Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja podlaczenie dwoch pomieszczen


Recommended Posts

Witam mam takie pytanie do znawców chcialem sie dowiedziec czy mogl bym w kominie wentylacyjnym podlaczyc dwa pomieszczenia na roznych poziomach? poniewa nad garazem zrobilem na poddaszy lazienka ale w niej nie mam wentylacji dlatego tez zastanawiam sie aby zrobic dziure w kominie w kanale wentylacyjnym w ktorym "podlaczony" jest garaz czy takie cos nie bedzie kolidowalo ze soba? poniewaz nie wiem jak rozwiazac problem wentylacji w lazience chcialem komineg wentylacyjny dachowy zamiast dachowki ale boje sie ze bedzie mi sie skraplala wilgosc przez niego wiec co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć oddzielny przewód wentylacyjny inaczej "zapachy" z garażu będą dostawały się do łazienki. Możesz przewód w kominie "zabrać" na potrzebę łazienki, a garaż podłączyć do nowego przewodu z wywiewką (dachówka z kominkiem). Garaż jest niżej więc będzie miał lepszy ciąg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć oddzielny przewód wentylacyjny inaczej "zapachy" z garażu będą dostawały się do łazienki. Możesz przewód w kominie "zabrać" na potrzebę łazienki, a garaż podłączyć do nowego przewodu z wywiewką (dachówka z kominkiem). Garaż jest niżej więc będzie miał lepszy ciąg.

 

tak tylko ze teraz bym musial ciagnac jakas rure z garazu az po sam dach co za tym idzie kuc sciany i strop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garaż nie jest ogrzewany, zaślepić kratkę w garażu i wykorzystać istniejący kanał do wentylacji łazienki.

W garażu zrobić dodatkowe kratki w ścianach i tak "wentylować" - przepisy to dopuszczają.

Wentylowanie jednym kanałem jest niedopuszczalne.

 

Ps. Jeśli garaż jest ogrzewany - zaślepić kanał wentylacyjny, w ścianie zrobić kratkę z wentylatorem wywiewnym

Edytowane przez sSiwy12
Ps.-a dopisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli garaż nie jest ogrzewany, zaślepić kratkę w garażu i wykorzystać istniejący kanał do wentylacji łazienki.

W garażu zrobić dodatkowe kratki w ścianach i tak "wentylować" - przepisy to dopuszczają.

Wentylowanie jednym kanałem jest niedopuszczalne.

 

Ps. Jeśli garaż jest ogrzewany - zaślepić kanał wentylacyjny, w ścianie zrobić kratkę z wentylatorem wywiewnym

 

garaz jest ogrzewany za duzo zabawy chyba pozostane przy koncepcji dachowki wentylacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...