Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poddasze użytkowe - od czego zacząć?


sieczkowska89

Recommended Posts

Witam wszystkich Forumowiczów!

 

Jestem nową użytkowniczką i poszukuję porad, podpowiedzi, waszych dośwadczeń itp. Mieszkamy z mężem w małym domku z czasów wczesnego PRL wiecie - domek w kształcie nieforemnego kwadrata z wykończeniami pod sufitem robionymi na butelkę :o Dom podzielony jest na 2 części, jedną z nich zajmują rodzice narzeczonego. Powoli zaczynamy myśleć o wspólnej inwestycji w podniesienie domu i zrobienie poddasza uzytkowego. Mamy strych ale bardzo niski - trzeba chodzić po nim cały czas schylonym. Do tego dach składa się z belek drewnianych, desek ułożonych tak, że pomiędzy nimi są kilku milimetrowe szpary, a na tym jest tylko papa. Dach wygląda dość szpetnie, a w dodatku sporo tracimy na ogrzewanie. Wprawdzie rozłożyliśmy w zeszłym roku na strychu wełnę, ale i tak straty ciepła są dość duże. Zastanawiamy się więc jakie rozwiązanie wybrać. Obecny dach jest płaski. Jakie rozwiązanie radzicie wybrać? Od czego w ogóle powinniśmy zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sprawdzenia możliwości rozbudowy i całej papierologi. Na taką rozbudowę potrzebne jest pozwolenie. Więc poszukajcie jakiegoś architekta/projektanta, który obejrzy Wasz dom (trzeba zrobić ekspertyzę, czy taka nadbudowa jest możliwa z technicznego punktu widzenia) wykona projekt i z papierami do Starostwa. Poczytaj tutaj:

http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/rozbudowa-domu-dobudowa-pozwolenie-warunki-zabudowy-jakie-formalnosci-sa-wymagane,132_12968.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Przydatny materiał. To, że muszę zgłosić się do jakiegoś specjalisty, który powie mi czy moje ściany wytrzymają jest dla mnie jasne. Ale może jakieś inne sugestie, żeby wiedzieć z czym pójść do architekta, jakąś wizję stworzyć. Mógłby np. ktoś poradzić jaką wybrać konstrukcję dachu? Wszyscy wokół doradzają zeby brac drewniana, ale czytałam, że lepszym rozwiązaniem jest metalowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O metalowej więźbie dachowej nie słyszałem, ja będę robił klasyczną drewnianą. Na to pełne deskowanie + papa (nie jest to konieczne, ale ja będę tak robił) i dachówka, albo tańsza opcja blachodachówka. Ocieplenie - wełna mineralna ok. 30-45 cm i płyty karton-gips. Ściany działowe można również zrobić z płyt k-g na stelażu aluminowym, z wełną w środku (mam tak na poddaszu mieszkania), można też wymurować z betonu komórkowego. Edytowane przez kemot_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...