Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki rekuperator do małego domu 90m2 użytkowej


Recommended Posts

http://domwent.pl/pl/p/Centrala-wentylacyjna-Kinetic-B-125-446342/2133

 

zobaczcie ten ja poszedłem w ślady fotohobby i kupiłem właśnie kinetica myślę że wystarczy do domu 120m2 trzy osoby.

 

Z tego co pisze w dzienniku kolega fotohobby ma on faktycznie mały pobór prądu nie zamarza do -10 jest cichy testowany u mnie bez kanałów. Na pierwszy rzut oka jakość wykonania jest dobra no i cena 3999zł.

 

Fajnie, że grono użytkowników się powiększa. Jaką masz wersję softu ?

Bo to, jak centrala realizuje program przeciwzamrozeniowy zależy własnie od tego.

Wczesne faktycznie mogły sie wyłączać poniżej -5°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fajnie, że grono użytkowników się powiększa. Jaką masz wersję softu ?

Bo to, jak centrala realizuje program przeciwzamrozeniowy zależy własnie od tego.

Wczesne faktycznie mogły sie wyłączać poniżej -5°C

 

Nie od tego. Bada się wymiennik i dobiera się program. Z tym, że jeszcze do zamarzania poza minusem potrzeba wody. Jeżeli niskie temperatury nie są zbyt długo a produkcja wody w tym czasie niezbyt wysoka, to kilka litrów lodu nie przeszkadza, a jak się ciut ociepli to on spłynie.

Badania wykazały, że RS160 zaczyna szronić od -3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I

 

Na stronie Kinetica jest napisane że pasuje a swoją drogą cena tych pilotów spadła z 80£ do 47£.

 

Jak bywa Pan na Bartyckiej, to Pan wpadnie, dam Panu. Został jeszcze jeden z dawniejszych czasów.WP_20151007_06_15_59_Pro (3).jpg

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, instalator od razu bez zagłębienia się w temat ocenił ze za lekki żeby był dobry :]

a więc nie mam instalatora, może ktoś polecić z centralnej Polski instalatora ktory nie będzie chciał mi wcisnąć centrali jak do domu 180m2 a nie 90m2

 

i nie będzie usilnie namawiał na rury temoflex...:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jesteście w stanie złożyć tego do kupy sami ?

Wiesz, jakie wyceny dostawałaś..... Na mniejszym, ale pożądnym reku bedą może 1 - 1.5k niższe...

 

A gdy zrobicie to sami, zapłacicie 7-8tyś....

Osobiście uważam, ze z wszystkich domowych instalacji, ta jest najprostsza do wykonania, a Wy macie wdodatku parterówkę, gdzie poziom trudności jest najmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest typowe.

Instalatorzy robią na sprzęcie, który znają, kupują i korzystają ze sporych rabatów.

Z drugiej strony - w razie reklamacji (słaba wydajność, hałas) mogliby się wypiąć, zwalając wszystko na centralkę, czy kanały które wybrał klient.

Wrzuć zapytanie ofertowe na oferia.pl, zaznaczając, że chodzi o sam montaż.

 

Albo znajdź fachowca "all in one". któremu zapłacisz 1000zł za dwa, trzy dni pracy i dwie godziny przeszkolenia przed nią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...