Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt Rekuperacji - brak wywiewu w holu - pomożecie


Recommended Posts

Otrzymałam projekt Rekuperacji w moim domu. Zauważyłam, że w holu nad schodami jak również na schodach nie ma zaprojektowanego wyciągu. Zapytałam o to projektanta, jego odpowiedź jest taka : "W kwestii wentylacji holu na piętrze – pomieszczenie to jest tzn. pomieszczeniem transferowym. Powietrze nawiewane do pokoi wydostaje przez otwór drzwiowy / podcięcie w drzwiach na hol, i następnie z holu jest ”wciągane” do łazienki, pralni i garderoby, wiec pomimo braku punktu wywiewnego, hol i tak jest wentylowany."

Co o tym sądzicie ? Czy jest to poprawne ?

Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałam projekt Rekuperacji w moim domu. Zauważyłam, że w holu nad schodami jak również na schodach nie ma zaprojektowanego wyciągu. Zapytałam o to projektanta, jego odpowiedź jest taka : "W kwestii wentylacji holu na piętrze – pomieszczenie to jest tzn. pomieszczeniem transferowym. Powietrze nawiewane do pokoi wydostaje przez otwór drzwiowy / podcięcie w drzwiach na hol, i następnie z holu jest ”wciągane” do łazienki, pralni i garderoby, wiec pomimo braku punktu wywiewnego, hol i tak jest wentylowany."

Co o tym sądzicie ? Czy jest to poprawne ?

 

W żadnym wypadku nie można robić anemostatów w "pomieszczeniach transferowych" , zabiorą one powietrze łazienkom. Po co powietrze ma się pchać do łazienki pod drzwiami jak ma anemostat na holu?

Za dużo anemostatów wywiewnych ( czyli poza łazienkami i mniejszym w kuchni) to ALBO ZA SUCHO W POKOJACH ALBO GRZYBEK W ŁAZIENCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie okapu w kuchni. Czytałam już wiele opinii i sama nie wiem co zrobić. Planuje rozwiązać w ten sposób. Okap z klapą zwrotną podłączony do kanału wentylacyjnego - i powietrze wyrzucane na zewnątrz. ( mam kanały wentylacyjne zaślepione, ponieważ podczas budowy nie brałam pod uwagę rekuperacji). CO o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...