Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec kaflowy ma za duży cug - nie grzeje


Fornax

Recommended Posts

Witam,

 

Na działce posiadam stary piec kaflowy - ładnie spala..

Spala dosłownie! To maszyna do spalania opału a nie grzałka :D

Cug jest strasznie mocny.. Wiadomo okna są nieszczelne + drzwi ponieważ to działka nie mieszkanie.. Altana murowana.

Nie dymi, brak CO [czujniki itp.] Dym z ogniem aż zasysa w komin..

 

Uszczelniłem braki szamotem + cegła i wizualnie wszystko ok..

Wygląda o tak..

 

http://zapodaj.net/6...1c0207.jpg.html

 

 

Ta szpara pomiędzy drzwiczkami a płytą została uszczelniona i piec trochę zwolnił spalanie..

Więcej szpar oprócz drzwiczek nie ma..

Nie mam pojęcia co zrobić żeby nie nagrzewały się tylko blachy ale cały piec..

Komin po 2h palenia się nagrzewa i to bardzo..

Żeby chociaż troszkę ogrzać altanę położyłem kostki szamotowe na płyty żeby złapały ciepło i go oddawały..

 

Prośba o radę co zrobić aby się rozgrzał..

 

Za każde info ogromne dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piecach kaflowych w środku znajduje się system kanałów, którymi ma wędrować dym i ciepło nagrzewając cały piec.

W Twoim pewnie tych kanałów już dawno nie ma, bo się osypały po długiej eksploatacji.

Piec należałoby przestawić pewnie (czyli zburzyć i odbudować) ale ja nie jestem fachowcem, więc niech się jakiś fachowiec jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Założenie regulatora ciągu na wyczystkę komina rozwiąże w duży stopniu Twój problem.

http://www.darco.com.pl/oferta/p,82,regulatory-ciagu-kominowego.html

I poprosimy Moderatorów o nie kasowanie linku, bo nie jest to wcale reklama tylko uświadomienie Forumowiczom, że coś takiego istnieje na rynku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budowano ten piec zgodnie z dawnymi zasadami i robił to zdun a nie JASIEK spod sklepu to powienien zrobić dwa kanały jeden krótki tzw letni ( gdzie tylko ogrzewają się blaty aby coś ugotować ) i drugi tzw długi, inaczej zimowy gdzie ohgrzewa się cały piec. Ponadto kafelki wypełniano gliną wkładając do nich okrągłe polne kamienie, które początkowo kumulowały w sobie ciepło i długo go oddawały. Na wyciągu czyli na wejściu do komina były dwie zasuwy tzw, szybry do regulacji giągu a ponadto dolne drzwiczki tzw. popiołowe po rozpaleniu trzeba zamykać, co zmniejsza ciąg kominowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...