Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja mechaniczna z rekuperatorem Jan-Gaz z silnikami prądu stałego


Recommended Posts

Podczas budowy zdecydowałem się na WM i rekuperator.

Wstępnie wybrałem polski reku z firmy Jan Gaz (dlatego, że znajomy kupił dwa lata temu taki sam ale o większej mocy ponieważ ma większy dom)

 

Dom parterowy 98 m2na parterze + poddasze nie do codziennego uzytku

 

Wentylacja jest dla ludzi, nie kubatury. Czy dom ma 100m2 czy 500m2 to 4 osoby potrzebują 120m3/h. Za duża centrala to większy koszt i może być za sucho zimą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch wymianach rekuperatorów na większe modele u klientów, którzy stwierdzili że wolą więcej świeżego powietrza, od dawna daję większe reku o 20-30% niż wynika z obliczeń. I mam święty spokój, a klienci zadowoleni. Rekuperator 500-tka może pracować z wydajnością 120 m3/h, natomiast 350-tka już nie da efektu szybkiego przewietrzenia w dużym domu, w szczególności jak rekuperator stoi podczas nieobecności domowników.

Rekuperator o wydatku 200 m3/h to można ewentualnie wstawić do mieszkania 1-2 pokojowego w bloku, albo do domku 80m2. Do normalnych, średniej wielkości domków do 4 pokoi +salon dobieram 350-tkę, powyżej 4 pokoi idzie już 500-tka, do rezydencji 800-tka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem może tendencyjny, bo jestem autoryzowanym instalatorem Jan-Gaza, ale właśnie dlatego montuję głównie te rekuperatory bo na kilkadziesiąt montowanych rocznie nie mam żadnych problemów ani reklamacji, klienci są zadowoleni, mogę spokojnie montować nowe instalacje i nie przejmować się serwisem. Montuję również na specjalne życzenie klientów kilka innych modeli, i niestety albo mam pecha albo awaryjność niektórych firm wynosi 50%. Tu jakiś panel sterujący do wymiany, drugi źle odczytuje temperatury, a serwis dużej firmy traktuje mnie jak natręta.

W tym roku miałem dwie akcje drobnej naprawy Jan-Gazów po uderzeniu pioruna, wystarcza wymienić spalony warystor za kilka zł. A tak cisza i spokój, klienci zadowoleni z Janków - bo robię wyłącznie z poleceń, jakby nie byli to nie miałbym roboty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...