Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt kuchnni oraz łazienki


emws

Recommended Posts

Witam,

 

jestem na forum nowa, proszę o wyrozumiałość.

Zmierzam się z problem aranżacji aneksu kuchennego (bardzo małego) oraz łazienki.

Chciałabym, aby w aneksie były meble kremowe, podłoga w salonie merbau.

Największy kłopot sprawia mi zabudowa kuchenna.

Ponadto w salonie będzie kanapa oraz tv zamontowane na ścianie.

Proszę o pomoc, podpowiedzi jak to zaprojektować na tak małej powierzchni.

Z góry dziękuję za pomoc

001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w zasadzie masz układ bez zastrzeżeń, ale zawsze jakiś drobiazg można poprawić, proponuję:

-korektę łazienki (likwidacja wnęki na pralkę; hall będzie foremny)

-prosty ciąg kuchenny (wg. mnie 3mb na kuchnie wystarczy; zyskujesz normalny wolnostojący stół z 4-5 krzesłami).

-jeden pas zabudowy z hallu do kuchni (klarowny układ)

-poszerzenie hallu o 20cm kosztem środkowego pokoju.

 

Ciąg L czy prosty ciąg to kwestia upodobań. Z prostym masz swobodę ustawienia stołu (a salon jest mały). Zabudowa L to ograniczy (zyskasz 100cm na ścianie, a "stracisz" 60 na niewygodny róg; poza tym masz 3 krzesła, a w prostym ciagu normalny wolnostojacy stół).

 

emws Model a1 copy2.jpg

Edytowane przez 2013arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Wasze odpowiedzi są bardzo pomocne.

Plan przedstawiony przez 2013arch jest świetny i bardzo mi odpowiada. Nigdy bym nie wpadła na takie rozwiązania.Nie ukrywam, że wolę zabudowę prostego ciągu kuchennego, jest więcej miejsca na stół. Martwię się tylko małą ilością blatu oraz miejscem na piekarnik (czy może być pod płytą)?

Czy zabudowa przed lodówką to może być szafa kuchenna wysoka? A może tam piekarnik?

Proszę o pomoc i jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam

Edytowane przez emws
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile osób będzie mieszkać i jak dużo gotujesz,dla 2 osób kuchnia 3mb jest ok.

Zlew zaraz przy lodówce jest niewygodny bo obijasz ją łokciem jak zmywasz,musi być chociaż 20cm odstępu,to samo z obu stron płyty,więc pomiędzy nią a zlewem zostaje ci tak naprawdę tylko 80cm blatu na przygotowanie posiłków.Ja wstawisz zmywarkę,piekarnik zostanie bardzo mało miejsca do przechowywania w szafkach (jedynie w górnych). Kuchnia w "L" to więcej szafek,miejsca na małe agd a stół może pełnić funkcje dodatkowego blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...