Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

REKUPERATOR od 550m3/h - PORÓWNANIE- cena jakośc ONYX, AirPack, ZEHNDER, OPTIMAL,


Salah

Recommended Posts

Wszelkie instalacje w budynku do 300m2 można wykonać z 8% VAT-em pod warunkiem, że się fizycznie ten sprzęt zainstaluje wraz z instalacją. .

 

Tylko dla porządku dodam, że dotyczy budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

 

Instalator powinien mieć w swoich "kwitach" albo stosowne oświadczenie inwestora (że 300m2 i mieszkalny), albo skserowaną stronę z projektu budowlanego z wyliczona powierzchnią domu.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

z całym szacunkiem do Panów , proszę nie rozpisywać się na tym wątku odnośnie watów 8% czy tam 23% !!!

 

No własnie - akurat Ciebie ta sprawa powinna interesować, bo z tego co piszesz powierzchnia przekracza 300m2

 

Ps.Z tego (też) powodu prosiłem o rzuty tego budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mości Panowie tudzież wielce szanowne Panie.....

 

 

czy rzec możecie słow kilka na temat jednostki Vitovent 300-W marki Viessmann ??

 

Czy oprócz ceny ma to urzadzenie - w porównaniu zkonkurencją - jakies wady ?

 

Pozdrav

Rekuperatory Viessmann są to produkty OEM.

Producentem jest Brink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Polecam Samsunga RHF025EE dokłądnie nowy model AN026JSKLKN/EU

 

Własnie uruchomiłem. Bardzo cichy. Niesłyszalny na nawiewach.

Nie ma problemu ze skroplinami ponieważ całą wilgoć z powietrza odzyskuje, przy okazji nie przesusza powietrza.

Miałem problemy z jego zakupem ponieważ firmy go oferujące raczej specjalizują się w dużych zleceniach typu biura etc. To najmniejszy z rekuperatorów samsunga który raczej specjalizuje się w profesjonalnych rozwiązaniach. Zamontowałem go w końcu sam.

Wcześniej rozważałem Brink / Requra Excellent 300 ale, że wymiarowo bardziej odpowiadał mi samsung, oraz miał entalpiczny wymiennik w rozsądnej cenie - wybralem go.

 

Subiektywny szczegół mający wpływ na decyzje. Jakość powietrza, cicha praca i energooszczędność. Priorytety w tej kolejności.

Samsung ma odzysk ciepła na poziomie 85% ale wymiennik entalpiczny (nie przesusza dodatkowo powietrza) oraz najlepszy na rynku filtr (choć nie tani).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsunga

 

Subiektywny szczegół mający wpływ na decyzje. Jakość powietrza, cicha praca i energooszczędność. Priorytety w tej kolejności.

Samsung ma odzysk ciepła na poziomie 85% ale wymiennik entalpiczny (nie przesusza dodatkowo powietrza) oraz najlepszy na rynku filtr (choć nie tani).

 

Jakośc powietrza czyli powietrze po przejsciu przez ten wymiennik gdzie jak by nie było to powietrze czy zapach może przejśc na druga strone wymiennika ma lepsza jakośc niż w plastikowych czy aluminiowych a to dobre ja mam plastikowy i jeszcze nigdy nie miałem wilgotności poniżej 50procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsunga RHF025EE dokłądnie nowy model AN026JSKLKN/EU

 

Własnie uruchomiłem. Bardzo cichy. Niesłyszalny na nawiewach.

Nie ma problemu ze skroplinami ponieważ całą wilgoć z powietrza odzyskuje, przy okazji nie przesusza powietrza.

Miałem problemy z jego zakupem ponieważ firmy go oferujące raczej specjalizują się w dużych zleceniach typu biura etc. To najmniejszy z rekuperatorów samsunga który raczej specjalizuje się w profesjonalnych rozwiązaniach. Zamontowałem go w końcu sam.

Wcześniej rozważałem Brink / Requra Excellent 300 ale, że wymiarowo bardziej odpowiadał mi samsung, oraz miał entalpiczny wymiennik w rozsądnej cenie - wybralem go.

 

Subiektywny szczegół mający wpływ na decyzje. Jakość powietrza, cicha praca i energooszczędność. Priorytety w tej kolejności.

Samsung ma odzysk ciepła na poziomie 85% ale wymiennik entalpiczny (nie przesusza dodatkowo powietrza) oraz najlepszy na rynku filtr (choć nie tani).

 

Podaj jeszcze cenę filtrów.

I dlaczego Twoim zdaniem filtr jest najlepszy na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- AirPAck - bardzo fajne sterowanie, nie nadaje się do współpracy z GWC

Po ostatniej lekturze forum mocno biorę pod uwage AirPacka. Ale planuję też GWC. Dlaczego AirPack nie nadaje się do współpracy z GWC? Nie ma tego w sterowniku? Dodatkowa przepustnica do GWC nie rozwiąże sprawy?

Jak sobie AirPack radzi na mrozach, bo z tego co widzę, to Onyx - kiepsko...

Czy można do AirPacka wstawić filtr wycięty samodzielnie z wiekszego kawałka materiału jak w Onyxie?

I jeszcze jedno - co myślicie o Ekozefirze RP-UPE?

Edytowane przez nk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej lekturze forum mocno biorę pod uwage AirPacka. Ale planuję też GWC. Dlaczego AirPack nie nadaje się do współpracy z GWC? Nie ma tego w sterowniku? Dodatkowa przepustnica do GWC nie rozwiąże sprawy?

Jak sobie AirPack radzi na mrozach, bo z tego co widzę, to Onyx - kiepsko...

Czy można do AirPacka wstawić filtr wycięty samodzielnie z wiekszego kawałka materiału jak w Onyxie?

I jeszcze jedno - co myślicie o Ekozefirze RP-UPE?

Airpack może współpracować z gwc tylko czy jest sens robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airpack może współpracować z gwc tylko czy jest sens robić...

Sens GWC, to inna dyskusja... natomiast zastanowiło mnie stwierdzenie kerado28: AirPAck - bardzo fajne sterowanie, nie nadaje się do współpracy z GWC

Co miał na myśli? Czy z jakiś praktycznych powodów to nie działa dobrze czy też wymaga to dodatkowej przepustnicy, jak opisują to na stronie Thessli, a to rozwiązanie jest przecież stosowane w większości rekuperatorów.

Wracam jeszcze do pytania o Ekozefir RP-UPE. Ma ktoś może jakieś praktyczne wiadomości na temat tego produktu? Niewiele jest w ogóle opinii o Ekozefirze na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens GWC, to inna dyskusja... natomiast zastanowiło mnie stwierdzenie kerado28: AirPAck - bardzo fajne sterowanie, nie nadaje się do współpracy z GWC

Co miał na myśli? Czy z jakiś praktycznych powodów to nie działa dobrze czy też wymaga to dodatkowej przepustnicy, jak opisują to na stronie Thessli, a to rozwiązanie jest przecież stosowane w większości rekuperatorów.

Wracam jeszcze do pytania o Ekozefir RP-UPE. Ma ktoś może jakieś praktyczne wiadomości na temat tego produktu? Niewiele jest w ogóle opinii o Ekozefirze na Forum.

 

Do air'packa dokupuje się moduł i przepustnicę i działa. Generalnie klientom odradzam GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można do AirPacka wstawić filtr wycięty samodzielnie z wiekszego kawałka materiału jak w Onyxie?

 

Tak, można - ja tak zrobiłem. Trzeba kupić ramki do filtrów płaskich, które w ofercie ma producent. Ramki przychodzą z 1m2 filtra do wycinania.

Pozdro

 

20151201_184427.jpg

Edytowane przez franco78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się sprawuje airpack przy tych mrozach? Możesz podrzucić jakieś informacje?

 

Aktualnie mam problem ze skraplaniem się wody w okolicach czerpni.

Reku mam w ogrzewanym (ok. 20oC) pomieszczeniu gospodarczym (kocioł gazowy i pralnia). Problem tkwi prawdopodobnie w wysokiej wilgotności pomieszczczenia. Wkrótce będę ocieplał z zewnątrz komorę czerpni aby wyeliminować zjawisko. Muszę też zmierzyć wilgotność pomieszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam problem ze skraplaniem się wody w okolicach czerpni.

Reku mam w ogrzewanym (ok. 20oC) pomieszczeniu gospodarczym (kocioł gazowy i pralnia). Problem tkwi prawdopodobnie w wysokiej wilgotności pomieszczczenia. Wkrótce będę ocieplał z zewnątrz komorę czerpni aby wyeliminować zjawisko. Muszę też zmierzyć wilgotność pomieszczenia...

 

Możesz napisać dokładnie gdzie pojawiają się skropliny? Gdzieś na zewnątrz na obudowie? Przy samym króćcu czy na ścianie centrali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mileski

miałem nie do końca zaizolowany kruciec czerpni i tam woda się skraplała, ciekła z góry na dół po ścianie tylnej,.. teraz również od spodu. Muszę ocieplić całą komorę czerpni... i problem powinien ustąpić. W cieplejsze dni zjawisko nie występowało. Cóż... prawa fizyki :)

 

Dzięki za informacje, trochę mnie uspokoiłeś. Ręku już wybrane (airpack 400), dobra cena dogadana ale nie chciałbym mieć z nim później jakiś problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...