Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o poradę w sprawie DGP i kratek


pol-u

Recommended Posts

Witam,

Obecnie doszedłem do miejsca, gdzie trzeba zdecydować o zamontowaniu kratek i rozdzieleniu powietrza na poddasze użytkowe.

Co do samych kratek nie mam dużych wątpliwości- na górze, pod sklepieniem chcę założyć dwie duże kratki wylotowe zamykane o rozmiarach 37x17 a na dole jedną dużą 37x17 i jedną małą 17x17 (też zamykane).

Chciał bym Was prosić o doradzenie w sprawie dystrybucji powietrza na poddasze. Chcę to zrobić grawitacyjnie. Poddasze ma ok. 50 m2 i posiada skosy, więc kubatura jest dość mała. Są tam 4 pomieszczenia, domek jest raczej bardzo mocno wyizolowany.

Moje pytanie:

1.czy puszczenie dwóch kanałów z pieca (fi 125) i rozdzielenie ich trójnikami typu "Y" na cztery pomieszczenia jest dobrym rozwiązaniem?

Mam dość dobry układ techniczny bo odległości pomieszczeń od osi pieca są jednakowe, więc kanały stosunkowo krótkie i równych długości.

2. czy bilans kratek, które planuję jest ok?

3. czy bilans kratek vs bilans kanałów na poddasze zda egzamin?

 

Dorzucam zdjęcia jak to wygląda. Wszelkie uwagi, podpowiedzi i krytyka- mile widziane.

 

DSC_5371.jpg

DSC_5370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...