Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AeroFlow grzejniki akumulacyjne pomoc/opinie.


BartekNn

Recommended Posts

Dawno mnie tu nie było.

Kolego każdy taryfę dobiera pod swoje potrzeby i nie bój się wiem jak taryfy wyglądają łącznie z taryfami C. ....

Gdybys wiedział a jestes z Wrcławia to bys miał taryfe G13 bo to Tauron, jakie są stawki i godziny mozna sprawdzic na stronie Tauronu A są duzo korzystniejsze niz zwykła G11.

Trzeba sie bardzo starac aby udowodnic ze G11 przy duzym poborze jest korzystniejsza niz G13. Jezeli reklama dotyczy tylko grzejników aeroflow to sprawa taryfy ktorej sie nie raklamuje jest niestotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

edytowałem ze względu na idące święta :)

 

 

3)Taryfa G13 -właśnie sprawdziłem co to jest -szczyt przedpołudniowy, szczyt popołudniowy , tania noc ( bo ta taryfa w zimie zmienia godziny taniego prądu). Niestety ta taryfa nic nie daje w przypadku mojego użytkowania tych grzejników. Jak napisałem w domu chce i mam ciepło od 6 do 21, w nocy prądu pobieram znikome ilości. Wylicz sobie - bo w tym jesteś dobry - średnią za kWh z całego dnia w godz 9-21 dla g13i porównaj tą średnia z ceną kWh taryfy G11 np dla zużycia 30 kWh/dobe ( całego prądu w domu grzanie gotowanie,pranie suszenie, tv laptop itp itd ) gdzie 90% prądu pobierasz w godzinach 6-21 a 10% w godzinach 21-6 dla miesiąca mającego 31 dni dla np takiego grudnia 2021

 

 

Tak na szybko dla taryfy g12W dla grudnia 2021 :

szczyt pn-pt 6-13 ,15-22 = 0,81 gr/kWh

po zaszczyt 13-15 , 22-6 + sobota i niedziela 0,33 zł/kWh ,

90% z 30kwh to 27kWh pobieranych od 6 do niech będzie 22 ( żeby było łatwiej w obliczeniach ) 3kWh to pobór 22-6

średnia za kWh od 6-22 0,75kWh

23dni x 27kWh x0,75 gr/kWh = 465,75 zł

23dni x 3kWh x 0,33gr/kWh = 22,77zł

sobota i niedziela : 8dni x 30kWh x 0,33gr/kWh= 79,20

suma 567,72 zł

 

dla taryfy g11 -0,66zł/kWh cała doba przez cały czas :

31dni x 30kWh x 0,66 = 613,80 zł

 

różnica 46 zł a dla bardziej energo oszczędnych domów jeszcze mniej . To też są tylko teoretyczne obliczenia bo w każdym miesiącu wygląda to inaczej - im zimniej to g12w może zaczyna miećsens ( dom zaczyna pobierać prąd na grzanie w nocy ) im cieplej traci ( dom nie pobiera prądu w nocy). A że zimy mamy jakie mamy to tego sensu nie ma. Co więcej poza szczyt 13-15 jest z dupy bo w tym czasie jestem tylko ja w domu i pobór w tych godzinach jest mikro ( komp+ grzejnik ) Wszystko zależy od miesiąca i od zimy. Ja to kiedyś już liczyłem i wychodziło że zmiana taryfy jest bez sensu lub mamały sens ekonomiczny

To dom ma być dla Ciebie nie ty dla domu.

Wesołych

Edytowane przez Karasso
idą swięta trzeba wyluzować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edytowałem ze względu na idące święta :)

 

 

3)Taryfa G13 -właśnie sprawdziłem co to jest -szczyt przedpołudniowy, szczyt popołudniowy , tania noc ( bo ta taryfa w zimie zmienia godziny taniego prądu). Niestety ta taryfa nic nie daje w przypadku mojego użytkowania tych grzejników. Jak napisałem w domu chce i mam ciepło od 6 do 21, w nocy prądu pobieram znikome ilości. Wylicz sobie - bo w tym jesteś dobry - średnią za kWh z całego dnia w godz 9-21 dla g13i porównaj tą średnia z ceną kWh taryfy G11 np dla zużycia 30 kWh/dobe ( całego prądu w domu grzanie gotowanie,pranie suszenie, tv laptop itp itd ) gdzie 90% prądu pobierasz w godzinach 6-21 a 10% w godzinach 21-6 dla miesiąca mającego 31 dni dla np takiego grudnia 2021

 

 

Tak na szybko dla taryfy g12W dla grudnia 2021 :

szczyt pn-pt 6-13 ,15-22 = 0,81 gr/kWh

po zaszczyt 13-15 , 22-6 + sobota i niedziela 0,33 zł/kWh ,

90% z 30kwh to 27kWh pobieranych od 6 do niech będzie 22 ( żeby było łatwiej w obliczeniach ) 3kWh to pobór 22-6

średnia za kWh od 6-22 0,75kWh

23dni x 27kWh x0,75 gr/kWh = 465,75 zł

23dni x 3kWh x 0,33gr/kWh = 22,77zł

sobota i niedziela : 8dni x 30kWh x 0,33gr/kWh= 79,20

suma 567,72 zł

 

dla taryfy g11 -0,66zł/kWh cała doba przez cały czas :

31dni x 30kWh x 0,66 = 613,80 zł

 

różnica 46 zł a dla bardziej energo oszczędnych domów jeszcze mniej . To też są tylko teoretyczne obliczenia bo w każdym miesiącu wygląda to inaczej - im zimniej to g12w może zaczyna miećsens ( dom zaczyna pobierać prąd na grzanie w nocy ) im cieplej traci ( dom nie pobiera prądu w nocy). A że zimy mamy jakie mamy to tego sensu nie ma. Co więcej poza szczyt 13-15 jest z dupy bo w tym czasie jestem tylko ja w domu i pobór w tych godzinach jest mikro ( komp+ grzejnik ) Wszystko zależy od miesiąca i od zimy. Ja to kiedyś już liczyłem i wychodziło że zmiana taryfy jest bez sensu lub mamały sens ekonomiczny

To dom ma być dla Ciebie nie ty dla domu.

Wesołych

 

Trzeba sie bardzo starać aby przez 9 godzin i to nocnych kiedy temperatura zewnetrzna jest najnizsza pobierac do grzewania tylko 10% energii podczas gdy to jest 37,5% całej doby. Rozumiem ze w nocy praktycznie nie grzejesz a dom jest durszlakiem. To tak jak u nas w firmie, po pracy wyłaczamy ogrzewanie bo i tak nikogo nie ma. Zeby taki komfort miec w domu? ciekawe. Co do G13 t trzeba nie chciec z niej korzystac chociaz jak dom ma tak wielkie straty to faktycznie grzac trzeba ciągle. Az sie prosi pytanie dlaczego grzac z COP=1 zamiast ocieplic dom, pytanie retoryczne bo nie uwypukla nadzwyczajnych cech tych cudownych grzejników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, mam pytanie do osób, które korzystają/korzystały z grzejników Aeroflow, jak sprawa wygląda z awaryjnością? Pytam ponieważ grzejniki mają gwarancję 30 lat ale na termostat i elektronikę jest gwarancja 2 lata, natomiast koszty wymiany takiego termostatu to około 350 zł. Czy mieliście problemy z tymi grzejnikami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam, doświadczyłem wymiany termostatu i jest to dość proste, nie trzeba odsyłać grzejnika, wystarczy zamienić boczny panel. Producent daje 30 lat gwarancji, bo raczej nie ma co się tam zepsuć – przewody grzewcze zalane szamotem…

Gorzej jest z termostatem, który jest nafaszerowany elektroniką i pewnie dlatego się zepsuł, ale na szczęście nie robili problemu z reklamacją.

 

Przy wymianie zauważyłem, że nowy termostat posiada kilka zmian w konstrukcji i zostały wbudowane dwa bezpieczniki topikowe, których nie było w poprzedniej wersji. Pytałem producenta i ponoć nie będzie trzeba wymieniać nowych termostatów tylko bezpieczniki za parę zł. Czas pokaże…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Dawno mnie tu nie było.

Kolego każdy taryfę dobiera pod swoje potrzeby i nie bój się wiem jak taryfy wyglądają łącznie z taryfami C. Nie mam foto na dachu w domu musi być ciepło w dzień między 6 a 21 bo jest to moje miejsce pracy , dzieciak nie zawsze siedzi w szkole , w nocy wystarczy że ciepło będzie w sypialni i pokoju dzieciaka ale też nie jakieś 25 st C tylko 19 . W związku z tym w moim przypadku taryfa g12czy g12w kiedy prąd jest droższy w dzień a tańszy w nocy jest bez sensu. Co więcej mury w dzień się nagrzewają - akumulują ciepło z grzania w dzień i przez noc oddają tak że grzejniki w nocy ( temp ustawiona na 17 st C w pomieszczeniach których nie przebywam i nie spie) wogole lub prawie się nie włączają. Startują od 5 rano budzę się o 6 i w całym domu jest 21st C. Nie jestem jakimś masochistą żebym robił odwrotnie tzn grzał na maxa w nocy tak że nie da się spać a w dzień siedział w zimnicy i liczył na zakumulowane ciepło w ścianach, Także zanim coś napiszesz to się chłopie zastanów bo nie każdy ma foto na dachu i troluje na forum - twoje wpisy bez jakiejkolwiek doświadczenia w tematach czytałem. żebyś nie miał bólu pewnej części na której się siedzi nazwę dealera tego sprzętu usuwam.

 

Tak czy inaczej moja przygoda z grzejnikami aeroflow powoli dobiega końca. Przeprowadzam się do nowego ( nie koniecznie lepszego ) domu w którym jest ogrzewanie gazowe. Nabywca mojej nieruchomości jak zawsze wie lepiej ( obawa przed grzaniem czystym prądem) jak większości tutaj zabierających głos i pozwolił mi je zabrać a ponieważ grzejniki są naprawdę mega postanowiłem nie wyprowadzać go z błędu i niebawem być może wystawie je na sprzedaż lub nie- zobaczymy. Tak czy inaczej polecam bo na prawdę grzanie tym sprzętem nie wychodzi super drogo jak wszyscy uważają a komfort użytkowania domu wyposażonego w grzejniki powierzchniowo akumulacyjne ( nie koniecznie aeroflow obecnie jest tego pełno na rynku i wszystkie działają na takiej samej zasadzie ) jest na ultra wysokim poziomie ( cisza ,nic nie wieje, odpowiednia wilgotność, przyjemne ciepło jak w przypadku pieców kaflowych ) Biorąc pod uwagę że ceny gazu szaleją nie wiem czy nie zostawić ich jako alternatywę i pewnie tak zrobię.

 

Pozdrawiam!

 

Po raz pierwszy jestem na tym forum. Szukałem informacji o Aeroflow - zamierzałem kupić jeden grzejnik jako dodatkowe źródło ciepła do pokoju dziennego (grzeję gazem).Upewniłem się, że to dobry pomysł.

Karosso - wielkie dzięki za to, że podzieliłeś się swoją rzetelną wiedzą.. i naprawdę szczerze podziwiam Twoją cierpliwość - przy lekturze niektórych wpisów - ręce opadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...