Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Układ ścian i aranżacja nowego mieszkania - pomocy


Ban350d

Recommended Posts

PROŚBA O POMOC W ARANŻACJI KUCHNI NA KONCU TEMATU - TEMAT WIELKOKROTNIE ŁĄCZONY PRZEZ MODERATORA PRZEZ TO JEST NIECZYTELNY

 

 

 

Witam,

 

Potrzebuje pomocy w zaplanowaniu łazienki w nowym mieszkaniu. Jak widac na zamieszczonym obrazku WC musi byc w tym miejscu reszta to dowolnosc. Chciałbym w tej łazience zmiescic wanne, kabinę prysznicowa, umywalkę i pralkę. Pomożecie ? ;)

 

Bez nazwy-1.jpg

Edytowane przez Ban350d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich wyliczen, wchodzi bez problemu prysznic 90 - wiec raczej standardowy, wanna jesli by była prostokatna to wejdzie nawet na 170, takze chyba sie jednak da wszystko sensownie pomiescic. Zalezy mi na wannie i prysznicu i nie chce z tego rezygnowac. Zreszta łazienke i tak powiekszam kosztem kuchni ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja pierwszej propozycji kinki, wanna obrócona o 90 stopni a umywalka obok pralki. Wanna może być mniejsza ale lepiej żeby nie była prostokątna.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/f5c2f88801b0.jpg

 

Sedes przy bocznej ścianie, z łazienki "wycięta" wnęka na pralkę dostępna z przedpokoju.

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cdd093ecdd94.jpg

Edytowane przez alicyja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Czy wanna koniecznie musi być obła? Jeśli dopuszczasz prostą 150tkę to możesz ustawić ją w jednej linii z kabiną (80x80 lub 70x100 ustawioną na sztorc). Miejsce na szafki masz nad podtynkowym wc. Okrągłe umywalki to symbol wersji wpuszczanych w blat - wtedy pralka jest pod blatem (i dodatkowe szafka pod umywalką ). Według mnie warianty 02 i 07 są najciekawsze. W wariancie z oddzielnym wc oczywiście trzeba zastosować małą umywalkę i muszlę (nano itp)

 

ban350d laz copy s.jpg

 

Można pokusić się nawet o zmniejszenie łazienki, ale bez rzutu mieszkania trudno powiedzieć czy to miałoby sens.

Edytowane przez 2013arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomysły @2013arch. Ciekawym rozwiazaniem jest wariant 08. Niewiem jednak czy nie wyszłyby przez to dwie "klitki". Chociaz jakby na kabine prysznicowa zrobic wnęke z tej czesci łazienki z wanna, a wc byłoby całkiem osobne, to moze dałoby sie cos zrobić ?

 

To rzut całego mieszkania:

 

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w zaplanowaniu układu ścian w nowym mieszkaniu. Zbliża sie powoli termin, abym oddał deweloperowi mój projekt, ale wciąż nie mogę się zdecydować. Mam dylemat najwiekszy co do sypialni i łazienki ( http://forum.muratordom.pl/showthread.php?239609-Łazienka-jak-upchac-wszystko-w-takim-metrazu&p=6901804#post6901804 )

Z sypialnia problem polega na tym że wacham sie pomiędzy zrobieniem skosu w sypialnie lub pozostawienia prostych ścian. O skosie mysle ze wzgledu na długi przedpokoj. Problem tylko potem pojawia się w aranzacji samej sypialni. Zalezy mi na jak najwiekszej szafie i moze jakiejs komodzie. Oto moje wstepne szkice:

 

1.jpg

sypialnia to pomieszczenie po prawej stronie z balkonem. Tutaj proste ściany.

 

2.jpg

 

Tutaj skos

 

3.jpg

 

Tutaj skos plus zwezony przedpokój do 120cm , ale dopiero od szafy wnekowej, bo całosci nie da sie zwezic przez drzwi wejsciowe ktore na to nie pozwalają. Nie wiem dokladnie pod jakim katem zrobić ten skos i gdzie najlepiej umiejscowić drzwi do sypialni.

 

4.jpg

 

W sypialni musi sie znalezc takie łóżko.

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie i propozycje byc moze nie tylko co do sypialni ale i całego mieszkania.

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ban350d Model 08 08b copy.jpg

 

Podział 08 na wc i łazienkę jest praktyczny dla licznej rodziny (od 2+2).

Czy wyjdą klitki? Łazienka ma 221x150cm, a wc 221x100cm.

Oczywiście muszla i umywalka w takim wc powinny być jak najmniejsze - ten czerwony obrys to kompakt Cersanit nano (57x37cm). Poprzednio rysowałem muszle normalnej wielkości.

 

Czy chodzi Ci o wydzielenie kabiny a'la 08b? To chyba nie wyjdzie dobrze. Wc jest mikroskopijne (1x1m). Jeśli musisz mieć kabinę to Ja bym robił 02 lub 07 (tu wchodzi wanna 160!). Przemyśl to, parawan na wannie też działa ok.

 

Kojarzę rzut tego mieszkania, chyba poprawiałem Ci rzuty.

Edytowane przez 2013arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję pomocy w zaplanowaniu układu ścian w nowym mieszkaniu. Zbliża sie powoli termin, abym oddał deweloperowi mój projekt, ale wciąż nie mogę się zdecydować. Mam dylemat najwiekszy co do sypialni i łazienki ( http://forum.muratordom.pl/showthread.php?239609-Łazienka-jak-upchac-wszystko-w-takim-metrazu&p=6901804#post6901804 )

Z sypialnia problem polega na tym że wacham sie pomiędzy zrobieniem skosu w sypialnie lub pozostawienia prostych ścian. O skosie mysle ze wzgledu na długi przedpokoj. Problem tylko potem pojawia się w aranzacji samej sypialni. Zalezy mi na jak najwiekszej szafie i moze jakiejs komodzie. Oto moje wstepne szkice:

 

[ATTACH=CONFIG]325119[/ATTACH]

sypialnia to pomieszczenie po prawej stronie z balkonem. Tutaj proste ściany.

 

[ATTACH=CONFIG]325120[/ATTACH]

 

Tutaj skos

 

[ATTACH=CONFIG]325121[/ATTACH]

 

Tutaj skos plus zwezony przedpokój do 120cm , ale dopiero od szafy wnekowej, bo całosci nie da sie zwezic przez drzwi wejsciowe ktore na to nie pozwalają. Nie wiem dokladnie pod jakim katem zrobić ten skos i gdzie najlepiej umiejscowić drzwi do sypialni.

 

[ATTACH=CONFIG]325122[/ATTACH]

 

W sypialni musi sie znalezc takie łóżko.

 

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, sugestie i propozycje byc moze nie tylko co do sypialni ale i całego mieszkania.

 

Pozdrawiam !!

 

 

Widze, że połączyli mi tematy. Nie wiem komu przeszkadzało, że było czytelnie podzielone na dwa osobne... Mam nadzieje, że ktoś zobaczy ta prośbę a nie tylko rzuty łazienki....

 

 

@2013arch

 

Tak, już w jednym temacie mieliśmy kontakt. Na privie też, nie zdazyłem jeszcze odpisać ;) Ale widze, że nie musze ;)

 

08b bardzo mi sie podoba, bo wchodzi wanna 170. Jaka umywalka by tu w takiej opcji weszła ? A jak wyglada sprawa z rura od wc ? Czy nie bedzie musiała isc w scianie za kabina prysznicowa co zmniejszy łazienke, czy pojdzie w podłodze ? Rzuciłbyś okiem na całe mieszkanko ? ;)

Edytowane przez Ban350d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...