Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłączenie okapu kuchennego


wg90

Recommended Posts

Witam!

 

Mam do podłączenia okap kuchenny - chciałbym poprowadzić kanał powietrzny niemal pionowo przez sufit podwieszany z płyt GK, nieużytkowe poddasze do dachówki wentylacyjnej. Ponieważ poddasze nie jest ogrzewane planuję zastosowanie izolowanej elastycznej rury spiro typu "Thermoflex". Czy to odpowiedni wybór do podłączenia wyciągu? Czy mogę wykonać podłączenie jednym odcinkiem takiej rury, czy może jest jakiś powód by stosować przewód ocieplony tylko ponad sufitem, a pod nim przewód nieocieplony?

 

Druga sprawa: w instrukcji od okapu znajduje się ostrzeżenie, że podłączanie przewodu powietrznego o średnicy mniejszej niż 150mm - taki jest wylot z komory wentylatora na okapie - nieznacznie zmniejsza wydajność wentylatora i co bardziej mnie niepokoi, powoduje głośniejszą pracę urządzenia. Na dachówce wentylacyjnej jednak króciec ma średnicę około 110mm. Czy w związku z tym, że zmniejszenie średnicy przewodu na jego długości i tak nastąpi i to do około 110mm, mogę zamiast rury 150mm zastosować rurę o średnicy 127mm? Taka rura została mi po wcześniejszych pracach. Czy może warto wydać kilkadziesiąt złotych na rurę 150mm i mieć przewężenie dopiero pod dachówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu w którym jest wentylacja grawitacyjna, stosowanie takiego okapu wyciągowego jest zabronione.

 

Zabronione konkretnie jakim aktem prawnym? Posiadanie wywiewu w łazience także jest prawnie zabronione? Chodzi o możliwość cofania się powietrza kanałem wentylacyjnym?

 

 

A może ktoś mógłby odpowiedzieć na moje pytania abstrahując od kwestii prawnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...