Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malowanie płotu


Recommended Posts

Witam,

szukam porady odnośnie zmiany technologi malowania płotu. Mam płot osikowy dookoła posesji wiec sztachet do pomalowania jest pod 2000 sztuk.

 

Dotychczas i pierwotnie płot był pomalowany za pomocą środka Drewnochron Bariera:

http://drewnochron.pl/produkty/p/280-bariera-plus

 

Niestety - lub stety by uzyskać zadowalający poziom ochrony każda sztacheta musi być pokryta 4 razy. Czasowo jest to strasznie zajmujące. Nie chcę przeznaczyć 5 miesięcy w roku na malowanie płotu (popołudniami).

Na fotkach stan płotu przed malowaniem i po. Pierwotna powłoka była położona w 2005 r wiec wytrzymała ok. 10 lat. Wytrzymał w zasadzie kolor,choć płot w odpryski pojawił się po ok. 5 latach), bariera woskowa znika już po pierwszej zimie.

 

DSC01477.jpg

DSC01480.jpg

DSC01478.jpg

DSC01479.jpg

 

Ktoś może doradzić czym pomalować płot by warstwa ochronna była po pierwszym lub drugim malowaniu, trwała i estetyczna ? Oczywiście nowa technologia powinna pokryć starą warstwę bez dodatkowej obróbki (szlifowanie itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj, Miałem to samo z płotem był przez 4 lata oki potem co 2 lata malowałem jak głupi drewnochronami i nie dość że musiałem kłaść 4 warstwy to jeszcze sztachety 4 centymetrowe i bawienia na 2 miesiące. W Końcu już miałem przerabiać na sztachety plastikowe ale znajomy powiedział mi żebym sobie kupił szlifierkę taśmową porządnie wyszlifował starą powłokę aż do białej deski i pomalował farbą samochodową za 80 zł/ litr. I tak zrobiłem kupiłem tanią szlifierkę, wszystkie sztachety wyglancowałem tak że wyglądały jak nowe i potem 2 warstwy podkładu i 2 warstwy farby samochodowej (kolor identyczny co drewnochronu) i już płot stoi 6 lat i kolor ładny nie wyblakł i nic się nie łuszczy nie pęka tak że sposób dziwaczny ale naprawdę zdaje egzamin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...