Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimatyzacja do bloku jaka .


Recommended Posts

Niby dlaczego? Mało to jest bloków, gdzie są jednostki zewnętrzne na balkonie, albo wiszą na ścianie (o antenach sat. nie wspominam). Ja też jestem na etapie rozważań o klimie i z tego co się dowiadywałem u mnie w spółdzielni nie ma problemu ze zgodą.

P.S. A ile ten pokój ma metrów? Ja dobre opinie czytałem o LG serii Deluxe Sirius. W moim przypadku wystarczy 3,5 kW

Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z osobą montującą klimatyzacje obejrzała okno itp itd da rade zamontować . Lecz nie montuje LG ( wczoraj dzwoniłem po kilkunastu firmach instalacyjnych rozmawiając z instalatorami , taki tekst między innymi padał - na szczęście w tym roku nie musiałem LG instalować )

Nie znam się absolutnie jaka marka w klimatyzacji to Ford a jaka Mercedes wybrałem więc Fujitsu ASYG12LTCA / AOYG12LTC , mieszkanie 48 Mk pokój ma 4 m na 3,5 m bez drzwi 1,30 m przejście na przedpokój z którego wchodzi się do kuchni i 2 pokoi łazienki . Jak wcześniej pisałem mam obecnie Sharp CV-P09FR przenośny i szału nie ma wychodząc na przedpokój chłód znika wiem że to przez otwarte okno w kuchni dla zlikwidowania podciśnienia . Czy Fujitsu ASYG12LTCA / AOYG12LTC Moc chłodnicza: 3.5 (1.1-4.0) kW , ochłodzi mi całe mieszkanie + - przy zamkniętych oknach .

 

Bez wentylacji z odzyskiem ciepła, szału nigdy nie będzie. Chłodzenie / grzanie przy otwartym oknie to jak niedomknięta lodówka - chodzi na okrągło i niewiele daje.

Przy rekuperacji 2kW klima ogrzeje i ochłodzi 55m2 mieszkanie a 3.5kW 150m2 dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rekuperacji 2kW klima ogrzeje i ochłodzi 55m2 mieszkanie a 3.5kW 150m2 dom.

3,5 kW to za mało na dom.

5 kW to minimum.

 

Fujitsu to dobra marka.

O ile twój instalator nie montuje chińskich wymysłów z Castoramy, to lepiej zaufać jemu.

Ma doświadczenie w tym co montuje i zapewne najlepsze ceny w hurtowni.

 

Twój przenośny klimatyzator gdy był nowy miał 2 kW, teraz jak ma połowę z tego to jest dobrze.

Nie spodziewaj się, że montując w salonie klimatyzator nawet 5 kW uzyskasz równomierną niską temperaturę w całym domu bez wentylacji.

To 3,5 kW, które ci oferuje instalator jest wystarczające.

W porównaniu do tego czym operujesz teraz to niebo a ziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 kW to za mało na dom.

5 kW to minimum.

 

.

 

W domu z 1999 roku 145m2 3.5kW mitsubishi schłodziło całość nawet tego lata. Dlaczego więc za mało? WP_20140530_003 (2).jpg

 

 

Nie spodziewaj się, że montując w salonie klimatyzator nawet 5 kW uzyskasz równomierną niską temperaturę w całym domu bez wentylacji.
Bez wentylacji mechanicznej klimatyzacja jest bardzo szkodliwa dla zdrowia, a bez odzysku ciepła trzeba dać znacznie większą jednostkę. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu z 1999 roku 145m2 3.5kW mitsubishi schłodziło całość nawet tego lata. Dlaczego więc za mało?

A to u Was w "Łorsoł" dobieracie klimę na rok budowy?

 

Ja mam dość dużo przeszkleń od południa i duże okna dachowe.

7 kW klima daje mi ten komfort, że uruchamiając ją o godzinie 14, wchodzę po pracy do schłodzonego domu.

 

3,5 kW w standardowym domu musiała by chodzić non stop od rana do wieczora, by utrzymać chłód.

Mocniejszy inwerter pracujący krócej i z częściowym obciążeniem będzie zużywał mniej energii.

 

Różnica w zakupie pomiędzy 3,5 a 5 kW:

LG - 450 zł

Toshiba - 700 zł

Mitsubishi - 440 zł

 

bez odzysku ciepła trzeba dać znacznie większą jednostkę.

Znacznie?

Ile chłodu odzyska rekuperator przy przepływie 150 m3/h (5 os.) - 0,7 kW ?

Czy 0,7 kW to jest znacznie większa jednostka?

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to u Was w "Łorsoł" dobieracie klimę na rok budowy?

 

Ja mam dość dużo przeszkleń od południa i duże okna dachowe.

7 kW klima daje mi ten komfort, że uruchamiając ją o godzinie 14, wchodzę po pracy do schłodzonego domu.

 

3,5 kW w standardowym domu musiała by chodzić non stop od rana do wieczora, by utrzymać chłód.

Mocniejszy inwerter pracujący krócej i z częściowym obciążeniem będzie zużywał mniej energii.

 

Różnica w zakupie pomiędzy 3,5 a 5 kW:

LG - 450 zł

Toshiba - 700 zł

Mitsubishi - 440 zł

 

 

Znacznie?

Ile chłodu odzyska rekuperator przy przepływie 150 m3/h (5 os.) - 0,7 kW ?

Czy 0,7 kW to jest znacznie większa jednostka?

 

To Pan niedomknie drzwi od lodówki! Przy uchylonych w upał oknach jest to samo.

 

W każdym razie z rekuperacją 3.5kW ogrzewa i chłodzi 145m2 dom. A 10kW nawiew mitsubishi.jpg o to , na ulicy Chudoby - załatwia dom 1000m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pan niedomknie drzwi od lodówki! Przy uchylonych w upał oknach jest to samo.

Kompletnie brakuje Panu wyobraźni.

Aby było TO SAMO musiałbym wysadzić całą ścianę, a nie uchylić okno.

Dostrzega Pan różnicę?

 

Skraplacz klimatyzatora jest na zewnątrz, więc otwierając okno jedynie dokładamy mu więcej pracy.

Jeśli klimatyzator nie jest dobrany na styk, to działa to bardzo dobrze.

Otwarte okno to ciągła dostawa świeżego ciepłego powietrza, które klimatyzator schładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie brakuje Panu wyobraźni.

Aby było TO SAMO musiałbym wysadzić całą ścianę, a nie uchylić okno.

Dostrzega Pan różnicę?

 

Skraplacz klimatyzatora jest na zewnątrz, więc otwierając okno jedynie dokładamy mu więcej pracy.

Jeśli klimatyzator nie jest dobrany na styk, to działa to bardzo dobrze.

Otwarte okno to ciągła dostawa świeżego ciepłego powietrza, które klimatyzator schładza.

 

A jednak prze wentylacji z odzyskiem ciepła, 3.5 kW grzeje/chłodzi dom 145m2 a 10kW 1000m2 ze sporymi przeszkleniami Kubowicz 2.jpg A ciągła praca zamiast włączania gdy ściany są już nagrzane, pozwala wykorzystać zalety silników DC przy małym obciążeniu i uzyskać przy 30-40% wydajności kWh po około 5gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...