Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tynki cementowo-wapienne czy gipsowe?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesli dobra ekipa będzie to po przeszlifowaniu będzie się nadawać do malowania. Ja u siebie w biurze korytarzach i sypialniach przeszlifowałem dellikatnie, pomalowałem i jest ok. W salonie przeleciałem ściany i sufit super finishem bo moja żona miała poczucie wyższej estetyki. Wszystko zależy od ekipy tynkarskiej ale trzeba pamiętać że jest to tylko tynk a nie super gładź.

.

 

Trzeba pamiętać, że tynki będą nosiły ślady licznych zadrapań i wgnieceń powstałych później, najwięcej przy zabudowie poddaszy. Właśnie borykam się z zalepianiem i przecieraniem takich uszkodzeń, naprawdę na 1 ścianie może ich być kilkadziesiąt wliczając w to niewielkie ryski itp... ale faktycznie poprawny tynk gipsowy jest gładki jak lustro i nadaje się do malowania, choć gładzią nigdy nie będzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że tynki będą nosiły ślady licznych zadrapań i wgnieceń powstałych później, najwięcej przy zabudowie poddaszy. Właśnie borykam się z zalepianiem i przecieraniem takich uszkodzeń, naprawdę na 1 ścianie może ich być kilkadziesiąt wliczając w to niewielkie ryski itp... ale faktycznie poprawny tynk gipsowy jest gładki jak lustro i nadaje się do malowania, choć gładzią nigdy nie będzie ...

 

Potwierdzam :), a z tą twardością proponuje zrobić test i wbić gwóźdź w tynk gipsowy i CW :). W gispowy idzie jak w masło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z temperaturą? Moja ekipa do tynków cementowo-wapiennych ma przyjść w tym tygodniu. Jak myślicie październik to dobry czas, Trochę się obawiam że przyjdą mrozy i potem tynk popęka. Czytałem, ze najlepsza temp. wewnątrz to od 5 do 10. Jak myślicie przełożyć tynki na wiosnę? Czytałem na forach, ze niektórzy to zimą nawet robią tynki i wylewki, tylko że ogrzewają dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek ma dużą masę akumulacyjną i temp. we wnętrzu łatwo nie spada, ale ja bym w zimie w nieogrzewanym budynku tynków nie kładł. Temp 5 C jest graniczną, ale jeszcze musi być sprawna wentylacja, można dodawać też dodatki, ogrzewać budynek kozą,a le to wszystko są półśrodki, np moi tynkarze w zimie mają przerwę i ewentualnie malują, ale już nie tynkują ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skończyli tynki pod koniec września w zeszłym roku. Budynek od tamtego momentu był ogrzewany kozą aby utrzymać minimum 5 st (ściany były jeszcze bez izolacji). Tynki (CW) wyschły i nic im się nie stało.

@Wodi jak długo będą Ci te tynki kładli? Jesteś w stanie utrzymać 5-10 st. w budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Ja mieszkanie zakupiłem z rynku wtórnego i nie miałem najmniejszego wpływu jaki tam tynk jest położony.

Zaraz napiszesz, że skuć i dobry położyć, nie, bo jak mam to zrobić to webera 572 położę i mam w poważaniu twardości gipsu.

A jak kupujesz nowe u dewelopera to jaką masz opcję?

Tynkarzy miałem z polecenia i nie chcieli nawet myśleć o dolina nidy, ja też nie byłem zainteresowany (z ciekawości zapytałem się o cenę- gips był i jest tańszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy tynkując poszedł troche inną drogą,tynkarz robił tynki ręcznie (21zl),obrzutka gotowa,tynk z betoniarki czyli piach,cement i co tam jeszcze,a wykończenie gladz wapienna kreisel,poobno wyszło super tylko mimo mojego nagabywania o zdjęcia jakos nie chce zrobić i się pochwalić...:wtf:[/sUB]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Ja te się obawiałem tynkować w listopadzie ale jakoś się udało, już tynki schną jakieś 3 tygodnie ale wilgotność nadal jest w granicach 80% więc jeszcze z miesiąc będą schły ale nie żałuję. Odradzano mi też ocieplenie że za zimno i w ogóle, a temperatury może nie są idealne ale mieszczą się w granica więc można styropian kleić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby nie było za gorąco, bo przy upałach tynki za szybko schną, tak mi mówili fachowcy, którzy tego roku w lecie z powodu tak wysokich temperatur musieli na kilka dni wstrzymać prace. No i nie za zimno, jak są mrozy to jest niebezpiecznie, trzeba dogrzewać pomieszczenie. Ważne żeby w środku było na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...