Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wylewka na ogrzewaniu podłogowym


bluss

Recommended Posts

Witam , przymierzam się do wykonania ogrzewania podłogowego, z tego co się dowiadywałem, największy koszt w tym przedsięwzięciu, to właśnie wylewka, zastanawiam się, czy wykonanie całych 5-6 cm wylewki ma faktycznie być wykonane samopoziomem?? To straszny koszt....

Szukałem na forum, ale jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

załączam zdjęcie jak powinna wyglądać wylewka na ogrzewaniu podłogowym. Dodatkowo jeżeli jest Pan zainteresowany tym jak przygotować podłoże i wykonać całą podłogę to zachęcam do zapoznania się z instrukcją pod linkiem http://www.lafarge.pl/Poradnik_Techniczny_Agilia_Sols_A.pdf (strona 10 - 12).

 

Gdyby pojawiły się jakieś pytania to jestem do dyspozycji.

Marek Tucholski

Online Ekspert marki Lafarge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie

 

Podepnę się pod temat :) Interesuje mnie jedna sprawa. Z racji że wylewki anhydytowe są dosyć kosztowne to czy zastosowanie środków uplastyczniających wylewkę cementową spowoduje że wylanie takiej wylewki będzie podobne jak przy wylaniu anhydrytu ?? Jestem w tym temacie całkowicie zielony chociaż wiem że takie coś jest możliwe :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Gość Konto usunięte_1*
dawaj zwykłą betonową , mnie robili tydzień temu chłopaki z Gliwic bo tu w Opolskim strasznie drogo i niestety partacko , robili od 7-mej do 14-tej około 89 m2 za 2200 zł nic mnie nie interesowało przywieżli piach cement plastyfikator oraz sypali włókna szklane czy coś podobnego oraz piankę brzegową , a za anchydrytową dasz co najmniej raz tyle tylko po co skoro to niczego nie zmienia i większa precyzja przy układaniu styropianu i foli musi być aby nie wyciekało pod styropian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dosyć kosztowne czyli ile trzeba sobie liczyć za metr?

 

W przypadku Lafarge produkt wraz wykonaniem dostępne są już od 21zł za m2. Cena

zależna jest od miejsca wykonywanej usługi więc najlepiej dowiedzieć sie

bezpośrednio u przedstawiciela pod numerem: 22 250 22 43 bądź

wypełniając formularz kontaktowy na stronie

http://solidnaekipa-lafarge.pl/

 

Pozdrawiam

Marek Tucholski

Online Ekspert marki Lafarge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Wylewka anhydrytowa jest praktycznie idealnie gładka po wyschnięciu, ale przed ułożeniem okładziny zewnętrznej (płytki) należy sprawdzić u producenta jakie parametry musi spełniać podłoże i przygotować go zgodnie z wytycznymi producenta płytek .

 

Pozdrawiam

Marek Tucholski

Online Ekspert marki Lafarge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , przymierzam się do wykonania ogrzewania podłogowego, z tego co się dowiadywałem, największy koszt w tym przedsięwzięciu, to właśnie wylewka,

 

Zamawiasz dobrą ekipę i robią ci wylewkę z miksokreta (cementową). Przygotuj umowę w której jest określony margines błędu na dwóch metrach (u mnie było chyba 2 mm) i płacisz po sprawdzeniu (po 2-3 dniach gdy na wylewkę można już delikatnie wejść z dwumetrową poziomicą). Wylewka pod parkiet czy panele musi być równiutka.

 

Ekspert Lafarge doradza ci własny produkt, bo mu za to płacą. A ty przelicz koszty, czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Zrobisz mixokreta a jakie parametry będzie miała ta posadzka to będzie wiedział tylko ten co sypie lopata piach i cement, w jednym pokoju mocniejsza a w innym nie spełniająca norm.

Druga sprawa i najważniejsza to przewodnosc cieplna. U nad zrobili anhydrytowa i jest 100 razy lepiej jeśli chodzi o grzanie niż u znajomych którzy właśnie pozornie oszczedzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zamawiasz dobrą ekipę i robią ci wylewkę z miksokreta (cementową). Przygotuj umowę w której jest określony margines błędu na dwóch metrach (u mnie było chyba 2 mm) i płacisz po sprawdzeniu (po 2-3 dniach gdy na wylewkę można już delikatnie wejść z dwumetrową poziomicą). Wylewka pod parkiet czy panele musi być równiutka.

 

Ekspert Lafarge doradza ci własny produkt, bo mu za to płacą. A ty przelicz koszty, czy warto.

 

pod parkiet przede wszystkim mocna czyli na kruszywie 2-8m dodatkowo jak na tym filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...