Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzejniki i podłogówka na jednej pompie.


Damian F

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie czy takie rozwiązanie instalacji grzejników i podłogówki będzie działać?

 

Schemat.jpg

 

Schemat trochę mały, ale mam nadzieje że czytelny, połączyłem powrót z grzejników z zasilaniem podłogówki aby pompa wymusiła obieg przez grzejniki. Zawory kulowe do ewentualnej regulacji przepływu.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie podłogówki powrotem z grzejników to karygodny bład.

Tak robili kiedyś niedouczeni instalatorzy. Taki układ nie jest w żaden sposób sterowalny.

Nie obejrzałes rysunku kolega nie chce zasilać podlogowki powrotem z grzejnikow tylko zasilaniem a powrot jest polaczony z zasilaniem i czemu niby kulowe sie nie nadają nawet jak uszczelnienia na zaworze puszczą to co sie niby stanie zawory w tamtym miejscu i tak nigdy nie będą zamknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej tę pompę w gałęzi z zasilaniem grzejników. Pompa od podłogówki zostaje tam, gdzie jest. Jeszcze tylko zamknąć połączenie powrotu grzejników z zasilaniem na głucho albo nawet nie montować takiego połączenia i hulać będzie jak złoto.

----

Czy ja dobrze widzę, że zasilanie obwodów grzewczych będzie za pomocą wężownicy?

Edytowane przez QIM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w buforze mam wężownice do podłogówki i grzejników ponieważ chcę ten układ w systemie zamkniętym, oczywiście mam zrobione wyjścia z bufora w układzie otwartym, gdyby wężownica nie dała rady.

 

Wnioskuje że będę musiał kupić drugą pompę do grzejników. Generalnie rzadko będę korzystać z grzejników, bo wszędzie mam podłogówkę, jedynie sporadycznie będą włączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...