Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec kominkowy z płaszczem wodnym - problemy z montażem


Lena33

Recommended Posts

Witam,

Mieszkam w starym domu i zdecydowałam się na dodatkowe ogrzewanie części domu piecem kominkowym z płaszczem wodnym. Piec miał być podłączony zgodnie z instrukcją i ustaleniami z wykonawcą w systemie grawitacyjnym, ze zbiornikiem wyrównawczym przy suficie.

Niestety pojawiły się problemy z podłączeniem:

- zainstalowano mi zbiornik wyrównawczy zamknięty, a w podobnym ogrzewaniu mam otwarty, więc tu moje najważniejsze pytanie czy taki może być jeśli układ ma być otwarty?

- napalono w piecu, woda się zagotowała i gość stwierdził błąd techniczny w piecu, podobno płaszcz jest źle podłączony.

- zbiornik chce przenieść na nieogrzewany strych, gdzie woda w okresie mrozów z dużym prawdopodobieństwem zamarznie,

- bojler jest częściowo na wysokości zbiornika wyrównawczego, w instrukcji mam, że powinien być niżej,

- jest podłączenie do ciepłej wody, a brak do zimnej (wcześniej w tym miejscu było podobne ogrzewanie i zostały przyłącza zimnej i ciepłej wody)

- po rozmowie z producentem facet chce to przebudowywać, nie wie czy piec jest uszkodzony czy nie, ale wycofał się z wersji bym składała reklamacje, a ja kompletnie nie wiem co mam robić.

Chce mieć bezpieczne ogrzewanie w domu, a nie "bombę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry pomysł, byś próbowała za pomocą forum ogarnąć temat. Oczywiście jak chcesz, możesz się tu nawet doktoryzować, ale raczej w innym dziele - tam gdzie buszują hydraulicy. Moim zdaniem powinnaś poprosić producenta o podesłanie jakiegoś sprawdzonego hydraulika, dodatkowo znającego Twój piecyk. Hydraulikowi dotychczasowemu chyba trzeba podziękować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...