Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MYSŁAWY BUDUJĄ DOM (projekt indywidualny, mamy nadzieję że energooszczędny)


Recommended Posts

Ha, jednak nie ostatni - właśnie wróciłem z budowy i... cały dzień jeździłem na szczocie, zmiotce, łopacie, odkurzaczu, pędzlu i gruncie...

 

Czyli sprzątanie, z przestawianiem wszystkiego tego co się nazbierało w całym budynku ... kurczę, sporo tego już, a jeszcze przecież podłóg nie ma, gdzie ja to przestawię :D - NA STRYCH!

 

Jakkolwiek - parter ogarnięty chyba na maxa... prawie można jeść z podłogi... piętro - zostało jutro przejechać się na odkurzaczu i zagruntować wyodkurzane nowe otwory na elektrykę itd. bo na parterze już ogarnięte.

 

Nie ma zdjęć, ale z tego wszystkie zdałem sobie sprawę ile mam jeszcze do zrobienia:

 

1. ułożyć fragment tymczasowej podłogi na poddaszu

2. wynieść GK na poddasze

3. wynieść drugie GK na poddasze

4. wynieść PIR na poddasze

5. wynieść EPS na poddasze

6. wynieść nie wiem gdzie (albo od razu przykleić? - może to i lepsze rozwiązanie) 10cm warstwę EPS na ścianę między domem a garażem

7. wynieść nie wiem gdzie (albo od razu zamontować) resztkę 30cm EPS na elewację (raczej wyniosę do blaszaka na zewnątrz

8. właśnie - zrobić miejsce w blaszaku (trochę się pozostałe po kanalizacji rury pałętają - czekają na swój montaż, a ten na razie nie nadchodzi)

9. odkurzyć (i podkuć ewentualne placki po murarzach) z garażu (tylko to na parterze nie ogarnięte do końca, bo stoi tam pół tira styropianu)

10. zamówić EPS na podłogę (5+10cm) chyba pierwsza warstwa będzie 10cm, a potem 5 + pod 10cm najpierw gdzieniegdzie wyrównujące paski...

11. rozłożyć folię na podłodze (waham się czy gruntować płytę bitumem icopala przed położeniem folii...)

12. ułożyć peszle i wciągnąć w nie kable (jutro rano przyjedzie osadzak z podstawowym zestawem startowym gwoździ i naboi)

13. właśnie - zakupić naboje i gwoździe do osadzaka - jeszcze dziś... (zaraz popchnę zamówienie)

14. zakupić dodatkową taśmę metalową do mocowania peszli, na wszelki zaś.. (to jutro od ręki)

15. ułożyć styropian na elektryce, a pod rurami z wodą (rury pójdą we wcięcie) w 10cm styropianie

16. rozłożyć 5cm drugiej warstwy styropianu,

17. rozłożyć folię do podłogówki, rozłożyć dylatacje od ścian

18. ułożyć instalację podłogówki

19. próba ciśnieniowa podłogówki

20. wykonać dylatacje między różnymi wysokościami wylewki jastrychowej (chyba szalunko-dylatacje) muszę to pilnie obgadać z ekipą od jastrychu.

 

Potem już będą szły wylewki... potem ich suszenie, a potem znów jakieś 2-3 dni na zabezpieczenie wylewki kartonem/płytami/gumoleum?

 

21. dokończenie elektryki (3-4 dni) czyli dołożenie tego co będzie szło po ścianach i sufitach

22. dołożenie tego czego jeszcze nie ma z instalacji SSWiN/Inteligentny DOM/AUDIO/RTV

22. gruntowanie ścian pod tynki

 

I tynkowanie... i po tynkowaniu, zacznie to jako tako wyglądać :D (wewnątrz)

 

Potem jeszcze jak już tynki wyschną i wilgotność ścian spadnie, wykonanie elewacji (gdzieś podczas tych wcześniejszych 22 punktów a przed tynkowaniem, powiniennem jeszcze dokończyć taras i płaskie dachy - ktoś może coś pomóc/podpowiedzieć w tym zakresie?

 

Po tynkowaniu ruszymy z wentylacją (do tej pory wentylacja jest automagiczna - czytaj uchylone wszystkie ciężko osiągalne okna na pietrze i szczelina pod bramami na parterze... przy czym ta zniknie po wylewkach.

 

Dobra, dość marzenia -jutro za miotłę i odkurzacz i do 11 musi być wysprzątane, potem folia budowlana... chyba, że jednak się przekonam do zagruntowania parteru ...

 

Ahhh... jeszcze poprawić dwa miejsca przy poałczeniu płyty ze ścianami - tam gdzie wlewając wodę - wpływa do wnętrza... niby to nadmiarowe, ale wolę tak niż potem mieć grzyba.. itd.

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aktualizacja:

 

1 - wykonano

2 - wykonano

4 - w toku (50% wykonano)

5 - przynajmniej posegregowałem styropian na różne typy (dziś reszta prac)

9 - wykonano

10 - zaraz jadę

13 - wykonano

 

Do 15 będzie osadzak, kable jutro, peszle dziś... ehhh kurierzy i firmy wysyłkowe, taniej, ale mało kiedy terminowi!

 

Wczoraj złożyłem też zamówienie na:

- worki papierowe (zamienniki) do odkurzacza (oryginały Karcher'a do gipsu pękają... ale nie wszystkie, jedne do pełna da się zapełnić, inne przy 20% już puszczają a koszt to 10 zł za sztukę przy oryginalnych! - niestety sam filtr zapycha się w 20 sekund bez worka... więc... muszą być worki, ale wpadłem na szatański pomysł i zobaczymy jak to się sprawdzi - jak zadziała powiem co i jak.

- worki do gipsu (zamienniki)

- elastyczną szczelinówkę

- zwykłą rasową szczotkę do płaskich podłóg (bo szkoda tej z zestawu)

- gwoździe, naboje, zestaw czyszczący do osadzaka Hilti

- trochę kabli z OLX (to co będzie potrzebne do szycia rozdzielnicy, z tzw. drugiej ręki, ale tylko nieotwarte opakowania dobrych producentów - można trochę zaoszczędzić jak się dobrze negocjuje).

 

Do tego do 10 firm (hurtowni) wysłałem zapytania o wszelkie kable do domu (ilość - ponad 3km patrząc na wszystkie kable), do tej pory otrzymałem 2 oferty

(8 i 10 tyś brutto), czekam na kolejne. Oczywiście kable tylko uznanych producentów jak NKT, TFK, Bitner, Triset, etc... w tym są też kabel pod EIB/KNX (koszt to pikuś w całości wydatków).

 

Aha - i jeszcze jedno, zdjęcia mam marnej jakości, więc dziś zrobię kolejne aby pokazać - ale zrobiłem obmiar podłogi pod kątem nierówności i w najgłębszych dołkach (2 punkty) mam 3 cm braku.. jest średnio - pokażę wam foto to będzie widać o co chodzi.

 

Oznaczyłem całą podłogę co 50-60cm - w kropki (jedna kropka - ok, dwie kropki 1cm, trzy kropki 2cm, cztery kropki 3cm - poniżej spodziewanej wysokości.

Teraz muszę pomyśleć jak to ogarnąć... i wyrównać... na pewno STYROPIANEM, chyba nie chcę robić wylewek... ale jeszcze to rozważę - ostatecznie podłoga jest wyczyszczona i można by wylać samopoziomujące masy - tylko do 3cm, to sporo + czas schnięcia... ehh

 

Aha - szukam ekipy, lub doradcy (specjalisty) który wesprze mnie przy izolacji dachu płaskiego (konkretnie jeden dach płaski (20m2) gdzie trzeba dodać attykę (niską), oraz jeden taras z wysoką attyką. Chodzi o odwodnienie, spadki, izolację przeciw-wodną i izolację termiczną (PIR na dachy). Mam już jakieś przemyślenia, był też ekspert SOPRO, ale z jego listy produktów jakich trzeba użyć (ponad 20... w tym SOPRO to minimum 60% produktów) aby zrobić te tarasy zapamiętałem jedno... zedrzeć bitum pod warstwę spadkową (i to w toku - tylko czekam na frezarkę i słońce) oraz "użyć odpływów systemowych SOPRO" tylko że one mają - jakby to powiedzieć... wysoką cenę 1600zł za sztukę ... (3200 za jeden taras!).. sumy się robią... niebotyczne.

 

Dlatego szukam kogoś kto to robi, a nie eksperta/handlowca dobrej i drogiej firmy.

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jej, jak tu cicho, chyba nikt nie zagląda?.. tylko ja się tutaj spowiadam?...

 

Ale cóż... Po pierwsze wczoraj był ciekawy dzień bo odwiedził mnie Thoreg :) Pozdrówka i powodzenia przy pracach!

Do tego wczoraj panowie z sąsiedniej budowy wrzucili drugie płyty GK :) i już mam spokój na piętrze - mogę układać styro i podłogówkę.

 

Wczoraj też pojawił się wykonawca jastrychu anhydrytowego i co mogę powiedzieć - kontakt nawiązaliśmy mailowo o 7:30 (tzn. ja wysłałem zapytanie) a koło 11 właściciel firmy zjawił się u mnie omówić zakres, szczegóły, cenę, rozwiązania, sprawdził poziomy (do 3cm na minusie ale to delikatnie w dwóch miejscach).

Przekazał kontakt na wykonawcę żywic, poradził jak przygotować podkład pod wylewkę, poradził też by nie skupiać się na wyrównywaniu nierówności (moich kropek), bo więcej czasu na to stracę, a efekt jest zazwyczaj średni :p

 

Podał też cenę, a pod koniec spotkania po ciekawejrozmowie na tematy wszelakie, ustaliliśmy termin... i UWAGA - 26 sierpnia, musi być wszystko gotowe pod wylewkę... stąd dwoję się i troję w formie doraźnego wsparcia Ojca mojego, czy ekipy z naprzeciwka. Być może uda się też zmobilizować szwagrów.. ale to się dopiero okaże.

 

Więc poniżej, szybka aktualizacja listy zadań... ;)

 

1. wykonane

2. wykonane

3. wykonane

4. wykonane

5. brak czasu - i ludzi i miejsca na poddaszu… wyniosę ale przed tynkowaniem, po zrobieniu jatrychów

6. zostaje w garażu (na razie)

7. plan na jutro lub sobotę

8. wykonane

9. wykonane

10. wykonane (jutro dostawa i jutro odbiór)

11. folia zakupiona, czeka na zakończenie odkurzania i do roboty

12. zaczniemy jutro i liczę że na wtorek be∂zie gotowe

13. wykonano

 

Peszle dotarły, kable mają opóźnienie, styropian chwilę przed czasem.

 

Więc pozdrawiam budującą brać :)

 

Jutro dalszy ciąg działań ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był ciekaw:

 

- rury od elektryki na parterze i piętrze na podłodze, na folii

- rury wodne na parterze "wtopione" w pierwszą warstwę 7cm styropianu

- rury wodne na piętrze leżą na podłodze i na folii (nad kablami elektrycznymi) w pierwszej warstwie 5cm styropianu

 

Zamówiony styropian na podłogi to EPS 100 Termoorganika Gold dach-podłoga (polecony przez wykonawców wylewek)

 

Ktoś poleca któregoś producenta folii do podłogówki?

Muszę jeszcze zamówić folię dylatacyjną 8mm grubości z fartuchem foliowym.

 

Kable wyniosły mnie finalnie 9 tyś zł, jak ktoś chętny przedstawię zestawienie kabli.

Peszle - zobaczymy czy wystarczy ale jest ich około 600m... w różnych grubościach - jak zostanie, będę odsprzedawał.

 

Na pewno zostanie mi trochę rury izolacyjnej 2cm na instalacje wodne 16-18mm - jak ktoś chętny odebrać na miejscu, dogadamy się.

Zostało mi też trochę rur kanalizacyjnych i kolanek, trójników, etc, oraz trochę rur zewnętrznych 160mm - zapraszam do kontaktu zainteresowanych.

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jej, jak tu cicho, chyba nikt nie zagląda?.. tylko ja się tutaj spowiadam?...

 

Ale cóż... Po pierwsze wczoraj był ciekawy dzień bo odwiedził mnie Thoreg :) Pozdrówka i powodzenia przy pracach!

 

Ponad 30 tys. wyświetleń raczej sam nie nabiłeś. ;) Dzięki za spotkanie i podzielenie się wiedzą.

 

Peszle - zobaczymy czy wystarczy ale jest ich około 600m... w różnych grubościach - jak zostanie, będę odsprzedawał.

 

Na pewno zostanie mi trochę rury izolacyjnej 2cm na instalacje wodne 16-18mm - jak ktoś chętny odebrać na miejscu, dogadamy się.

Zostało mi też trochę rur kanalizacyjnych i kolanek, trójników, etc, oraz trochę rur zewnętrznych 160mm - zapraszam do kontaktu zainteresowanych.

 

c.d.n.

 

Może będę zainteresowany rurami izolacyjnymi i peszlami. Jeszcze się ewentualnie odezwę jak już będziesz wiedział ile czego Ci zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z zazdrością powracam do tego dziennika budowy popatrzeć jak tu jest wszystko mądrze przeanalizowane, obliczone, narysowane i wykonane :)

 

Porobiłem kilka fotek moich klem przy modułach PV jeśli jesteś wciąż zainteresowany tym tematem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?247730-Indywidualna-stodoła-w-technologii-Izodom2000&p=7231892&viewfull=1#post7231892

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez zaglądam, ale szczerze powiedziawszy czekam bardziej na urzadzanie wnetrza:yes:

 

Hehe, powoli się to już zaczyna klarować... typu drewno na podłogówkę, żywica, co w łazienkach... galanteria zewnętrzna czyli kolory elewacji, brama, przęsła, podmurówki w ogrodzeniu.. etc.

 

Dziękuję za śledzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 30 tys. wyświetleń raczej sam nie nabiłeś. ;) Dzięki za spotkanie i podzielenie się wiedzą.

 

Fakt... aż tyle już jest? Kurczę, patrz zapomniałem o takim liczniku ;D

Nie ma sprawy - polecam się.

 

 

Może będę zainteresowany rurami izolacyjnymi i peszlami. Jeszcze się ewentualnie odezwę jak już będziesz wiedział ile czego Ci zostanie.

 

OK, u mnie się to w ciągu 2-3 dni wyjaśni jeżeli chodzi o rury izolacyjne (dobrej jakości - widziałeś), co do peszli - pewnie jeszcze chwila ale podobnie.

Np już wiem, że mam nadmiar AROT'a 40mm :) wziąłem go do wnętrza na WLZ'ty do skrzynek rozdizleczych zasilanych z głównej i na linie schodzące z dachu (FV).

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z zazdrością powracam do tego dziennika budowy popatrzeć jak tu jest wszystko mądrze przeanalizowane, obliczone, narysowane i wykonane :)

 

Ho ho :)

Tak się czuję:

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/stark.gif

 

 

Porobiłem kilka fotek moich klem przy modułach PV jeśli jesteś wciąż zainteresowany tym tematem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?247730-Indywidualna-stodoła-w-technologii-Izodom2000&p=7231892&viewfull=1#post7231892

 

Brawa dla tego Pana! i za podniesienie mnie na duchu i za pomoc!

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/giphy.gif

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze się podzielę efektami prac i podsumowaniem zadań zaplanowanych:

 

Do pozycji 15 włącznie - zrobione...

W kwestii uszczegółowienia - na piętrze układam elektrykę w pierwszej warstwie EPS, w wyfrezowanych (wyciętych nożem termicznym) rowkach, a nie bezpośrednio na podłodze. (Thoreg - jakkolwiek podtrzymuję zdanie, że najpierw rozkładam wodę, potem elektrykę). ;)

 

Poniżej kilka zdjęć z opisami, bo nie ma chyba co tworzyć epistoły...

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/eps_3.jpg

Troszkę EPS 100, faktycznie tego producenta jest to twardy i skuteczny materiał, a nie jak kilka innych produktów jakie oglądałem...

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/peszel_1.jpg

Troszkę peszla najechało... i to też nie cały bo kilka rolek już na górze porozstawianych, a kilka w garażu.

 

Generalnie plan na układanie instalacji w podłodze jest taki:

- RTV/SAT pod podłogą w peszlach 16 i 20mm (zależnie czy sam LAN [dwa kable] czy LAN i RTV/SAT)

- wszelkie instalacje wyłączników (KNX/EIB/FTP) peszel 16mm

- wszelkie zgrupowane kable zasilające z wyłącznikiem obwodu dla tych kabli (gdy idą z jednego punktu) w peszlu 25 lub 32 zależnie od kabla prądowego razem z kablem KNX/EIB/FTP

- linie zasilające go gniazd w pokojach idą w peszlu z rozdzielnicy do punktu odbioru, a w pokoju od gniazdka do gniazdka (peszel 20-25 w pokojach, a do pokoi 20/25/32 zależnie od obwodu)

 

Co istotne - linie SAT/RTV i LAN są odsunięte od minimum 30cm od linii energetycznych, a punkty przecięcia się instalacji sygnałowej z instalacją elektryczną starałem się wykonać pod kątem 90 stopni.

 

W następnym poście kilka zdjęć pierwszej warstwy i rowków (piętro - czyli prawie 130 metrów, bez łazienek i kawałka holu gdzie najpierw muszą być zamontowane mocowania do balustrady) zajęło nam jakieś 8h pracy... stąd wniosek - jeszcze jeden dzień na piętro i 2-3 dni na parter.

 

Do tego wciąganie kabli, które już by miało miejsce, gdyby nie fakt - że jeszcze nie przyszły.... FUCK

Potwierdzenie przelewu z banku, jest niewystarczające dla niektórych firm, jako dowód przelewu, a przelew wykonany Elixirem, jakimś cudem w 8h nie trafił na konto / nie został zaksięgowany przez system firmy. Myślałem, że ich tam wszystkich... ehhh :bash:

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś o samym styropianie - wbrew pozorom, nie użyłem ani razu gilotyny termicznej, do układania - wystarczył nóż tapeciarski stanleya z nowym zestawem ostrzy (poszły dwa - twardy styropian tępi jednak noże). Nawet łuki dla rur nożem i ręcznie wycinałem - wyszło całkiem, całkiem. Wierzchnia warstwa pewnie już ujrzy gilotynę. Podobnie gilotynę zobaczy parter - bo tam chcę mieć mniej szczelin - nie to że na górze jest ich dużo, ale gdzieniegdzie są, a na dole chcę to zminimalizować.

 

fotosy:

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/podloga_1.jpg

Jak tylko wchodzi się po schodach - widać, że coś się zmienia na lepsze :D

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/podloga_2.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/podloga_3.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/podloga_4.jpg

fragment bez styro, czeka na mocowania dla balustrady szklanej - musi być zakotwiona do stropu żelbetowego, anhydryt mógłby się an brzegu wykruszyć, a mocowanie przez obie warstwy itd, bez sensu (zwłaszcza, że pod spodem STYRO).

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/podloga_5.jpg

Tak to generalnie wygląda po ułożeniu... zdjęcia ciemne bo już po 20 było, a przez chmury jakie naciągnęły na Warszawę, wczoraj o 21:40 było jak o 1 w nocy...

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/podloga_6.jpg

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc - technologia wykonywania kanalików jest prosta jak budowa cepa :rolleyes:

 

Nóż termiczny wygięty w zaokrąglony kształt, trochę zbliżony do "łezki" (tudzież tak wszystkim znanego kształtu "kropli wody" który faktycznie nie jest jej kształtem, ale to inna inszość) zamontowany w sankach, i wycinamy jeżdżąc tak jak nam pasuje, lub lepiej:

- tak by wszystko zmieścić na danej powierzchni

- tak aby zachować kąty proste przecięcia się różnych instalacji

- tak aby zachować odległości minimum 30 a zalecane 50 centymetrów od instalacji sygnałowej do instalacji elektrycznej

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/wycinarka_3.jpg

tak wygląda nóż przygotowany do pracy (wygięty i zamocowany) już tak jak był wykorzystany do otworów, średnica noża po zewnętrznym brzegu ostrza, jest równa średnicy zewnętrznej 25mm, nóż tnąc lekko powiększa ten otwór do jakichś 28-29mm - w ten sposób na lekki wcisk wchodzi też peszel 32mm.

Z kolei zwężenie od góry powoduje, że nie wypada żaden peszel, trochę gorzej z 16mm, bo trochę "lata", ale wtedy mogę puścić dwa 16mm w jednym kanaliku lub uzupełnić pianką.

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/kanalik_2.jpg

tak wygląda przekrój kanalika

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/kanaliki_odpad_5.jpg

... a tak wygląda odpad...

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/kanaliki_odpad_2.jpg

...i jego ilość... heh... (pewnie ze dwie paczki by wyszło)

 

c.d.n...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego czego jeszcze nie pokazałem :D

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/kanaliki_9.jpg

trochę do odpracowania to prawe zejście przewodów - ale widać już jak przez korytarz będą biegły magistrale przewodów w 2 grupach

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/sierpien_2/swiatlo_1.jpg

...pojawiła się też elektryfikacja... na razie marna i na 4 żarówkach - ale w końcu jakoś do 26 trzeba się wyrobić, więc i trochę światła się przyda...

 

Idę zjeść niedzielne śniadanie i... na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam jak zamocować balustradę szklaną w domu i nie wydać majątku... tzn systemowo, ale tak aby było dobrze.

 

W czym tkwi problem... w wysokościach... i grubościach... stropu i warstw nad stropem.

 

Otóż:

  1. Mój strop konstrukcyjny ma 20cm (5cm filigran + 15cm nadlewki i zbrojenia), na to idzie 10cm EPS, a na to idzie do 5cm wylewki.
  2. Wszelkie mocowania elementów bezpieczeństwa należy kotwić do konstrukcji, a nie warstw wykończeniowych (więc do stropu żelbetowego)
  3. Przeróżne mocowania liniowe (listwy w które wkłada się szkło) mają wysokość całościową do 230mm, jest kilka droższych które mają wysokość pod 330mm ale ich cena za 1mb (1,5kpln netto) + listwa wykończeniowa (300-400 pln netto za 1mb) itd...
  4. Potrzebuję mocowania, które nie zwęzi ani klatki (światło schodów), ani korytarza (miejsce między klatką a ścianą na piętrze) - więc muszą to być rozwiązania najlepiej z odsuniętym mocowaniem, gdzie szyba będzie na skraju między klatką a korytarzem (w osi korytarza).
  5. Dodatkowym utrudnieniem, niech będzie fakt, że mój strop, prócz już wymienionych 25cm ma jeszcze warstwę poniżej na różne kanały, kanaliki, dukty, co zakryje podwieszony sufit - więc śmiało można dorzucić jakieś 10-15cm... robi się tego sporo.

 

Wśród rozważanych opcji mam:

- montaż w listwie mocowanej doczołowo do stropu - odpada problem z wykończeniem warstw powyżej stropu, na boku będzie GK, poniżej będzie GK (minusy to cena - w zasadzie listwa na zamówienie), przykład:

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_8.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_5.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_5a.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_5b.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_5c.jpg

 

- montaż w listwie montowanej na brzegu stropu, gdzie mocowanie jest wysunięte w głąb stropu (minus to rzeszoto z brzegu stropu - co 12,5cm otwór montażowy, cena nie powala ponieważ dla 15cm warstwy nad stropem, muszę zamówić element na wymiar, bo max mają 120mm), przykład:

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_7.jpg

 

lub

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_9.jpg

 

- montaż w listwie osadzonej na jastrychu, a listwa zamocowana szpilkami przez jastrych do stropu właściwego (cena znośna, ale minusem jest parcie i nacisk na jastrych co grozi jego pękaniem/ukruszeniem przy mocniejszym oparciu się o barierkę, do tego nie będzie to tak stabilne mocowanie -> 10cm styro => 15cm szpilki)

 

- montaż na tzw. mocowania punktowe - tyle, nie wiem czy przy 20cm stropu, jest to wystarczające... tzn czy nie będzie rozsadzało brzegu stropu i osłabiało tego elementu? Ewentualnie pomysł dodatkowy to przykręcenie kątownika 120x120x6 na brzegu stropu na kotwy chemiczne i w nim nawiercenie i nagwintowanie lub dospawanie szpilek pod mocowanie górnego punktu, zaś dolne mocowania punktowe będą na środku stropu, też na kotwy chemiczne, przykład:

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_2.jpeg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_2a.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_4.jpeg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_4a.jpg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_4b.jpg

 

- ostatnia wersja to ceownik lub profil kwadratowy zamknięty 100x50x4- przymocowany do brzegu stropu na kotwy chemiczne w postaci szpilek przechodzących na wylot przez jastrych -> wtedy jastrych oprze się na podporze stalowej a szpilki wychodzące przez jastrych będą mocowaniem dla listwy stojącej dla szkła (co nie jest idealnym rozwiązaniem) ale będzie to bardziej sztywne niż luźne szpilki opisane wyżej

 

- opcją rozważaną od wczoraj, jest jeszcze mocowanie punktowe, ale kombinowane, tego typu:

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_1.jpeg

 

http://galeriabudowy.bezposrednikow.info/balustrada_1/balustrada_1a.jpg

 

I chyba to ostatnie chyba będzie najprostsze w mojej sytuacji - pytanie czy najskuteczniejsze?

 

 

Jakieś uwagi i spostrzeżenia, porady -> mile widziane :)

 

PS - może ktoś wie kto i gdzie i w jakiej cenie - produkuje wycinane na CNC (inna metoda) tego typu bariery/panele do balustrad itd.?

Tylko że to musi być wytrzymałe, a nie z MDF... jak sporo ludzi na alledrogo proponuje.

 

c.d.n... (jadę na budowę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dorzucę, że góra cała w styropianie (1 warstwa), elektryka i inne instalacje rozpoczęte na górze.

Na dole 50% styropianu (1 warstwa), dokończona hydraulika - brak instalacji CO - w ogóle... nie ma jeszcze projektu... ale na razie nie napisze co się stało, czekam na odpowiedź od forumowego ASOLT'a - zapewne ma sporo roboty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dorzucę, że góra cała w styropianie (1 warstwa), elektryka i inne instalacje rozpoczęte na górze.

Na dole 50% styropianu (1 warstwa), dokończona hydraulika - brak instalacji CO - w ogóle... nie ma jeszcze projektu... ale na razie nie napisze co się stało, czekam na odpowiedź od forumowego ASOLT'a - zapewne ma sporo roboty.

 

Pozdrawiam

 

Ja czekałem parę miesięcy potem odpuściłem.... On bierze każde zlecenie i potem nie wyrabia...

 

Co do mocowania barierki szklanej ja mam ją zamocowaną w drzewie - chyba najtaniej ale nie wiem czy takie coś cię interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...