Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

REKUPERATOR od 550m3/h - PORÓWNANIE- cena jakośc ONYX, AirPack, ZEHNDER, OPTIMAL,


Salah

Recommended Posts

Jaki będzie najlepszy z tych oto reku:

 

- AirPack 600 Rekuperator Baypass Sterownik GreenT

- OPTIMAL 600 bypass Centrala wen Dospel

- AIRBERG RECOVER RX500

- FRAPOL OnyX CLASSIC 550

- SELEN II 500 BYPASS BERLUF

- ZEHNDER ComfoAir Aeris 550 Luxe VV

 

ceny bardzo zbliżone do siebie jedynie ZEHNDER , AIRBERG odstają w jedną i drugą stronę. Kolega ma onyxa i sobie chwali więc jest to mój faworyt. ZEHNDER najdroższy i czy warto dopłacać 2-3 tys do niego ?

 

macie jakieś inne propozycje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jaki będzie najlepszy z tych oto reku:

 

- AirPack 600 Rekuperator Baypass Sterownik GreenT

- OPTIMAL 600 bypass Centrala wen Dospel

- AIRBERG RECOVER RX500

- FRAPOL OnyX CLASSIC 550

- SELEN II 500 BYPASS BERLUF

- ZEHNDER ComfoAir Aeris 550 Luxe VV

 

ceny bardzo zbliżone do siebie jedynie ZEHNDER , AIRBERG odstają w jedną i drugą stronę. Kolega ma onyxa i sobie chwali więc jest to mój faworyt. ZEHNDER najdroższy i czy warto dopłacać 2-3 tys do niego ?

 

macie jakieś inne propozycje ?

 

Różnice w cenach tego samego są po 2000-3000 zł - może Pan podać ceny ?

Zagraniczne można odrzucić, by nie były 2x droższe, muszą być robione na tańszych materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle - podaję ceny z allegro

Rekuperator OnyX CLASSIC 550 - dostawa gratis 6800[23%] 6060 [8%]

Rekuperator Zehnder StorkAir ComfoAir 550 Basic VV 9999zł.

 

Jasne, to dość wygodny sklep, ale jak to z wygodą, trzeba więcej płacić.

Przy 8% mogą być problemy z gwarancją, bo nie ma FV na centralę.

Spytam jeszcze , co to za lokal ma być wentylowany? Może cisza nie jest tak ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki będzie najlepszy z tych oto reku:

 

- AirPack 600 Rekuperator Baypass Sterownik GreenT

- OPTIMAL 600 bypass Centrala wen Dospel

- AIRBERG RECOVER RX500

- FRAPOL OnyX CLASSIC 550

- SELEN II 500 BYPASS BERLUF

- ZEHNDER ComfoAir Aeris 550 Luxe VV

 

ceny bardzo zbliżone do siebie jedynie ZEHNDER , AIRBERG odstają w jedną i drugą stronę. Kolega ma onyxa i sobie chwali więc jest to mój faworyt. ZEHNDER najdroższy i czy warto dopłacać 2-3 tys do niego ?

 

macie jakieś inne propozycje ?

 

- AirPAck - bardzo fajne sterowanie, nie nadaje się do współpracy z GWC

- OPTIMAL 600 bypass Centrala wen Dospel - nie polecam (można poczytać na ten temat w necie)

- AIRBERG RECOVER RX500 - produkt OEM

- FRAPOL OnyX CLASSIC 550 - fajny cichy

- SELEN II 500 BYPASS BERLUF - ok

- ZEHNDER ComfoAir Aeris 550 Luxe VV - najbardziej dopracowany rekuperator z tych wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- AirPAck - bardzo fajne sterowanie, nie nadaje się do współpracy z GWC

- OPTIMAL 600 bypass Centrala wen Dospel - nie polecam (można poczytać na ten temat w necie)

- AIRBERG RECOVER RX500 - produkt OEM

- FRAPOL OnyX CLASSIC 550 - fajny cichy

- SELEN II 500 BYPASS BERLUF - ok

- ZEHNDER ComfoAir Aeris 550 Luxe VV - najbardziej dopracowany rekuperator z tych wszystkich

 

Pan nigdy nie instalował Thessli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć jakikolwiek przegląd różnych rekuperatorów, należy posiadać je wszystkie..
Dokładnie tak.

I Pana stanowisko, że zagraniczne rozwiązania są niewystarczające - jest z SAMEGO ZAŁOŻENIA ZŁE
Centrale z Holandii czy Belgii, by były porównywalne cenowo, muszą być robione z tańszych komponentów. Co w tym jest nielogiczne?

A to najlepsze dopracowanie, to na czym polega, bo może się jeszcze raz przypatrzę, może coś mi umknęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Centrale z Holandii czy Belgii, by były porównywalne cenowo, muszą być robione z tańszych komponentów. Co w tym jest nielogiczne?

A to najlepsze dopracowanie, to na czym polega, bo może się jeszcze raz przypatrzę, może coś mi umknęło?

 

Kompletnie zły tok myślenia.

Zasada we wszystkim jest taka sama:

DUŻY MOŻE WIĘCEJ !!

Pan myśli, że jeśli potężny koncern kupuje jednorazowo 100 czy 500 razy więcej części jak mały, to będzie ta sama cena?

I właśnie tutaj jest największa różnica, dodatkowo pełna automatyzacja produkcji itp.

Edytowane przez kerado28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się AirPack to nie Rolls-Royce :-)

Producent tych rekuperatorów pracuje cały czas nad udoskonaleniem swojego produktu m.in. "nowe rozwiązania" zaciąga od producentów z Holandii :-)

 

Które rozwiązania zaciąga od storka?

Nie uważam też Rolls Royca za najlepszy dla mnie samochód. Mało tego, zapewniam Pana, że na mojej liście najlepszych dla mnie samochodów, byłby on dość daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerado28 mam dylemat bo ten ZEHNDER kosztuje sporo za dużo ! a jak się okazuje Onyx też odpada z tego powodu że ma podłączenie po bokach, a ja potrzebuję od góry. Frapol ma jeszcze DREAMa ,ale to 400 i kosztuje prawie tyle samo co Onyx 550 :/. Co byś polecił ? może brink ?

 

Panie Tomaszu w domu są teraz 2 osoby ,a będzie docelowo 4. Dom ma 930 m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...