Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominki akumulacyjne Brunner, Unico, Nordpreis i Spartherm


zaper13

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 107
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ma dwa kanały dymowe bo bokach i kanał główny na 3 dostawkach ostatnia dostawka zamyka kanał prawy robi zakret aby szło przez cały obieg dlatego go nie widzisz.

Ok, może tak być jak piszesz, w końcu u Ciebie to montowali i widziałeś jak i co jest.

Czyli masz typowe elementy typu PI-SAL 01-060 do 080 nie jak wcześniej pokazałem PI-SAL 01-140 (jpg z instrukcji).

PI-SAL 01-150 jest klapą zamykającą.

Jeżeli tak właśnie jest to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam,

 

Także jestem w posiadaniu piecokominka Nordpeis Salsburg L (bez nadstawki), jednak zastanawiam się czy spalanie w nim przebiega poprawnie w przypadku mojego egzemplarza. Proszę o opinie :)

- temperatura w komorze spalania - na ściankach szamotu ok 320 stopni. Zaper13, jak jest u Ciebie?

- rura spalinowa na powierzchni osiąga temperaturę 65 stopni - wg. specyfikacji temperatura spalin 113, a zaraz za piecem Zaper13 opisywał, że 135 stopni.

- zazwyczaj widzę biały dym z komina - wg. instrukcji w sekcji problemów ze spalaniem - wyjaśnienie problemu białego dymu: temperatura spalania jest za niska, rozwiązanie: dostarczyć więcej powietrza. Pytanie jaka powinna być temperatura spalania?

Komin może nie ma u mnie przekroju idealnego bo ma w przekrój kwadaratowy 25cm x 25cm, długość ok 5m, jest zakończony strażakiem.

Dolot powietrza jest niestety nieco mniejszy niż wymagany. Salzburg L zakłada fi 10, natomiast u mnie ma przekrój prostokątu ok 10,5 x 5,5 co daje o 25% mniejszą powierzchnię niż fi 10. Zakończony jest otworem fi 10 z kratką. Przewód dolotowy ma długość ok 1m.

Ten dolot powietrza budził moje największe obawy w trakcie montażu, ale zostało to ocenione przez specjalistów z firmy kominkowej jako wystarczające.

 

Będę jeszcze testował z nominalnym załadunkiem - jaką temperaturę da mi na powierzchni. To też pozwoli mi ocenić czy nagrzewa się do tej temperatury co u Zapera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...
W dniu 17.10.2016 o 14:55, zaper13 napisał:

No tak ale spaliny mają dłuższą drogę o kanał główny oraz o kanał boczny co daje 80cm w porównaniu do Salzburg bez nadstawki. Spaliny idą kanałem głównym następnie zakręcają aby zakręcić w kanał boczny. Pod czas rozpalania mamy drogę tylko dłuższą o 40cm.

 

Pozwolę modyfikacje zostawić dla siebie ale będę jeszcze jedną rzecz zmieniać i podzielę się z tą modyfikacją na forum nie zależnie czy będzie uda tak lub nie.

Chcialbym sie dowiedziec,zgodnie z obietnica,na czy polegala modyfikacja,czy sie udała

Posiadam Salzburg L bez nadstawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...