Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Usterka wentylacji w bloku co z tym zrobić ?


Recommended Posts

Jedno z osiedli na Bielanach 15 piętrowy blok 12 piętro. Okna stare drewniane nie szczelne. Administracja nie widzi problemu.

Wg. nich silniki ( nie wiem czy takowe w ogóle są ...patrząc na to co się dzieje ) działają w pełni sprawnie.

O ile z łazience taki "nawiew" idzie znieść to co się dzieje w wc to koszmar.

 

Jak temu możemy zaradzić ?

 

Poniżej zamieszczam filmik jak to wygląda w praktyce po przyłożeniu do wentylacji kawałka srajtaśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno z osiedli na Bielanach 15 piętrowy blok 12 piętro. Okna stare drewniane nie szczelne. Administracja nie widzi problemu.

Wg. nich silniki ( nie wiem czy takowe w ogóle są ...patrząc na to co się dzieje ) działają w pełni sprawnie.

O ile z łazience taki "nawiew" idzie znieść to co się dzieje w wc to koszmar.

 

Jak temu możemy zaradzić ?

 

Poniżej zamieszczam filmik jak to wygląda w praktyce po przyłożeniu do wentylacji kawałka srajtaśmy.

 

Zrobić wentylację plus. Nadciśnieniową. Nawiew powietrza do pokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osobę potrzeba 30m3/h - więc lepiej pompować mechanicznie, bo wtedy leci akurat i z wiadomego miejsca.

By oszczędzać, to jest odzysk ciepła, nic innego.

 

Dobra co zrobić żeby mi tymi smrodami nie wiało do mieszkania bo o to tak na prawdę się rozchodzi.

Co mam to zatkać skarpetami czy jak. Czy zamontować jakieś turbo wentylatory na te kratki i niech reszcie kupą śmierdzi po mieszkaniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra co zrobić żeby mi tymi smrodami nie wiało do mieszkania bo o to tak na prawdę się rozchodzi.

Co mam to zatkać skarpetami czy jak. Czy zamontować jakieś turbo wentylatory na te kratki i niech reszcie kupą śmierdzi po mieszkaniach ?

 

Zrobić wentylację plus. Nadciśnieniową. Nawiew powietrza do pokoi.

Jest czerpnia świeżego powietrza, , dalej filtr - wentylator kanałowy ze sterowaniem rozdzielacz na pokoje i anemostaty, Wszystko to w przedpokoju. Powietrze pompujemy pod sufitem do pokoi, nie czuć zimnego, bo miesza się z ciepłym pod sufitem, a wychodzi ono kanałami pionowymi w kuchni i łazience, wykluczając cofkę.

Smrody, są mało przyjemne, ale nieszkodliwe, natomiast zarodniki grzybów strzępkowych (pleśni) z kanałów wentylacyjnych z kuchni i łazienek, są bardzo szkodliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...