Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolizja wentylacyjna


Recommended Posts

Witam, mam problem w domu, który wybudował mi deweloper, a mianowicie występuje kolizja wentylacyjna, gdyż kratka wentylacyjna znajduje się za instalacją do DGP - nie wiem czy dobrze opisałam, szczegóły widać na zdjęciu. Deweloper stwierdził, że skoro chciałam przesunięcie DGP do narożnika ściany to se mam i to moja wina, że jest tak jak jest. Ja jako klient mam prawo nie znać się na tym, więc to oni odpowiadają za zatwierdzenie wprowadzanych przeze mnie zmian - kilka zmian odrzucili jako niemożliwych do wykonania ze względu na normy i inne przepisy - ok, nie znam się, więc zmiany, a właściwie ich brak zaakceptowałam bez mrugnięcia okiem. Kominek ma być obudowany w prostą trumnę od dołu po sam sufit i pytanie brzmi: jak i którędy wyprowadzić kratkę wentylacyjną aby spełniała swoją funkcję w pomieszczeniu. Słyszałam również, że w pomieszczeniu z kominkiem do którego jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz (do kominka) kratka wentylacyjna nie jest potrzebna, ale coś nie chce mi się wierzyć. Wentylacja w domu jest grawitacyjna. Czy ktoś kto ma wiedzę mógłby się tu fachowo wypowiedzieć? Z góry dzięki za wszelkie porady i sugestie.

 

 

kolizja wentylacjyjna.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w domu, który wybudował mi deweloper, a mianowicie występuje kolizja wentylacyjna, gdyż kratka wentylacyjna znajduje się za instalacją do DGP - nie wiem czy dobrze opisałam, szczegóły widać na zdjęciu. Deweloper stwierdził, że skoro chciałam przesunięcie DGP do narożnika ściany to se mam i to moja wina, że jest tak jak jest. Ja jako klient mam prawo nie znać się na tym, więc to oni odpowiadają za zatwierdzenie wprowadzanych przeze mnie zmian - kilka zmian odrzucili jako niemożliwych do wykonania ze względu na normy i inne przepisy - ok, nie znam się, więc zmiany, a właściwie ich brak zaakceptowałam bez mrugnięcia okiem. Kominek ma być obudowany w prostą trumnę od dołu po sam sufit i pytanie brzmi: jak i którędy wyprowadzić kratkę wentylacyjną aby spełniała swoją funkcję w pomieszczeniu. Słyszałam również, że w pomieszczeniu z kominkiem do którego jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz (do kominka) kratka wentylacyjna nie jest potrzebna, ale coś nie chce mi się wierzyć. Wentylacja w domu jest grawitacyjna. Czy ktoś kto ma wiedzę mógłby się tu fachowo wypowiedzieć? Z góry dzięki za wszelkie porady i sugestie.

 

 

[ATTACH=CONFIG]326683[/ATTACH]

 

Człowiek potrzebuje 20-30m3/h 1 kg drewna do spalenia tylko 8m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylacja w pomieszczeniu z kominkiem musi być. Ja bym ten przewód wentylacyjny przedłużył odcinkiem sztywnej rury spiro i wyprowadził na obudowie kominka. - wtedy ciepło z sąsiadujących rur DGP nie powinno jej szkodzić. Kwestie oszczędniści energetycznej tutaj pomijam milczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, też uważam, ze kratka wentylacyjna jest potrzebna - pomieszczenie jest połączeniem salonu z kuchnią, więc dodatkowa kratka będzie w kuchni, ale to pewnie nie spełni wystarczającej roli. A czy ktoś orientuje się w jaki sposób nakłonić dewelopera do poprawienia tego bubla? Przecież ktoś się pod tym podpisał, jak to się ma do norm i przepisów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia kominiarza, że lokal nie posiada odpowiedniej wentylacji..

 

bez opinii kominiarza chyba nie dostaną zgody na wydanie budowli? Dom jest do odbioru za ok 2 miesiące dopiero.

 

W każdym razie tez myślimy o tym, żeby w ostateczności spirorurą to jakoś załatwić, ale wkurza mnie, że takie rzeczy muszą być na głowie klienta, bo deweloper nieśmiertelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...