Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakiej firmy wybrać materiały typu flex do wykonania wentylacji w domu jednorodzinnym


Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc o informację co do jakości matreriałów do wykonania wentylacji w domu jednorodzinnym na skrzynkach rozdzielczych i rórach typu flex.

Firmy które mam na oku to PE-FLEX , SMART FLEX i GreenFlex .

Cenowo najlepiej wyszedł by GreenFlex ,ale nie wiem jak jest tam z jakością i dlatego bardzo , bardzo proszę o fachową pomoc ludzi co się na tym naprawdę znają .

Wiem że jest jescze Uniflex ,ale to będzie na pewno dla mnie za droga opcja !

Pozdrawiam Wszystrkich forumowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kanały są jednakowe, ze srebrem wewnątrz robi tylko Q-system . Dobry kanał 75 mm to cena 330-360 zł te ze srebrem są 100zł droższe (brutto 23%). Wyższe ceny to już narzuty pośredników. Niższe ceny to przewody niewentylacyjne do kabli.

Pozdrawiam

Witam,

dziękuję za częściową odpowiedź ,a co do cen to mam dojścia do takowych Smart-Flex 75/50 mogę mieć za 490 zł /50mb , Pe-Flex 408zł /50mb , a GreenFlex 355zł/50mb , ceny podane brutto.

Tylko jest traki problem że róry to niestety nie wszystko , będą jeszcze skrzynki rozdzielcze , rozprężne i tutaj podane firmy mają różną jakość patrząc wizualnie i do tego tworzywi, stal nierdzewna jak i ocynk i różne wykonanie więc czy naprawdę można śmiało każdego z tych producentów brać w ciemno?

Uniflexa widziałem na własne oczy to jest super wykonanie ,ale niestety nie stać mnie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za częściową odpowiedź ,a co do cen to mam dojścia do takowych Smart-Flex 75/50 mogę mieć za 490 zł /50mb , Pe-Flex 408zł /50mb , a GreenFlex 355zł/50mb , ceny podane brutto.

Tylko jest traki problem że róry to niestety nie wszystko , będą jeszcze skrzynki rozdzielcze , rozprężne i tutaj podane firmy mają różną jakość patrząc wizualnie i do tego tworzywi, stal nierdzewna jak i ocynk i różne wykonanie więc czy naprawdę można śmiało każdego z tych producentów brać w ciemno?

Uniflexa widziałem na własne oczy to jest super wykonanie ,ale niestety nie stać mnie .....

 

Oczywiście biorę pod uwagę tylko róry antystatyczne , antygrzybiczne i antybakteryjne ,a nie jakieś wynalazki do przeciągania kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I okazuje się że nie tylko ten podany przez Pana Q-system jest z jonami srebra ,gdyż Greenflex też je ma....

http://www.wentylacja24.pl/pl/p/Przewod-GREENFLEX-75%2C-50-mb/939

,ale tak jak pisałem co ze skrzynkami?

 

Powłoka srebrna jest widoczna i ma srebrny kolor.

Nie przeszkadzam już Panu.75mm ze srebram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Powłoka srebrna jest widoczna i ma srebrny kolor.

Nie przeszkadzam już Panu.[ATTACH=CONFIG]331946[/ATTACH]

 

Panie Tomaszu, widzę Pana teorie na wielu forach i nie jestem pewien czy jest Pan oszustem świadomie wprowadzających ludzi szukających porady w błąd czy zwykłym nie mającym o niczym pojęcia sklepikarzem. Że niby jaki kolor ma powłoka z jonami srebra???? serebrny?;)))))) a z czego to ma niby wynikać? Z ilości srebra? Nie ma Pan pojęcia o czym pisze i przy tym w bezczelny sposób stawia sie w roli eksperta tu i tam.

Powłoki z uwalnianymi jonami srebra to patent firmy Symphony enviromental sprzedawany jako domieszka do tworzyw o symbolu d2p. Więcej tutaj: http://www.d2p.com.pl/co_to_jest_d2p.html

Przewody z tym dodatkiem maja przezroczysto-mleczną powlokę w środku a nie srebrną. Radzę by udał się Pan do szkoły bo 99% Pańskich teorii to śmiechu warte brednie które ludzi spoza branży wprowadzają w błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Większość Polskich producentów systemów wentylacji korzysta z tego samego producenta przewodu. (zmieniają się tylko kolory)

Wybierz najtańszy produkt, który ma papier PZH lub te dodatki anty(coś tam) D2P.

Dzięki temu nie wpadniesz na minę w postaci przewodów AROT, które nie są produkowane z przeznaczeniem do wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...