Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki rekuperator do małego domu 90m2 użytkowej


Recommended Posts

  • 2 months później...
  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A mogę wiedzieć po co ? Ja w tygodniu moźe ze trzy razy wymuszam na godzine większy przepływ.

Te trzy metry Cie zbawią ?

 

Sterownik jest jeden, oryginalny. Kosztuje jakieś 500zł.

 

Nie mieszkałem nigdy wcześniej w domu z rekuperacją, ale tak sobie myślałem kiedyś że tak będzie praktyczniej, jak np żona zacznie coś pichcić w kuchni, to żeby sobie mogła przycisnąć na wyższe obroty.

Może nie ma takich potrzeb, ale wcześniej tylko gdybałem a peszel i puszki sobie zrobiłem przed wylewkami/tynkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale Kinetic ma wejścia bezpotencjałowe, które można skonfigurować do funkcji przewietrzania.

Wtedy nie wyciągasz sterownika z centrali, a jedynie montujesz w kuchni/łazience przełącznik dzwonkowy, który aktywuje taką funkcję.

 

o to to by było eleganckie.

Czyli raz przyciskając wchodzi na wyższy bieg, kolejny jeszcze wyższy i kolejny już np najniższy i tak zapętlone?

Takby to mogło działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Są jakieś konsekwencja za dużego rekuperatora?

 

dom mam 82 m2 powierzchni użytkowej

myślałem o rekuperatorze o wydajności 250 m3/h

ale mam możliwość kupić w takiej samej cenie 500 m3/h czy jest sens? jeśli cena się nie zmieni (jakość rekuperatora bez zmian), to powiększenie rekuperatora wyjdzie na plus, czy bardziej zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiększenie rekuperatora tylko pomoże, jednak musisz do jego wydajności dostosować przekroje rurociągów 500m3 zajmie więcej miejsca. Mysle ze do tak małęgo domu wystarczy 250m3. przy 500m3 mogłoby zerwać beret z głowy. PRzy 500m3 miałbys skuteczność wentylacji jak w biurowcach. Latem to bardzo fajna opcja a zimą jej nie wykorzystasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Witam,

 

Jak w przypadku wszystkich urządzeń dostępnych na rynku, klient ma do wyboru urządzenia o niższej i wyższej jakości co ściśle połączone jest z ceną zakupu. Marka Buderus posiada wieloletnie doświadczenie oraz jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w dziedzinie instalacji grzewczych na rynku. Dodatkowo posiada sprawdzoną oraz rozbudowaną sieć autoryzowanych instalatorów na terenie całego kraju.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

 

Posiadam Logavent Hrv2/ 230, łożyska w wentylatorach padły już po 2 miesiącach. Sprzedawca ( autoryzowany bo cały sklep w szyldach) tak się spieszył z wymianą ze po miesiącu czekanie sam rozebrałem i wymieniłem w jednym. Teraz po roku padł drugi. Pracuje głośno i drży. A kupno filtrów to jakaś porażka, niby oryginał ( czekałem dwa tygodnie bo nie ma) a wymiar mniejszy i wygląd inny niż był zamontowany. Na allegro i nigdzie takich filtrów nie ma. Chyba sobie ubije skrzynkę na czerwono i założę inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...