Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie 50m2 - jak rozplanować pomieszczenia?


mati_00

Recommended Posts

Witam!

Jestem w trakcie kupowania mieszkania od dewelopera. Wielkość tego mieszkania to 50m2.

Zaproponowany przez dewelopera rozkład pomieszczeń tak średnio mi odpowiada więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce.

Projektowanie pomieszczeń w tym mieszkaniu ma ono swoje ograniczenia. Kuchnia i łazienka musi znajdować się na zachodniej ścianie mieszkania (znajduje się tam kanalizacja, woda i komin).

W skrajnych przypadkach deweloper dopuszcza zmianę układu aby łazienka lub kuchnia była głębiej.

W styczniu muszę podać rozkład ścian, bo wtedy będą je murować.

Wymyśliłem 2 koncepcje mieszkania. Zależy mi bardzo aby była kuchnia połączona z salonem i w tej kuchni wyspa (koncepcja 1).

Jednak chyba nie uda się tego zrealizować

Druga to jest taka racjonalna ale mieszkanie jest strasznie nudne (koncepcja nr 2)

Poniżej przesyłam rysunki, gdzie na czerwono zaznaczyłem szafę przesuwną, ponieważ nie chciałbym mieć w pokojach szaf tylko właśnie w przedpokoju jedną wielką szafę.

Bardzo proszę o ocenę moich koncepcji. Było by mi bardzo miło jakby ktoś dał jakieś wskazówki co do rozkładu pokoi.

Aha takim marzeniem było by mieć salon z kuchnią, łazienka plus 2 pokoje. Jednak w takim mieszkaniu chyba nie uda się tego zrealizować.

 

Pozdrawiam!

Koncepcje 2.jpg

koncepcjea 3D.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój dzienny poniżej 6 mkw.??? Przedpokój jako największe pomieszczenie w domu? Dla kogo to mieszkanie? Zapowiada się koszmar, a tymczasem na 50 mkw. mozna sensownie zaplanować przestrzeń - i pisze to posiadaczka 3 pokoi na 50 mkw. właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój dzienny poniżej 6 mkw.??? Przedpokój jako największe pomieszczenie w domu? Dla kogo to mieszkanie? Zapowiada się koszmar, a tymczasem na 50 mkw. mozna sensownie zaplanować przestrzeń - i pisze to posiadaczka 3 pokoi na 50 mkw. właśnie.

 

Dziękuje za odpowiedź.

Też tak uważam, że to jest koszmar tylko za bardzo nie mam pomysłu.

Deweloper naciska aby kuchnia i łazienka była tam na koncepcji nr 1. Dopuszcza ulokowanie łazienki tam gdzie jest na koncepcji nr 2.

Największym problemem takiego mieszkania jest wejście. Jakby było na środku to wszystko lepiej udałoby się rozplanować oraz hol nie byłby taki duży,

Możesz przedstawić plan swojego mieszkania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuje za przywołanie wątku. Jednak tutaj w innym miejscu jest łazienka i kuchnia i dzięki temu od razu więcej miejsca się robi. Dodatkowo te 10m2 też robi swoje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan moich 50mkw.

http://www.domplusdom.pl/sites/default/files/imagecache/the_look_gallery/images/look/13_0.jpg

 

Fajniejszy układ mieszkania ale zauważ, że masz wejście w centralnej części mieszkania i nie uciekają Ci m2 z tytułu "dojścia do pokoi". Ja mam w rogu i przez to ten hol będzie długi, dlatego tam chce dać długą szafę aby nie mieć ich w pokojach i dzięki temu zyskać cenne metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super rozmieszczenie. Kompromis pomiędzy wszystkimi czego potrzebuje.

Chciałbym w łazience mieć "wanno-prysznic", pralkę, wc, umywalkę i jakąś szafkę. Uda się to wszystko pomieścić czy jednak trzeba troszkę przestrzeni urwać z kuchni.

Mniej więcej taką wanno-prysznic przesyłam w załączniku.

 

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź i koncepcję.

 

wanno lazienka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...