolacją wciskam trochę silikonu a potem taśma aluminiowa zbrojona - najpierw do samej paroizolacji wkoło a póżniej warstwa na łaczenie z flanszą. [..].

 

Nie skumałem tego fragmentu.

Masz już zamontowaną flanszę do regipsa.

Jak wtedy uszczelniasz paroizolację? Masz jeszcze do niej dostęp? Chyba, że od góry?

 

Pozdrawiam

KRAB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...