Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po poprawkach proszę o weryfikację moich "szkiców" rozmieszczenia czerpni, wyrzutni, centrali, skrzynek rozdzielczych oraz ilości kanałów do poszczególnych pomieszczeń.

 

parter-projektM.jpg

 

poddasze-projektM.jpg

 

Centrala AirPack 400.

Czerpnia, wyrzutnia, kanały główne fi 200.

Kanały typu pe flex fi 75, trasy kanałów są tylko orientacyjne.

Dwie skrzynki rozdzielcze na strychu 11x75.

 

Czy w Salonie/Jadalni dać jeden anemostat z kanałami 3x75 czy dwa, 2x75 + 1x75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja bym dał 2 razy po 2x75 i w górnej łazience 3x75 - skrzynkę 12tkę. I tak skrzynki są 10-12... Po co zaślepiać? A ta najdalsza łazienka może być za słabo wentylowana. przy 2x75 i wywiewie w przedpokoju, który dzięki znacznie mniejszym oporom, będzie jej zabierał powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

 

Zgodnie z sugestią użyję skrzynek 12tek i w salonie/jadalni 2 razy po 2x75.

W tej łazience na dole mam 3x75, a w tej małej łazience na górze mam 2x75.

Co do przedpokoju/ wiatrołapu chcę tam dać 1x75 i przytłumić, żeby własnie nie zabierało powietrza z łazienki i z kuchni ale żeby wyciągało brudne powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi.

 

Zgodnie z sugestią użyję skrzynek 12tek i w salonie/jadalni 2 razy po 2x75.

W tej łazience na dole mam 3x75, a w tej małej łazience na górze mam 2x75.

Co do przedpokoju/ wiatrołapu chcę tam dać 1x75 i przytłumić, żeby własnie nie zabierało powietrza z łazienki i z kuchni ale żeby wyciągało brudne powietrze.

 

Jeżeli będzie okap, to dałbym 2 x75 w kuchni a do łazienek po 3x.

Uzasadnię:

Kuchnia, gdy nic nie gotujemy, jest tak naprawdę pokojem. Gdy gotujemy, włączamy okap, przy którym wentylacja jest marginesem.

Kolejna kwestia to opory. Drzwi do łazienek są przeważnie pozamykane, do kuchni - nigdy, dlatego nawet 2x75 więcej powietrza wywieje niż 3x75 w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie okap, to dałbym 2 x75 w kuchni a do łazienek po 3x.

Uzasadnię:

Kuchnia, gdy nic nie gotujemy, jest tak naprawdę pokojem. Gdy gotujemy, włączamy okap, przy którym wentylacja jest marginesem.

Kolejna kwestia to opory. Drzwi do łazienek są przeważnie pozamykane, do kuchni - nigdy, dlatego nawet 2x75 więcej powietrza wywieje niż 3x75 w łazience.

 

I tak też zrobię. Dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...