Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Otwieranie drzwi zewn?trznych


Jak macie otwieranie drzwi zewn-do środka czy na zewnątrz?  

251 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak macie otwieranie drzwi zewn-do środka czy na zewnątrz?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drzwi mamy otwierane do środka, ale zmieniamy na zewnętrzne.

Doświadczenie najlepszym rozjemcą.

Wejście do domu jest od zachodu i przy ulewnych deszczach połączonych z b.silnym wiatrem woda wali w dom (i oczywiście drzwi) prostopadle do powierzchni spływając potokami po powierzchniach. Nawet najlepsze uszczelki nie wytrzymują tego naporu wody. Zawsze znajdą sobie jakiś słaby punkt aby się wedrzeć do wiatrołapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Nie ma gorszych i lepszych sposobów na zabezpieczenie domu. Złodzieje nie wyłamują drzwi wejściowych. Otwarcie okna tarasowego (bez wybijania szyby) zajmuje im kilkanaście sekund :o

Można mi wierzyć, mam przykre doświadczenie w tem materii.

Drzwi wejściowe zwykle są tak usytuowane, że doskonale je widać z ulicy. Natomiast tarasy w domach to miejsce intymne, urokliwe, oaza spokoju i wypoczynku. Zwykle odizolowane zielenią od spojrzeń ciekawskich a tym samym stworzamy doskonałe warunki dla złodzieji! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie, z tymi goscmi to fakt.

Ja tez wole do srodka.

Z tymi goscmi to przesada, szczegolnie jak sie ma furtke na elektromagnes. Kiedy otwierasz dzwi to i tak goscie sa za furtka. Podchodza do juz otwartych i nie ma zadnego walenia w czulko.

 

dla ciebie przesada a dla mnie nie :lol:

nadal wole drzwi do srodka :p

wydaje mi sie jakos "normalniej" :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniałam dlaczego u mnie będą wymienane drzwi z otwieranych do środka na otwierane zewnętrznie.

I tak dla przypomnienia; wejścia do mojego domu, a wpierwszej kolejności do wiatrołapu, jest wprost z podwórka a nie z murowanego, zadaszonego ganku. Dlatego gdy pada deszcz, mały i w bezwietrzną pogodę, wszystko jest w porządku. Natomiast w naszym klimacie i na peryferiach miasta,gdzie po polach hula wiatr i deszcz zacina prostopadle do ściań domu z niesamowitą siłą.... nawet uszczeleczki nie potrafią wyhamować strug deszczu spływającego po drzwiach do środeczka domku.

Ta płynąca po naszych wewnętrznych drzwiach rzeka zawsze znajdzie zakąś szczelineczkę aby zadomowić się u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...