Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowy dzia? - Zrób to Sam


Maco

Recommended Posts

Droga Redakcjo,

Przy okazji jedengo z wątków http://www.forum.murator.com.pl/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic=2992&forum=34&start=30 o elektrowaniach wiatrowych i kolektorach słonecznych wyszedł pomysł, żeby stworzyć nowy dział poda szeroko rozumianym tytułem "Zrób to Sam", gdzie forumowicze majsterkowicze mogliby się wymieniać pomysłami i doświadczeniami w samodzielnym wykonywaniu urządzeń, prototypów bądź eksperymentalnych pomysłów dotyczących utrzymania i funkcjonowania domu i działki. Pomysłem omawianym było samodzielne wykonanie próżniowego kolektora słonecznego.

 

Prosimy o utworzenie nowego działu bądź o sugestię, gdzie umieścić wątki o podanej tematyce.

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-07-05 21:09 ]

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-07-05 21:11 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mario,

Ja myślałem że ktoś raczej ogłasza swój pomysł a najlepiej już wykonane urządzenie. Tak jak to zrobił młody w wątku o elektrowniach wiatrowych i kolektorach (patrz link w pierwszym poście).

Myślę, że nowy dział będzie lepszy bo wtedy poszczególne wątki będą opisywać jeden pomysł/urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu duże ograniczenie wynikające z braku możliwości zamieszczania rysunków i/lub szkiców. Mam techniczne wykształcenie i wiem, że jeden prosty rysunek jest o wiele więcej wart niż kilka stron opisu, który, w przypadku bardziej skomplikowanych rzeczy, może być (opis) powodem nieporozumień. Wiem, że da się wysłać rysunki mailem, itd., ale to już nie to samo co ich publikacja na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ryniu, że jeden dobry rysunek to więcej niż parę stron opisu.

Dałbym głowę, że w jakiejś wiadomości widziałem kiedyś obrazek ! Jak przeglądam FAQ to jest tam możliwość umieszczania obrazków w wypowiedzi ale musi to być obrazek istniejący gdzieś w Internecie.

 

Myślę, że nawet bez obrazka funkcją jaką spełniałby taki dział to skrzynka kontaktowa zapaleńców, którzy i tak będą musieli się porozumieć w sprawie detali.

 

W końcu To Forum działa bez obrazków a jest bardzo techniczne i mnóstow można porad uzyskać.

Gotowe przepisy z dokładnym opisem od AdoZ chyba nie padowałyby tutaj (są oddzielne strony poświęcone bardzo szczegółowo takim pomysłom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mario.

Chociaż podejrzewam, że jeśli jakiś pomysł będzie na tyle rewelacyjny, że powinien zostać opatentowany sam "wynalazca" będzie tego świadom i zamiast na forum poleci do urzędu patentowego.

 

Ja raczej oczekuję pomysłów jak z dostępnych materiałów zrobić coś samemu, coś co można kupić gotowe a zrobienie tego samemu daje 1. Satysfakcję i 2. Oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam pierwszy:tzw.bruzdownica(do robienia bruzd pod kable i inne instalacje)bylem w potrzebie a w sklepach zero przyrządzik ten kosztuje ok.20 kilka zetów więc:wziąść kawałek rurki1\2cala+kawałek blachy stalowej(stara piłka do drewna)zrobić z tego paseczka coś jak U i przymocować na końcu rurki koniecznie na dwie śruby z wywierceniem w twardej stali poradziłem sobie wybijając otwory starym wiertłem UWAGA! na odpryśnięcia trzymać najlepiej przez kombinerki,następnie rurkę lekko odgiąć.Do B-K i bloczków gipsowych-SUPER.Koszt zerowy robocizna pół godz.Mario

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2002-07-10 15:30, Maco wrote:

Jesli tak, to na razie nowych argumentów 'za' chyba nie będzie ale byłoby bardzo miło (i raczej kulturalnie) usłyszeć argumenty 'przeciw' ...

 

no fakt...

...zwłaszcza, że na forum MuratorDom jest dział "Moje pomysły i wynalazki"!

widać ktoś tam miał jednak jakieś "za" :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ten dział ma usprawniać i ułatwiać prace na budowie.Nie wszyscy wszystko wiedzą,czasami drobna rzecz potrafi w znacznym stopniu ułatwic pracę.Pora przejść do czynów-dyskusji co dobre co lepsze to mamy oporowo(na Wiejskiej).Pozdrawiam Szanowną Redakcję(za zainteresowanie się moją skromną osobą).Mario

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że taki dział będzie istniał na naszym forum Muratora bo przecież redakcja takiego szanowanego się pisma dba o to aby czytelnicy byli zadowoleni ze współpracy. :wink:

A tak poważnie to szanowna Redakcjo przecież z Waszej strony to tylko nowy dział forum - czyli następnych kilka kB na serwerze, a cała reszta to już nasza rzecz. Chyba gorsza byłaby sytuacja gdybyście utworzyli dział na którym nikt by nic nie pisał, bo to by nic nie wnośiło, a ta sytuacja jest chyba "marketingowym marzeniem" gdy klient zwraca sie z prośbą, której spełnienie może tylko pomóc Gospodarzowi!

Czyż nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...