Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem + zbiornik akumulacyjny/bufor


ogleniu

Recommended Posts

Witam,

Na poczatku proszę o wyrozumiałość ponieważ ekspertem nie jestem i czasami moge pisac jakieś bzdury...

Dodam tylko jeszcze że szukałem gotowego rozwiązania...ale nie znalazłem.

 

Kupiłem stary domek w którym robię remont i do obecnego ogrzewania podłącze kominek z płaszczem wodnym w układzie zamkniętym poprzez bufor/zbiornik akumulacyjny 1000l - chyba jeszcze nie rozumiem róznicy pomiędzy buforem a zbiornikiem aku.

Domek 60m2 który zostanie za rok/dwa powiększony do 120m2...dlatego też mam już zakupiony przewymiarowany wkład kominkowy Maja 12kW z płaszczem wodnym i wężownicą. Obecne ogrzewanie zasilane jest z kotła dwufunkcyjnego gazowego.

 

Założenie jest takie że palę w kominku a kocioł ratuje mnie wieczorami bądź podczas dłuższej nieobecności...dlatego wydaje mi się że nie ma sensu aby grzał on bufor.

Poczytałem trochę i naszkicowałem taki oto schemat...który jako tako by działał...ale mam kilka pytań.

1. Czy to bedzie działać i ewentualnie co dodac/zmienić.

2. Czy potrzebny jest termiczny bądź ręczy zawór mieszający przy buforze po stronie grzejników? Wydaje mi się ze coś jest potrzebne w sytułacji gdy przykręce grzejniki i zamkne obieg wody.

3. Czy wystarczy jedno naczynie przeponowe i czy dobrze je umieściłem?

 

4. Jeśli kupię zbiornik z wężownicą , bądź nawet z dwoma pod przyszłe solary to czy można to jakoś połaczyć do mojego kotła który ogrzewa wodę urzytkową? Jak? Myślałem że sprawa jest prosta i ciepłą wodę z wężownicy po prostu podaję na wejście c.w.o. w piecyku ale to chyba tak nie działa... piecyk tak czy owak się załączy, prawda? Woda musi iśc przez piecyk ponieważ w lato nie planuje palić w kominku a ogrzewanie bufora kotłem gazowym chyba mija się z celem.

 

prosze o pomoc i dziekuję

 

http://images66.fotosik.pl/1195/93547cdbdfe495cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...