Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pomocy rury wentylacyjne plastikowe


Recommended Posts

witam

 

zamierzam w przyszlym tygodniu robic wentylacje mechaniczna z rekuperatorem i mam problem.

 

zastanawiam sie jakie rury zastosowac.

wybor mam miedzy tymi bialymi plastikowymi a rurami z blachy ocynkowanej.

Mnie sie bardziej podobaja te z plastiku, bo nie zardzewieja i lepiej by sie kladlo, ale nie moge nigdzie znalezc jasnej informacji, ze sa te rury dopuszczone do takiego zastosowania. Boje sie ze jesli ich uzyje to przyjdzie kominiarz i powie ze material nieodpowiedni.

Elastycznych nie biore pod uwage bo za male przekroje maja.

 

Kto wie gdzie szukac zapewnienia, ze plastkowe sie nadaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zamierzam w przyszlym tygodniu robic wentylacje mechaniczna z rekuperatorem i mam problem.

 

zastanawiam sie jakie rury zastosowac.

wybor mam miedzy tymi bialymi plastikowymi a rurami z blachy ocynkowanej.

Mnie sie bardziej podobaja te z plastiku, bo nie zardzewieja i lepiej by sie kladlo, ale nie moge nigdzie znalezc jasnej informacji, ze sa te rury dopuszczone do takiego zastosowania. Boje sie ze jesli ich uzyje to przyjdzie kominiarz i powie ze material nieodpowiedni.

Elastycznych nie biore pod uwage bo za male przekroje maja.

 

Kto wie gdzie szukac zapewnienia, ze plastkowe sie nadaja?

 

Blacha się nie nadaje do wentylacji domowych. Jest zbyt gładka przez to głośniejsza. Nawet nie produkuje się blaszanych kanałów do wentylacji domowej .

Optymalna prędkość powietrza w kanale to 2 do 5m/sek - tak jak wyjście z centrali. Dlatego najczęściej stosowanym kanałem jest 63mm wewnątrz.

A niepalność jest konieczna między strefami, czyli jak jest dom wielorodzinny, to między mieszkaniami. kanał 63mm.jpg kanał izolowany do poprowadzenia po zimnej strefie, kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg kanał do zalewania w stropie wersja higieniczna i ze srebrem antymicrobial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

liczylem na to, ze pojawilo sie akies rozstrzygniecie w przepisach.

U producentow instalacji wentylacyjnych "bialych" nie moge znalezc, nformacji, ze sa dopuszczone do tego zastosowania.

W internecie zajduje informacje, ze mozna uzywac na krotkich odcinkach- np. podlaczenie wyciagu z okapu, ale na cala instalacje sie podobno nie nadaja.

 

szkoda, ale chyba kupie ocynkowane spiro, bo nie mam zapewnienia, ze biale sie nadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle gładkie kanały (wewnątrz) nie są najlepsze. Dla zmniejszenia oporów powierzchnia nie powinna być gładka.

A ocynkowane spiro... do do wentylacji przemysłowych, nawet rozmiary "domowe" nie są produkowane. Optymalna prędkość powietrza w kanałach to od 2 do 5m/sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...