Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niestety ale tak wygląda prowadzenie biznesu bez własnego kapitału lub też życie ponad stan podczas prowadzenia biznesu.

Obroty w wysokości 2mln PLN rocznie, przy skromnej 20% marży powinny budować kapitał pozwalający przede wszystkim na utrzymanie dobrego imienia firmy. Była sobie prosperująca firma a cały majątek przepadł włącznie z własnym, pozostał jedynie dług. Tłumaczenia w stylu ''nie zapłacili mi zwrotu vat'' są jak z przedszkola. Choroba jest tutaj wytłumaczeniem ale nie można się zasłaniać tylko tym, ponieważ pomimo tej choroby ten Pan nadal działał a dosadniej mówiąc naciągał klientów wmawiając im nieprawdę.

Kiedy byłem na etapie wyboru okien i wszedłem na temat okupowany m. in. przez tego Pana tak zostałem przyjęty przez znafców:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5049279#post5049279

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 286
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

proponuję zacząć od swojej wypowiedzi pod moim adresem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5049058&viewfull=1#post5049058

a najlepiej jeszcze wcześniej prześledzić wątek by wyrobić sobie zdanie w temacie

...Obroty w wysokości 2mln PLN rocznie, przy skromnej 20% marży powinny budować kapitał pozwalający przede wszystkim na utrzymanie dobrego imienia firmy. ...

Dla niektórych obrót = zysk

nieźle

To tak samo jak zwiększanie szerokości profila, dodawanie komór przy pozostawieniu takiego samego wzmocnienia czyni okno sztywniejszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zacząć od swojej wypowiedzi pod moim adresem

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?1792-OKNA-szukam-dobrych-okien-jakie-okna-polecacie&p=5049058&viewfull=1#post5049058

a najlepiej jeszcze wcześniej prześledzić wątek by wyrobić sobie zdanie w temacie

 

Dla niektórych obrót = zysk

nieźle

To tak samo jak zwiększanie szerokości profila, dodawanie komór przy pozostawieniu takiego samego wzmocnienia czyni okno sztywniejszym

 

Na dzień dzisiejszy moja wiedza o stolarce pvc wcale nie jest większa, po prostu to nie moja branża chociaż z polimerami mam do czynienia na bieżąco w pracy. Po prostu budowałem dom i dlatego znalazłem sie na forum, w efekcie wybrałem alphaline 90.

Zastanawiam się tylko ile tak naprawdę ma Pan nicków na forum muratora? Kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt, które to napędzały koniunkturę temu oficjalnemu?

Prowadzenie własnej firmy to przede wszystkim liczenie się z ekonomią i stawianie swojej firmie przede wszystkim warunków, głównie stress testów.

Okazało się, że padł Pan już na samych testach a wypowiedzi na forum wskazują na człowieka rozsądnego i przede wszystkim inteligentnego.

Co się stało tak naprawdę? Pragnienie mamony przejęło wszystkie funkcje życiowe w organiźmie?

Edytowane przez Tomek B..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jarku jak Pan doskonale wie Illbruck partycypował w dostarczeniu MOWO. W zobowiązaniu, które Pan podpisał widnieje ich nazwa, postanowiłem się z nimi skontaktować i prosić o pomoc. Niestety nic nie mogą zrobić gdyż założyli sprawę windykacyjna wynikająca wiadomo z czego.

Kwota w tym momencie nie jest ważna. Co do spłaty pieniędzy przez Pana to pieniądze, która otrzymałem nie jest wstanie pokryć nawet w malej części ustawowych odsetek.

Poza tym jest mi Pan winny 15k a nie 500zl, które przelane na otarcie lez w przeciągu 2 lat. Jest to zabieg celowy bo każdy, który chodź trochę interesuje się prawem doskonale sobie z tego zdaje sprawę.

Co do tematu spłat i ich możliwości to może inwestor, któremu jest Pan dłużny 9k napisze co mu Pan osobiście powiedział na ten temat.

Obiecał Pan wielu osobom, ze zaliczki będą kierowane bezpośrednio do fabryki, tylko dlatego dałem się namówić i polecić inwestora. Chyba nikogo nie dziwi reakcja człowieka, który wielokrotnie został przez Pana okłamany. Gdy przeczytałem owy watek to szlag mnie trafił. Uzmysłowiłem sobie iż pośrednio wciągnięty zostałem w Pana machlojki. Niech Pan zgadnie do kogo owy inwestor będzie miał wpierw pretensji jeśli zaliczka, która zawierzył Jar-eko nie zostanie przekazana do fabryki. Ja w ten właśnie sposób zostałem przekręcony. W dniu, w którym podpisał Pan zobowiązanie o oddaniu mi całej kwoty w 4 ratach- zdawał sobie Pan świetnie sprawę, ze do tego nie dojdzie. Wiec po co Pan to zrobił? Delikatnie mówiąc kłamał Pan, kłamał Pan wielokrotnie?

Oczywiście tylko Pan ma problemy nikt więcej więcej.

Poza tym wszystkim czy zastanawia się Pan, myślał o osobach pańskich kolegach z branży, które tu na tym forum kilka lat temu polecali firmę Jar-eko?

Czy świadomy jest Pan tego co mogą czuć gdy okazuje się, ze powiela Pan sytuacje sprzed lat?

No, na pewno nie są w komfortowej sytuacji. Moim zdaniem zawiódł ich Pan tak jak i zawiódł Pan moja osobę.

Niech Pan nie obiecuje, oddania mi pieniędzy po montażu, bo patrząc na Pan poczynania do tej pory to można wywnioskować, ze to kolejne kłamstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przy zdrowych zmysłach, poleci znajomym firmę, która wisi mu kasę? Nawet obietnica oddania pieniędzy, nie jest chyba warta tyle, by ryzykować, wpuszczenie znajomych na minę....
czyżbym napisał niezrozumiale ? Jest wypracowane porozumienie gdzie stroną w nowych umowach jest zakład produkcyjny, obrót gotówkowy także jest pomiędzy stronami umowy. Ja występuję w niej tylko i wyłącznie jako osoba, która dokona montażu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbym napisał niezrozumiale ? Jest wypracowane porozumienie gdzie stroną w nowych umowach jest zakład produkcyjny, obrót gotówkowy także jest pomiędzy stronami umowy. Ja występuję w niej tylko i wyłącznie jako osoba, która dokona montażu

 

Czy to wystarczy?

Moim zdaniem nie.

Nie chcę również powtarzać co bym zrobił z takim na swojej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cormac masz rację, dałem się wciągnąć w niezłą kabałę.

Długo się opierałem, fatalnie się z tym czuję.....

Wiem na pewno, ze zdecydował się na inna firmę, wiec trochę mi ulżyło...

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbym napisał niezrozumiale ? Jest wypracowane porozumienie gdzie stroną w nowych umowach jest zakład produkcyjny, obrót gotówkowy także jest pomiędzy stronami umowy. Ja występuję w niej tylko i wyłącznie jako osoba, która dokona montażu

 

Powiem szczerze, że dla mnie nie byłoby to ważne co proponujesz w następnych umowach hipotetycznym klientom.

Natomiast wiem jedno, że gdyby na forum były poprzednie wątki o jareko i gdybym wiedziała wtedy, że nikt ważny=jareko to nie wycenialabym u Ciebie okien w zeszlym roku. Na wycenie się na szczęście tylko skończylo. I fakt - to ja wysłalam zapytanie do Ciebie. Nie byłam wtedy świadoma historii poprzedniego nicka.

 

Powtarzam pytanie czy regulamin forum nie zabrania posiadania równocześnie kilku kont?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ilości postów można sądzić, że Pan Jarosław Cichawa vel Jareko pisze komentarze sam sobie:)

 

Można tak sądzić - chyba że się jest w tym dziale stale i wtedy się wie, że ten osąd jest błędny i może wynikać tylko z osobistych niechęci. W przytoczonych przez Ciebie postach wiele było dużo poniżej panującego tu poziomu - i to znowu mogło być powodem takiej a nie innej oceny. Dziś bym je usunął.

 

Wszystkie (dwa?) przypadki które tu zostały przytoczone przez Tomasza i Coulignona) miały miejsce - i fakt- w odczuciu innych uczestników były zgrzytem. Myślę że Jareko się ich wstydzi.

 

Co do podwójengo konta - to inny przypadek niż Arturo (on jest banowany za to co i jak pisze a nie ilość nicków). W przypadku Jareko - stary nick praktycznie został wygaszony - ożywił się dopiero gdy tu został przywołany.

Nowy - działa tak jakby drugie życie i dlatego jest akceptowany.

Aha - w temacie odezwało się parę klonów innych nicków - założonych chyba tylko po to by prowadzić działalność destrukcyjną.

 

W sprawach merytorycznych Waszych zamówień - nie zabieram głosu. Przykro mi że tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek B mylisz się. To klient, który czeka na okna Adamsa.

 

 

Dokładnie czekam za oknami firmy adams. Czy jest tutaj może przedstawiciel tej firmy ?

 

Cały czas wierzę ze te problemy są tylko przejściowe i uda się pozytywnie wyjść z zaistniałej sytuacji...

Edytowane przez kepek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...