Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Niskobudżetowa odnowa salonu i nie tylko


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 281
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja bym nie robiła dwóch lamp wiszących, bo wraz z projektorem sufit będzie upstrzony. Wymieniłabym klosze na białe. 5 mocnych ledów i będzie aż za jasno, a przy wypoczynku masz przecież po bokach lampę stojącą i lampkę na przyszłej konsoli, dla nastrojowego światła.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=340887&d=1450348828

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piu dla Ciebie :yes:

A światłość już niedaleko:

w Grudniu się narodzi Dziecko,

co jednym wzniesieniem dłoni

świat ku światłości nakłoni.

Spójrzcie, jak pierzchają cienie!

Płynie Boże Narodzenie!"

K.I. Gałczyński

 

Zdrowych, wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko

 

takie ramki byś mogła skompletować , koniecznie z paspartu i w różnych kolorach :

 

http://www.elmueble.com/medio/2015/12/03/detalle_de_marcos_de_fotos_en_la_pared_1142x1280.jpg?random=1451299051274

 

Piu,

na razie nic nie piszę bo czekam na blat do ławy i konsoli,

fajny pomysł z tymi ramkami zbieram więc jakieś zdjęcia, plakaty do ramek

 

myślisz, że zdjęcia mogłyby być kolorowe?

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam także w Nowym Roku i wszystkiego najlepszego!

 

dziękujemy za słowa uznania odnośnie choinki:hug:, inspiracje znalazłam ja ale wykonanie to dzieło męża, ja ją tylko pomalowałam a dzieci ubrały:yes:

 

no właśnie dlatego edytowałam, żeby nikogo w pochwałach nie pominąć :)

 

czyli stolik i konsola już ffffkrótce :wiggle:

super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, już są, przedstawiam ławę i komodę :wiggle:

Teraz salon wygląda tak z nowymi meblami :D

ława.jpg konsola.jpg widok1.jpg widok2.jpg

 

Ława miała być 4-5 cm niższa;) ale ponieważ wykonawcą był mój mąż i nie pisnął złego słowa na moje wymysły:cool: nie miałam serca prosić go o poprawkę gdy już wszystko było zespawane i ładnie przeszlifowane.

 

Wkrótce także sufit zostanie wyposażony w projektor

epson.jpg

 

Pora skończyć dekoracje tej ściany z grzejnikiem póki jeszcze jestem mobilna (niedługo na świecie pojawi się córeczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko

 

a masz może jakieś stare, pożółkłe czarno - białe fotki ? Ja mam wszędzie zdjęcia dzieci :) Śmieszne są :)

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU :hug:

 

Piu,

niestety nie mam żadnych takich starych zdjęć które chciałabym powiesić na ścianie, zresztą nie chciałabym wieszać tam takich "osobistych" zdjęć, może na poddaszu na korytarzu kiedyś powiesze bo tam ściany takie "gołe"

 

mam kilka upolowanych zdjęć z FB tematyka górska, tylko nie bardzo wiem w jaki sposób powiesić je na ścianie

symetrycznie, regularnie np. jak u Zielonego ogródka http://i1.fmix.pl/fmi2075/482b33e6000b048353c7a889/zdjecie.jpg 6 szt albo tylko w jednej linii 3szt czy tak bardziej rozrzucone jak na twojej inspiracji lub takie http://designyourlife.pl/wp-content/uploads/2015/06/metamorfoza-home-staging9.jpg

 

jak na razie mam 2 ramki czarne, roz 33x43 + passpartou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niureczko

 

Masz bardzo zdolnego męża :) Zdjęć bym już nie dawała wcale, mnie by już wystarczyło dekoracji, ale to oczywiście kwestia gustu.

 

Dziękuję w imieniu męża. Przyznaję, że potrafi sporo zrobić samemu i nawet nieźle mu to wychodzi.

Hmm mówisz, że nie trzeba nic dodawać na ściany? Pomieszkamy chwilę tak jak jest i zobaczymy czy coś dodamy czy nie.

 

 

Niureczko, ława i konsola wyszły świetnie!! I super się prezentują w salonie :yes: Czy Twój Mąż nie zechciałby przyjąć zamówienia na konsolę? ;)

 

Tomkowa, Tobie również dziękuję w imieniu męża. Został mile połechtany tymi komentarzami:yes:. Obawiam się jednak, że na jakiś czas wystarczy mu prac twórczych bo stwierdził, że ostatnio za dużo przebywał w garażu i musi sobie zrobić przerwę.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam wątek i jestem pod wrażeniem zmiany :)Pomalowanie salony na jasny kolor to był rewelacyjny pomysł. No i ta zmiana mebli wypoczynkowych - super! Salon od razu wygląda na większy i nie jest przytłaczający (jak było z poprzednim kolorem ścian i zestawem w brązowe wzorki). Super sprawa. Gratuluję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, konsola wyszła świetnie! Może chociaż uchylicie rąbka tajemnicy, jak mąż ją zbudował, jakich materiałów użył? Może bym mojego namówiła

 

dzięki :)

to żadna tajemnica i żadna filozofia;)

kupiliśmy profile kwadratowe o szerokości 2x2cm, potem zostało to wszystko pospawane na kształt prostopadłościanu, pomalowane natryskowo czarną farbą i przykręcony blat z płyty meblowej 18mm

najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne to chyba było docięcie tych wszystkich elementów i spawanie

 

powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hmm mówisz, że nie trzeba nic dodawać na ściany? Pomieszkamy chwilę tak jak jest i zobaczymy czy coś dodamy czy nie"

 

Tak bym radziła Niureczko :) Pomieszkać i ocenić, jak się tam czujecie.

Choć z drugiej strony, jak się powiększy rodzina, czasu nie będzie zbyt wiele i temat może utknąć :)

 

Ale nie dawałabym zdjęć nad grzejniki, jeśli już to nad konsolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje udanej aranżacji. Wiadomo, że wystrój wnętrz wymaga odpowiedniej koncepcji, ale też z drugiej strony nie wszystko da się zaplanować. Niektóre sprawy wychodzą "w praniu" ;) Jeśli chodzi o zagospodarowanie ścian to moim zdaniem akurat w przypadku salonu nie ma sobie co żałować. Na pewno jakieś designerskie akcesoria mogą nadać charakteru. Jeżeli jeszcze szukasz pomysłów to może rzuć okiem tutaj [moderowano] Wiadomo, że nie trzeba przenosić pomysłów 1:1, ale może coś ciekawego wypatrzysz. Ważne, że nie są to wizualizacje, ale realne aranżacje. Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...