Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki rekuperator do małego domu 90m2 użytkowej


Recommended Posts

tiaaaa, żadna firma instalacyjna nie odpisała na naszego maila, czyli jak reku chcemy kupić wybrany przez siebie to nie jesteśmy łakomym kąskiem ekhm klientem...

ekipa z Łodzi do instalacji WM poszukiwana!

 

Co się dziwić, przyjdą większe mrozy, centrala się zatrzyma, bo to centrala przystosowana do wyspiarskiego klimatu i co - telefon do instalatora? Ja te centrale praktycznie porozdawałem ( tak je przeceniłem) , z pełnym tłumaczeniem, co i jak. Np. tu piszący Kaszpir007 (zapłaciła za komplet z kanałami i rozdzielaczami 3000zł) zamontował kanał czerpni pod sufitem kotłowni węglowej, by centrala nie zamarzła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co się dziwić, przyjdą większe mrozy, centrala się zatrzyma, bo to centrala przystosowana do wyspiarskiego klimatu i co - telefon do instalatora? Ja te centrale praktycznie porozdawałem ( tak je przeceniłem) , z pełnym tłumaczeniem, co i jak. Np. tu piszący Kaszpir007 (zapłaciła za komplet z kanałami i rozdzielaczami 3000zł) zamontował kanał czerpni pod sufitem kotłowni węglowej, by centrala nie zamarzła

 

Jak każda bez nagrzewnicy i z tym się trzeba liczyć i nie ma tu nic do tego czy centrala jest z wysp czy kontynentu. A kolega kaszpir kupił inny model (starszy) niz tu jest polecany.

Edytowane przez kwasniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każda bez nagrzewnicy i z tym się trzeba liczyć i nie ma tu nic do tego czy centrala jest z wysp czy kontynentu. A kolega kaszpir kupił inny model (starszy) niz tu jest polecany.

 

A czy nie lepiej za 8000zł brutto 23% kupić z automatyką airpacka z kanałami PE 75 ze rozdzielnicami, redukcjami kątowymi i anemostatami? Ile się zaoszczędzi na angliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej za 8000zł brutto 23% kupić z automatyką airpacka z kanałami PE 75 ze rozdzielnicami, redukcjami kątowymi i anemostatami? Ile się zaoszczędzi na angliku?
:D:D:D 8 tyś. by mieć trochę świeżego powietrza. Na głowę ci sklepikarze upadli! Najtańszy reku jaki jest dostępny lub wentylator i GWC. Brak odmrażania wymiennika to i wada i zaleta. Wada, bo przestaje dmuchać i nie ma wentylacji, zaleta, bo nie żre prądu a przy dużych mrozach to spory wydatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwić, przyjdą większe mrozy, centrala się zatrzyma, bo to centrala przystosowana do wyspiarskiego klimatu i co - telefon do instalatora? Ja te centrale praktycznie porozdawałem ( tak je przeceniłem) , z pełnym tłumaczeniem, co i jak. Np. tu piszący Kaszpir007 (zapłaciła za komplet z kanałami i rozdzielaczami 3000zł) zamontował kanał czerpni pod sufitem kotłowni węglowej, by centrala nie zamarzła

 

Ty masz rzadki dar - odzywając sie 10 razy, 9 robisz sobie obciach.

Jak sie sprawował reku przy -8, -10C pisałem.

Centralka w pomieszczeniu gospordarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz rzadki dar - odzywając sie 10 razy, 9 robisz sobie obciach.

Jak sie sprawował reku przy -8, -10C pisałem.

Centralka w pomieszczeniu gospordarczym.

 

Musiało być bardzo mało wody, te wymienniki szronią od -3,5. A pytanie dotyczyło czego innego, ile się zaoszczędzi na angliku? Jest dobry bypass , precyzyjny układ rozmrażania, liniowy nie ON/OFF , syfon membranowy ...

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wyobraź, ze w Vent Axii system antyzamrożeniowy nie jest ON-OFF, a liniowy właśnie, w temperaturze ujemnej reku najpierw zmniejsza nawiew, nie wyłączając sie, wyłącza sie (na jakiś czas) w temperaturze poniżej -10.

 

To ten sam wymiennik, więc i reku bedzie pracował podobnie.

 

A ile sie zaoszczędzi ? Kinetic 250 za 3999 z 23%VAT a Airpacka sprzedasz za... ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie wyobraź, ze w Vent Axii system antyzamrożeniowy nie jest ON-OFF, a liniowy właśnie, w temperaturze ujemnej reku najpierw zmniejsza nawiew, nie wyłączając sie, wyłącza sie (na jakiś czas) w temperaturze ponieżej -10.

 

To ten sam wymiennik, więc i reku bedzie pracował podobnie.

 

Wykluczam w ogóle rozmrażanie, przez modulację nawiewu. Ewentualnie jak w Onyx passiv - powietrze częściowo puszczane jest przez bypass.

A modulowana grzałaka pracuje od 5W.

Jaka jest oszczędność na angliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A modulowana grzałaka pracuje od 5W.

Panie Tomaszu

Płynna modulacja grzałki to żadne cudo, a już na pewno nie jest wart dodatkowego 1000 zł.

Owszem z punktu widzenia marketingu, urządzenie z takim bajerem sprzedaje się dobrze.

 

Zestaw elementów niezbędny do płynnej modulacji nagrzewnicy 38 USD.

http://www.aliexpress.com/item/MYPIN-Dual-Digital-F-C-PID-Temperature-Controller-96WX48HX80L-TA8-SNR-1-Alarm-PT100-25A-SSR/2050302964.html?spm=2114.01020208.3.10.y5BYpN&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201527_3_71_72_73_74_75,searchweb201560_9

 

Więc jak? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynna modulacja grzałki to żadne cudo, a już na pewno nie jest wart dodatkowego 1000 zł.
Pewien Pan jest, że przy tej obudowie centrali to bezpieczne rozwiązanie? Poza tym, współpraca z centralą ? Charakterystyka szronienie RS 160 została precyzyjnie wyznaczona na instrumentach ITE w Radomiu i wprowadzona do centrali.

 

Więc jak? Warto?

Ale mniejsza o to, Pytanie było inne: Ile się zaoszczędzi na instalacji z nowym kinetikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Ile zaoszczędzi się kupując samochód w częściach?

Airpack 180/200pa + rozdzielnice 160 / 8x75 szt 2 + redukcje kątowe z anemostatami 8 szt + kanał główny izolowany 160mm + kanał PE 75mm(higieniczny) 100m = 8180 zł brutto .

Pakiet na ten dom.

 

Tani osprzęt narożna znależc w wielu miejscach i nie trzeba brać go w komplecie z centralką.

Rozmawiamy o oszczędności na centrali.

Podajesz cenę ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale mniejsza o to, Pytanie było inne: Ile się zaoszczędzi na instalacji z nowym kinetikiem ?

 

Ponieważ nie potrafisz podać ceny, to podam najtańszą, jaką znalazłem: 5900 za Airpacka 180 (z tym, że to 8% VAT).

Czyli prawie 50% drożej, od Kinetica.

 

Jakbym do wszystkiego miał dokładać 50% to bym z domem był jeszcze w ciemnej d...e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie potrafisz podać ceny, to podam najtańszą, jaką znalazłem: 5900 za Airpacka 180 (z tym, że to 8% VAT).

Czyli prawie 50% drożej, od Kinetica

Podałem cenę z VAT 23 %. Pan szuka w najdroższych sklepach, a to nie tak. Gdyby kosztował 5900 z VAT 8% to 6700 z VAT 23% i wyszłoby, że
rozdzielnice 160 / 8x75 szt 2 + redukcje kątowe z anemostatami 8 szt + kanał główny izolowany 160mm + kanał PE 75mm(higieniczny) 100m = 8180 zł brutto .

to kosztuje 1480?

 

Cena jest 5800 z VAT 23% w zestawie,

 

Ile kosztuje kinetic z bypasem i układem rozmrażania - 3000? Tyle to kosztowały, jak Pan to nazwał, stare. No ile? I ile się zaoszczędzi kupując centralę z wysp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu po 4 bez sensu posty z pana strony i fotohobby a jak konkretu nie było tak nie ma. Pytanie było proste ile za samo reku? To jakiś problem aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi? Po co komuś kanały i skrzynki jak już je ma. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...