Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator dobry, gwarancja, cichy, energooszczędny, łatwa i tania wymiana f. - OZC


Recommended Posts

4 osoby / dom jednorodzinny

 

Wentylacja o biegu podstawowym 80-120m3/h z możliwością zwiększenia chwilowego strumienia.

 

Jeżeli to dom nieizolowany - to pokrycie strat przez przegrody do 12000 kWh

 

- Najlepsze rozwiązania

Przy ogrzewaniu niecentralnym klimatyzacji

- onyx passiv 600

-airpack 600 z air ++

Kanały antybakteryjne - do wentylacji, najlepiej w stropie.

- Koszt ogrzewania i cwu (200 l) dziennie - do 3000zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Koszt ogrzewania i cwu (200 l) dziennie - do 3000zł .

A tak to wygląda i jeszcze ponoć działa:

Inwertrer chłodzący i grzejący cały rok w wersji autonomicznej

http://static.urzadzone.pl/gallery/1786/0_bcea0baa2abf87b6565d1f0ba03426f1972ccdc8.jpg

Chłodzi i grzeje cały rok nie trzeba żadnego więcej zasilania.

Rewelka, COP powyżej 10 przy temp. na zewnątrz -24 stopnie,

Edytowane przez kolektor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reku w porządku, tylko jeśli masz kominek w domu i planujesz częściej go używać niż raz na sezon to warto zamówić wersję z rozmrażaniem za pomocą grzałki elektrycznej, dopłata ok. 150zł.

Standardowe rozmrażanie w Jan-Gazie i większości rekuperatorów polega na ograniczeniu nawiewu, a takie nie powinno być stosowane przy posiadaniu kominka - powoduje chwilowe podciśnienie w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

był u mnie wczoraj jeden monter i powiedział że mam na instalacji spore opory [ rurki thermocontrol PE-FLEX ] i normalnie by polecił reku Brika, Zehnder StorkAir ComfoAir 550 Luxe VV,a tak airpack 600, onyx 550, jangaz

 

http://allegro.pl/rekuperator-zehnder-storkair-comfoair-550-luxe-vv-i5721126815.html

 

sam już nie wiem bo też nie chcę ostatniej kasy wydawać na cos co wcale nie musi byc lepsze a droższe np o 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był u mnie wczoraj jeden monter i powiedział że mam na instalacji spore opory [ rurki thermocontrol PE-FLEX ] i normalnie by polecił reku Brika, Zehnder StorkAir ComfoAir 550 Luxe VV,a tak airpack 600, onyx 550, jangaz

 

http://allegro.pl/rekuperator-zehnder-storkair-comfoair-550-luxe-vv-i5721126815.html

 

sam już nie wiem bo też nie chcę ostatniej kasy wydawać na cos co wcale nie musi byc lepsze a droższe np o 2 tys zł.

 

Po tym co poleca to widać, że nie bardzo kumaty. Jak zmierzył opór? Ile mu wyszło Pa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...