Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek Nadia 10 odległość od sciany


greggy

Recommended Posts

Proszę o ocenę podłączenia kominka Nadia 10. Chodzi o odległość od ściany komina systemowego izolowanego. Przy podłączeniu jak na zdjęciu wychodzi 7,5cm do gołej ściany.

Po bokach wkładu będzie ok 25cm przestrzeni wewnątrz obudowy.

Czy komin też należy obłożyć wełną do kominków?

20150704_142415.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę podłączenia kominka Nadia 10. Chodzi o odległość od ściany komina systemowego izolowanego. Przy podłączeniu jak na zdjęciu wychodzi 7,5cm do gołej ściany.

Po bokach wkładu będzie ok 25cm przestrzeni wewnątrz obudowy.

Czy komin też należy obłożyć wełną do kominków?

[ATTACH=CONFIG]329394[/ATTACH]

 

 

Wkład posiada instrukcję montażu. Zrób zgodnie z nią....Przerobiłbym tez przyłącze. Dwa grzechy główne: 1. Rura rozsadzi trójnik ceramiczny, 2.Kierunek spływu skroplin.

 

Wełna kominkowa to przeżytek i może być problematyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta i tego produktu jest instrukcja, ale zatytułowana "wkłady żeliwne",

Ten jest ze stali i ma plecy ścięte po obu bokach boki.

 

Co do kierunku skroplin to czytałem, że najlepiej kielichem do góry.

Zestaw dobrany przez dystrybutora kominków.

Z tych elementów nie da się inaczej tego złożyć:

- wyjście spalin z kominka wchodzi w kielich (kielich od dołu)

- kolano nastawne wchodzi w zestaw przyłączeniowy do komina (znowu kielich od dołu)

 

Musiałbym użyć dwóch muf, ale to i tak nie likwiduje wszystkich połączeń kielichem do dołu.

 

Co masz na myśli rura rozsadzi trójnik? Zestaw przyłączeniowy składa się z dwóch elementów wkładki ze sznurem i redukcji.

 

Byłbym wdzięczny z podpowiedź ew. jak to powinno być zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
Ściana z cegły i konin z pustaków systemowych się rozleci?

 

ściana z cegły to nie, ale z maxa już prędzej, co do pustaka żużlokeramzytowego też mam wątpliwości,

to zresztą nie aż tak bardzo istotne. powiedz, co chcesz osiągnąć nie izolując tylnej ściany ?

będziesz kumulował w niej energię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana z cegły to nie, ale z maxa już prędzej, co do pustaka żużlokeramzytowego też mam wątpliwości,

to zresztą nie aż tak bardzo istotne. powiedz, co chcesz osiągnąć nie izolując tylnej ściany ?

będziesz kumulował w niej energię ?

 

Z cegły MAX.

A cegła max w jakiej temp. jest wypalana?

Chciałem dodatkowo akumulować energię bo obudowa też ma być "ciepła". Więc dl mnie to takie marnowanie potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cegły MAX.

A cegła max w jakiej temp. jest wypalana?

Chciałem dodatkowo akumulować energię bo obudowa też ma być "ciepła". Więc dl mnie to takie marnowanie potencjału.

ale to jest ściana nośna, a nie ściana kominka.na pewno znajdziesz lepszy sposób aby nie marnować potencjału.

a max jest zapewne wypalany ale jeden raz, narażanie go na 200 stopni 100 razy w roku nie jest dobrym pomysłem. kominów raczej się z niego nie stawia, choć i takie cudo już widziałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
spoko,,,, ktoś może pomoże,,,choć nie fachowiec - ale ten co ma to w domu i żyje... u mnie nadia 10 15 \cm od ściany, po dolozeniu izolacji zostalo 12 i jest ok, ,,chyba tak jest w instrukcji i tak zostaw - i będzie oki.

 

Przerobiłem tzn, odsunąłem od ściany na ok 13-14cm od komina.

 

Mam pytanie odnośnie kratek. Wg specyfikacji dla Nadi powinno byc >=700cm2 da nawiewu i >=900cm2 dla wywiewu

 

Kratka luft 100x9cm ma pole otworu 600cm2. to mniej niż zalecane.

Poza tym Nadia jest dość nisko zabudowana od frontu, dlatego myślę o zainstalowaniu dwóch po bokach.

 

Możesz napisać jak masz zrobiona obudowę u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...