Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Ożarowska ( Ożarów Mazowiecki)


mbz

Recommended Posts

Co zrobic z zakupami?

 

Powiem Wam, ze obiecalem sobie odbierac zamowienia od majstra i szukac mu najtanszych materialow, ale juz po drugim zamowieniu widze, ze - choc sa spore oszczednosci (cement, wapno, wszelkie folie) - to jestem zmeczony, jak nie wiem co i szczerze mowiac nachetniej umowilbym sie gdzies po prostu na zeszyt.

 

Dobry pomysl? Jak wy rzescie to rozwiazywali. Da rade obdzwaniac samemu i wybierac najtansze, czy godzac to z normalna robota, zapomniec i placic wiecej by zyc w spokoju.

 

Na szczescie ten problem wzial na siebie moj maz, ale domyslam sie ze to meczace i stresujace zadanie. Wg naszych obserwacji najtaniej jest jednak w Girls Budzie i jezeli juz cos trzeba domowic to maz dzwoni odrazu do nich i przywoza tego samego dnia, oczywiscie bierzemy na zeszyt i rozliczamy sie raz na dwa, trzy tygodnie. Mysle ze jezeli kazdy material bedziesz chcial zamawiac tam gdzie taniej, to po trzech dniach dasz sobie spokoj. Niestety nie da sie tego pogodzic z normalna praca, no chyba ze masz duzo wolnego czasu w pracy.

 

A wracajac jeszcze do DOMIXA to np stal kosztuje u nich 2,8 a w Girls Bud 2,4. Duzo by jeszcze podawac przykladow jak chca z nas zedrzec, oczywiscie pewnie dlatego ze sa przez nas w placy, bo zamawialismy wszystko w grudniu, oczywiscie zaplacilismy wtedy za towar, a wiadomo ile wszystko poszlo do gory. Nasz majster tez sie ciagle wkurza ze nie przywoza materialow na czas. Ciagle maja opoznienia kilku godzinne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 379
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

A wracajac jeszcze do DOMIXA to np stal kosztuje u nich 2,8 a w Girls Bud 2,4. Duzo by jeszcze podawac przykladow jak chca z nas zedrzec, oczywiscie pewnie dlatego ze sa przez nas w placy, bo zamawialismy wszystko w grudniu, oczywiscie zaplacilismy wtedy za towar, a wiadomo ile wszystko poszlo do gory. Nasz majster tez sie ciagle wkurza ze nie przywoza materialow na czas. Ciagle maja opoznienia kilku godzinne.

 

te ceny to netto czy brutto? bo jak ja pytałam w maju o ceny to wcale nie było tanio i poza tym miały mały wybór, porotherm chciały mi sprzedać jakiś słowacki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie

Renato nie zawsze warto się kłucic o vat ponieważ za taką "przysługę" w zamian sobie to odbijają gdzie indziej. Po zakupach składa się papiery i odbiera nadwyżkę VAT oczywiście z duużum opóźnieniem ,

 

pozdrawiam sąsiedzką Grupę.

Co do ekipy w naszym rejonie mogę polecić ekipę Wójcika Antoniego (na brak roboty co prawda nie narzeka i mówią że drogi ale on bierze tylko tyle na ile się zgodzicie jeżeli za drogo przymusu nie ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, ja tylko raz odwiedziłam GirlsBud i bardzo się rozczarowałam kompetencją Pań, a mają taką dobrą opinię na forum :-? to był maj, a więc rozumiem, że ceny szły w górę i chciały jak najwięcej zarobić, generalnie mnie nie przekonały do siebie,

a tydzień temu obdzwaniałam składy w poszukiwaniu dysperbitu z kauczukiem, wiesz o co chodzi :wink: i tam usłyszałam opinię, że jak dysperbit z kauczukiem to na pewno nie na wodzie, bo takiego jeszcze niewyprodukowali :D

trochę się uśmiałam i utwierdziłam się w przekonaniu, że ta budowa mnie wykończy, bo muszę poznać się na wszystkim, a ja myślałam, że jak kupię beton, cegły i więźbę i zatrudnię ekipę to już będę miała dom w stanie surowym otwartym :D

a tu począwszy od znajomości grubości folii, proporcji betonu, składu dysperbitu, lambdy styropianu, łączenia cegieł, aby nie było mostków termicznych, długości kotew i wielu jeszcze innych rzeczy się nie obejdzie :)

trochę się pożaliłam, a tu dopiero początek :)

chciałabym już być na tym etapie co Ty jesteś

pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, ja tylko raz odwiedziłam GirlsBud ....

 

Po sąsiedzku przywitam się i grzecznie proszę do grona przyjąć mnie.

a trafiłem do Was bo szukałem Girls-budy, bo człowiek czasem chce budowę przerwać i rozerwać się.

na poważnie: gdzie jest ta hurtownia z mieszanymi opiniami z naciskiem na dobre?

 

p.s. szczyt sezonu, boom budowlany, a w Babicach w metalowym.....UUUUURRRRLOOOOPPP!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdzie jest ta hurtownia z mieszanymi opiniami z naciskiem na dobre?

...

 

 

Google prawdę Ci powie

 

 

Nazwa firmy: GIRLS-BUD Sp. z o.o.

Monika Chlebowska Ewa Ogłoza

Branża: Budowlane materiały

Województwo: mazowieckie

Powiat: warszawski zachodni

05-850 Ożarów Mazowiecki, Macierzysz,

ul. Wojska Polskiego 13

Telefon: 22 722 13 58

Fax: 22 722 13 58

e-mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

właśnie dołączam do grona szanownego, gdyż budowe zamierzam zacząc w Święcicach.

Powiedzcie szczerze czy macie jakaś fajna ekipę do wziecia tzn. do fundamentu na wrzesień-październik? i potem na postawienie ścian, solidną, sprawdzona i w normalnej cenie?

Powiezdzcie tez skad ciagniecie materiały , babice, grodzisk....? napiszcie gdzie tanio i solidnie.

Wiem ze chce od Was informacji o ktore sami walczyliscie ale moze ktoś sie znajdzie kto sie podzieli... a poco wyważac otwarte drzwi

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Jesli mozecie Drodzy Państwo wspomóżcie informacjami. Skad najlepiej beton z gruchy do stopy? Na koniec pażdziernika szykuje otwarcie budu, wiec juz niedługo i troche czas goni. naj cieżej jest zaczac potem jakos idzie, jak ze wszystkim.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domix jakos drogi.

 

Co myslicie o Instal-budzie?

 

Sam zaczynam kupowac w Girls-budzie, ale buduje tak blisko Instal Budu, ze moze bym oszczedzil i na transporcie.

 

Polecam Maj-bud w Błoniu na ulicy Sochaczewskiej tel 0-22 725 54 29 oraz obok Budart tel. 0-22 725 53 00

 

Instal-Bud to spekuła. Przytoczę przykład sprzed kilkunastu tygodniu. Na Gazobeton były zapisy i należało wpłacić zaliczkę 100% ceny i czekać 1-2 miesiące cena na zapis 14 zł (bazobeton 24 cm) jeżeli się chciało od razu to należało płacić 16 zł. Przypomnę, że ja zapisałem się wcześniej na pustak i pomimo, że zapłacicłem 1005 to w umówionym terminie nie wszystko mi dostarczyli. Powiem więcej - były takie systauacje, że za zaliczki innych osób na dostawę za miesiąc kupowali pustaki dla tych co już zapłacili a sprzedawali je z ceną wyższą dla tych ktorzy potrzebowali na już - handlowali sprzedanym już towarem. W obecnej sytauacji gdy minął czas spekulantów propnuję nie kupować u nich będzie to jakaś forma kary za spekułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...