Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile na dobry ekspres do kawy?


greenarrow

Recommended Posts

Ile średnio trzeba wydać na dobrej jakości ekspres do kawy?

Czy wystarczy coś koło 1000 zł czy raczej nie ma co się z taką kwotą porywać?

 

Od trzech lat posiadam Saeco XSmall, który kosztował około 1000zł. Nie jest zbyt zbajerowany, ale za to w pełni automatyczny i z młynkiem. Kawa z niego smakuje wyśmienicie i jak do tej pory zupełnie bezawaryjny. Żadnych filtrów, przeglądów, serwisu - jedynie co jakiś czas trzeba wyjąć cały blok kawy i opłukać go pod kranem. Na prawdę serdecznie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
  • 2 months później...
  • 1 month później...
Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał, na kolbowy jak najbardziej, tylko będziesz musiał sam zmielić ziarna. Jeżeli chcesz w pełni automatyczny, to możesz poczekać aż odłożysz 3-4 stówki i będziesz miał naprawdę spoko ekspres. Oczywiście do domu, do biura, gdzie ilość kaw dziennie sięga rzędu kilkunastu filiżanek to takie urządzenie dosyć szybko padnie. Dodatkowo ma mniejszy zbiornik na fusy i wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki i gorąco polecam https://www.neonet.pl/ekspresy-do-kawy/delonghi-esam-4000.html?gclid=CjwKCAiA_eb-BRB2EiwAGBnXXjIzFk0_iMAz6Lf8rrbI2K0mre8Xb4TRqB1kZiZeDbXU8zx0pikBuhoC-XYQAvD_BwE

 

Mój kupiłem jako używany 8 letni w 2010 roku, zalety parzy bardzo dobra kawę, da się niedrogo serwisować jak cos padnie np żarna to da się wymienić za grosze. Można parzyć kawę zmieloną np smakową bez obawy o zaklejenie młynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś Philips LatteGo.

I nie zdawałem sobie sprawy jak dużo tam obsługi jak dużo trzeba demontować, czyścić i smarować i jak często.

Jak kiedyś będę szukał następny to na pewno minimum obsługi, konserwacji będzie głównym punktem doboru.

I gdybym wiedział ile to wody odpadowej "pod sobą" produkuje to bym do kanalizacji włączył :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

To i ja dorzucę dwa grosze do tego odgrzanego kotleta.

Myślę, że nie kupował bym ekspresu automatycznego poniżej 2k, szkoda było by mi było wyrzucać kasy.

Trzeba również zdawać sobie sprawę, że taki zakup niesie za sobą również zakup dobrej kawy.

Dobrej kawy nie kupimy w markecie czy żabce, tylko świeżą w palarni. Według mnie na kawę z dobrej palarni, trzeba obecnie wydać ponad 30pln za 0,5kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Automat Saeco Pico Baristo (naciskam jeden przycisk i mam cappucino, naciskam inny i jest espresso) to wydatek ok 2400 zł. Ekspres nie do zajechania w domu, tylko trochę hałaśliwy.

Mam taki w domu od dwóch lat i poza wycieczką do serwisu jako fabrycznie nowy śmiga jak szalony.

Taki sam mamy w pracy i od dwóch lat robi po 40-50 kaw dziennie. Już jest na tyle zużyty, że czasami się zacina, ale nie opłaca się go naprawiać, bo ma luzy na każdym elemencie (opinia serwisu). I dalej żyje.

 

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma już pięć lat, więc też może nie pasuje idealnie, ale jeśli chodzi o ciśnieniowe, z podajnikiem mleka, spieniaczem, to zdecydowanie warto sięgnąć po Krups (u mnie EA8245). Był wówczas droższy niż budżet z pierwszego wątku, ale biorąc pod uwagę to ile się mówi o horrendalnych cenach, to taka opcja jest rozsądna ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ma już pięć lat, więc też może nie pasuje idealnie, ale jeśli chodzi o ciśnieniowe, z podajnikiem mleka, spieniaczem, to zdecydowanie warto sięgnąć po Krups (u mnie EA8245). Był wówczas droższy niż budżet z pierwszego wątku, ale biorąc pod uwagę to ile się mówi o horrendalnych cenach, to taka opcja jest rozsądna ;)

 

Krups jako marka jest bardzo trwały i dobrej jakości, nowoczesny ale ma jedną wadę parzy przeciętna kawę niestety. Moja magnifika delongi ma już 19 lat i jest super kupiłem 8 letni i wyremontowałem koszt ekspres 300 remont 700 (termo blok, żarna, i modesłicz) ale jak mnie zapewniano warto bo te ekspresy nadają się do napraw nowe modele niestety idą do kosza w całosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krups jako marka jest bardzo trwały i dobrej jakości, nowoczesny ale ma jedną wadę parzy przeciętna kawę niestety. Moja magnifika delongi ma już 19 lat i jest super kupiłem 8 letni i wyremontowałem koszt ekspres 300 remont 700 (termo blok, żarna, i modesłicz) ale jak mnie zapewniano warto bo te ekspresy nadają się do napraw nowe modele niestety idą do kosza w całosci.

 

Tylko widzisz, trochę idiotyczne wydaje się dyskutowanie o sprzęcie sprzed dwóch dekad. Równie dobrze możemy mówić o tym, że nie ma sensu wymieniać pralek i lodówek z tamtych czasów, bo spisywały się lepiej pod kątem wytrzymałości. Tylko warto też powiedzieć o poborze prądu czy innych czynnikach ;)

 

Z tym jaką robi kawę zresztą się nie zgodzę, zwykle zależy to tak czy inaczej - przynajmniej dla mnie jako lajka - od wybranego ziarna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz, trochę idiotyczne wydaje się dyskutowanie o sprzęcie sprzed dwóch dekad. Równie dobrze możemy mówić o tym, że nie ma sensu wymieniać pralek i lodówek z tamtych czasów, bo spisywały się lepiej pod kątem wytrzymałości. Tylko warto też powiedzieć o poborze prądu czy innych czynnikach ;)

 

Z tym jaką robi kawę zresztą się nie zgodzę, zwykle zależy to tak czy inaczej - przynajmniej dla mnie jako lajka - od wybranego ziarna.

 

Akurat porównywanie pralki czy innego agd do Ekspresu to nijak się nie ma, do smaku kawy przyzwyczajamy się , ja uważam że mam normalną kawę z domowego ekspresu, ale jak spróbuję u kogoś innego to dopiero doceniam że mam super expres.

 

Barista z Włoch powiedział że aromat kawy poza klasą ziarna i samego urządzenia zależy od ilości kaw minimum 200 na dzień i wtedy to jest to po przestoju kawa jest ohydna, dla mnie właśnie kawy z elektronicznych cacek mają plastikowy posmak i to jest g.... .

 

Argument z energooszczędnością w przypadku ekspresu do kawy jest tak istotny jak w przypadku energooszczędności wibratora :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...