Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaki rekuperator do małego domu 90m2 użytkowej


Recommended Posts

Aktualnie sprzedawany Kinetic kosztuje 3990.

Airpack jest 2000zł droższy

 

Masz dobra cenę na sama centralę, to ja podaj, sprzedaż Ci sie zwiększy.

 

Nie masz dobrej ceny ? To milcz w tym temacie.

 

W każdym razie, jak kintakowałem się z Tobą przed zakupem Kinetica, to usilnie polecałeś Onyxa, a cena wcale nie była jakaś super-okazyjna, lecz porównywalna z innymi ofertami.

Kiedy sie zorientowałeś, ze centralki za ponad 5 tys zł nie kupię, to chciałeś mnie namówić na Dospela Optimala 400.

Takie pudło, na domek z trzema mieszkańcami....

 

Taki to z Ciebie handlarz...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pewien Pan jest, że przy tej obudowie centrali to bezpieczne rozwiązanie? Poza tym, współpraca z centralą ? Charakterystyka szronienie RS 160 została precyzyjnie wyznaczona na instrumentach ITE w Radomiu i wprowadzona do centrali.

Ale mniejsza o to, Pytanie było inne: Ile się zaoszczędzi na instalacji z nowym kinetikiem ?

Panie Tomaszu.

Chwała Markowi za to, że chciało mu się Recaira badać w Radomiu.

Zainwestował, parę nocy nie przespał, ale jako jeden z niewielu wie dokładnie co produkuje.

Uważam również jak Pan, że Airpack to najlepiej przemyślana centrala na rynku.

 

Ale nie jest tak, że inna centrala nie będzie działać prawidłowo.

Zabezpieczyć trzeba wymiennik.

Wiemy że zaczyna zamarzać gdy na czerpni temperatura spada do - 3,5 st. C (jeszcze raz przypomnę, że wiemy to dzięki producentowi Airpacka).

Nawet na stronie Thesslagreen możemy przeczytać, że układ nagrzewnicy uruchamia się w tej temperaturze.

 

Skoro wiemy przy jakiej temperaturze zamarza wymiennik Recaira.

To również wiemy co trzeba zrobić by on nie zamarzał.

Jaka charakterystyka?

Używajmy zrozumiałego i technicznego języka, a nie marketingowego bełkotu.

 

Pakowanie nagrzewnicy do centrali to raczej głupota.

Obudowa ani Kinetica, ani np. Luny nie nadaje się do montażu nagrzewnicy - zgoda.

Tylko że "przed wymiennikiem" to również jest 0,5 metra przed centralą na czerpni.

Np. taka nagrzewnica też zabezpieczy wymiennik: http://www.termex.krakow.pl/inc/save_it.php?sekcja=cennik&plik=cennik_eno.pdf

Całkowity koszt nagrzewnicy i sterowania zamknie się w 600 zł (połączy to ze sobą każdy elektryk)

Taka nagrzewnica nie musi w żaden sposób współpracować z centralą.

Jej jedynym zadaniem jest utrzymanie temperatury powietrza powyżej -3 st.C.

Nie jest to rozwiązanie ładne, kompaktowe, od jednego producenta - jest na pewno tańsze.

 

Panie Tomaszu po 4 bez sensu posty z pana strony i fotohobby a jak konkretu nie było tak nie ma. Pytanie było proste ile za samo reku? To jakiś problem aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi? Po co komuś kanały i skrzynki jak już je ma.

 

Instalator kupi Airpacka 180 (sama centrala) za ok 4 tys netto.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu.

Chwała Markowi za to, że chciało mu się Recaira badać w Radomiu.

Zainwestował, parę nocy nie przespał, ale jako jeden z niewielu wie dokładnie co produkuje.

Uważam również jak Pan, że Airpack to najlepiej przemyślana centrala na rynku.

 

Ale nie jest tak, że inna centrala nie będzie działać prawidłowo.

Zabezpieczyć trzeba wymiennik.

Wiemy że zaczyna zamarzać gdy na czerpni temperatura spada do - 3,5 st. C (jeszcze raz przypomnę, że wiemy to dzięki producentowi Airpacka).

Nawet na stronie Thesslagreen możemy przeczytać, że układ nagrzewnicy uruchamia się w tej temperaturze.

 

Skoro wiemy przy jakiej temperaturze zamarza wymiennik Recaira.

To również wiemy co trzeba zrobić by on nie zamarzał.

Jaka charakterystyka?

Używajmy zrozumiałego i technicznego języka, a nie marketingowego bełkotu.

 

Pakowanie nagrzewnicy do centrali to raczej głupota.

Obudowa ani Kinetica, ani np. Luny nie nadaje się do montażu nagrzewnicy - zgoda.

Tylko że "przed wymiennikiem" to również jest 0,5 metra przed centralą na czerpni.

Np. taka nagrzewnica też zabezpieczy wymiennik: http://www.termex.krakow.pl/inc/save_it.php?sekcja=cennik&plik=cennik_eno.pdf

Całkowity koszt nagrzewnicy i sterowania zamknie się w 600 zł (połączy to ze sobą każdy elektryk)

Taka nagrzewnica nie musi w żaden sposób współpracować z centralą.

Jej jedynym zadaniem jest utrzymanie temperatury powietrza powyżej -3 st.C.

Nie jest to rozwiązanie ładne, kompaktowe, od jednego producenta - jest na pewno tańsze.

 

 

 

Instalator kupi Airpacka 180 (sama centrala) za ok 4 tys netto.

Tylko na ch... to wszystko? Celem inwestora jest mieć świeże powietrze a nie rekuperator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na ch... to wszystko? Celem inwestora jest mieć świeże powietrze a nie rekuperator.

 

No masz.

Pan Brzęczkowski to taki Dr. Jekyll

A Pan perm to taki pan Hyde

Jeden poleca wyłącznie drogie rozwiązania oparte o drogie centrale wentylacyjne

Drugi poleca wyłącznie tanią wentylację wyporową z GWC

 

Oczywiście i jeden i drugi odrzuca wszelkie alternatywne rozwiązania.

Nawet jeśli też są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz.

Pan Brzęczkowski to taki Dr. Jekyll

A Pan perm to taki pan Hyde

Jeden poleca wyłącznie drogie rozwiązania oparte o drogie centrale wentylacyjne

Drugi poleca wyłącznie tanią wentylację wyporową z GWC

 

Oczywiście i jeden i drugi odrzuca wszelkie alternatywne rozwiązania.

Nawet jeśli też są dobre.

Nie zgodzę się w całości dotyczącej mojej skromnej osoby. Od początku piszę, że realizacja WM z konieczności (brak innych gotowych rozwiązań) wiąże się z zakupem rekuperatora, również droższego o ile cena nie jest dla inwestora kwestią kluczową. Protestuję przeciw wciskaniu każdemu rekuperacji jako systemu wprawdzie drogiego ale za to dającego wymierne oszczędności. To nie jest prawda. Oszczędności nijak mają się do nakładów inwestycyjnych. Z opisywanych tu przypadków; domek 90m2, dwie osoby. Propozycja rekuperacji? 12 tyś! Obłęd jakiś! Można zrobić wentylację wyporową, można zrobić do tego GWC. Będzie tanio, będzie powietrze o odpowiednich parametrach tak w lecie jak i w zimie tyle, że nigdzie się o tym nie przeczyta. Wszędzie tylko rekuperacja jako "must have" a do kompletu im droższa tym lepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się w całości dotyczącej mojej skromnej osoby. Od początku piszę, że realizacja WM z konieczności (brak innych gotowych rozwiązań) wiąże się z zakupem rekuperatora, również droższego o ile cena nie jest dla inwestora kwestią kluczową. Protestuję przeciw wciskaniu każdemu rekuperacji jako systemu wprawdzie drogiego ale za to dającego wymierne oszczędności. To nie jest prawda. Oszczędności nijak mają się do nakładów inwestycyjnych. Z opisywanych tu przypadków; domek 90m2, dwie osoby. Propozycja rekuperacji? 12 tyś! Obłęd jakiś! Można zrobić wentylację wyporową, można zrobić do tego GWC. Będzie tanio, będzie powietrze o odpowiednich parametrach tak w lecie jak i w zimie tyle, że nigdzie się o tym nie przeczyta. Wszędzie tylko rekuperacja jako "must have" a do kompletu im droższa tym lepsza.

 

i jak zwykle zrobił się sajgon z wątku o WM :sick:

 

Panie TB, my się już nie dogadamy, nie ma szans, na bartycką nie podjadę, poza tym jestem kobietą a Pan pisze do mnie na "Pan"

najniższa wycena za WM jaką dostałam to 14 tyś, za 3 dni pracy, 3 tysiące niby za robociznę ale wszyscy wiemy jak jest, na czym się zarabia,uważam że to przegięcie i chyba naprawdę zrobimy to ze znajomymi, bo nie mam już cierpliwości do "fachowców" od WM, którzy wyliczają nam centralę 400-500m3

 

dom 90m, 2 osoby,kiedyś 3... bez sensu

 

trzeba było robić kominy wentylacyjne a nie się energooszczędności zachciało :p

żaden etap budowy nie był tak upierdliwy, no może poza kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba naprawdę zrobimy to ze znajomymi, bo nie mam już cierpliwości do "fachowców" od WM, którzy wyliczają nam centralę 400-500m3

 

 

I juz jesteś na dobrym tropie.

Zobacz projekty, jakie zamieszczali tu inni inwestorzy robiący WM samodzielnie.

To tak powtarzalne schematy, że łatwo Wam bedzie opracować swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki to z Ciebie handlarz...
Propaguje nasze centrale.

5900 kosztuje ze sterownikiem prostym 1/2/3/auto/wietrzenie

Z nagrzewnicą wstępną od 5 W i z bypassem

Kinetic w takiej wersji ze sterownikiem "na smyczy" - jest w podobnej cenie.

Dlaczego ma mi się zatrzymywać wentylacja przy większych mrozach? W sezonie 1995-96 nie pracowałaby od końca października do połowy kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędzi się prawie na roczne opłaty za CO.

 

Jeżeli ( nawet stare budownictwo) za utrzymanie komfortowej temperatury i 200 l wody dziennie przez cały rok, zapłacimy ponad 2000zł to jest źle wykonana instalacja. Dlatego raczej trudno jest tyle zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie jest tak, że inna centrala nie będzie działać prawidłowo.
Po przeróbkach będzie działać, tylko...

Chwała Markowi za to, że chciało mu się Recaira badać w Radomiu.

Zainwestował, parę nocy nie przespał, ale jako jeden z niewielu wie dokładnie co produkuje.

Uważam również jak Pan, że Airpack to najlepiej przemyślana centrala na rynku.

dlaczego mam przy okazji nie zachęcać do kupowania najlepszych i polskich? Jestem, podobnie jak Marek pasjonatem i cholernie się cieszę, że wśród producentów znalazł się pasjonat.

pierwsze rekuperatory 1989.jpg

pierwsze centrale z 1989.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie TB, my się już nie dogadamy,
Bardzo przepraszam, za "Pan". Nie wiem w czym się dogadywaliśmy, że się już nie dogadamy.

Ja tylko starałem się naświetlić/wyjaśnić kwestię z pytania.

Jeszcze raz przepraszam i na Bartyckiej nic lepiej nie wyjaśnię, nie potrzeba więc jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propaguje nasze centrale.

5900 kosztuje ze sterownikiem prostym 1/2/3/auto/wietrzenie

Z nagrzewnicą wstępną od 5 W i z bypassem

Kinetic w takiej wersji ze sterownikiem "na smyczy" - jest w podobnej cenie.

Dlaczego ma mi się zatrzymywać wentylacja przy większych mrozach? W sezonie 1995-96 nie pracowałaby od końca października do połowy kwietnia.

 

 

Kinetic kosztuje 2000 tysiące mniej, doliczając do jego ceny nagrzewnicę to 1500zł.

Nawet bez nagrzewnicy zatrzymuje (cyklicznie) się tylko kiedy temperatura spadnie poniżej -10°C.

 

Od pażdziernika do połowy kwietnia masz taka temperaturę ?

Obudź się...

 

Albo nie. Zyjesz w swoim świecie, pozostań więc w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak zwykle zrobił się sajgon z wątku o WM :sick:

 

Panie TB, my się już nie dogadamy, nie ma szans, na bartycką nie podjadę, poza tym jestem kobietą a Pan pisze do mnie na "Pan"

najniższa wycena za WM jaką dostałam to 14 tyś, za 3 dni pracy, 3 tysiące niby za robociznę ale wszyscy wiemy jak jest, na czym się zarabia,uważam że to przegięcie i chyba naprawdę zrobimy to ze znajomymi, bo nie mam już cierpliwości do "fachowców" od WM, którzy wyliczają nam centralę 400-500m3

 

dom 90m, 2 osoby,kiedyś 3... bez sensu

 

trzeba było robić kominy wentylacyjne a nie się energooszczędności zachciało :p

żaden etap budowy nie był tak upierdliwy, no może poza kominkiem

O tym pisałem w wątku o opłacalności rekuperacji. Niestety trolle zaśmieciły tamten wątek maksymalnie. Nie może ktoś przeżyć, że zapłacił kupę kasy za coś co powinno kosztować kilka razy mniej. Instalatorzy unikają tanich central, bo na nich nie zarobią a i cena za montaż na poziomie 3 - 5 tyś za dwa dni pracy dziwnie wygląda przy reku za 2 tyś. Próbuj zrobić coś sama. Jeżeli nie chcesz kombinować z wentylacją wyporową lub podobną i GWC, kup najtańszy rekuperator jaki znajdziesz, np jakiś Vents mini, do tego kanały i duperelki. Zamknie się wszystko kwotą 2,5 - 3 tyś. Zrobisz to sama lub weźmiesz kogoś w miarę ogarniętego. Zrobienie wentylacji to żadna sztuka. W stosunku do kominów zaoszczędzisz jakieś 7 tyś. Nie są tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...