Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komora dekompresacyjnej, problem.


Lysek

Recommended Posts

Witam, mam następujący problem i bardzo prosił bym o pomoc.

posiadam wkład dragon unico dragon 8 który ma przyłącz powietrza do spalania z zewnątrz. Maestro który podłączał mi kominek powiedział, że powietrze do spalania może być z nie użytkowego poddasza. Rura którą doprowadzane było powietrza wędrowała od dołu wkładu przez komorę dekompresacyjną aż na strych. Rozwiazanie nie sprawdzilo sie poniewaz w kominku kiepsko się rozpalalo. Powietrze podłączylismy z zewnątrz tak jak należy.

Teraz do sedna sprawy.

Rura którą doprowadzaną uprzednio było powietrze została odlaczona i tak sobie wisi. Zauważyłem ze wylatuje przez nią ciepło wiec wepchalem do niej wełnę mineralną.

niestety otwór wokół rury jest około o 3 cm większy niż sama rura i przez nie tez uciekalo ciepłe powietrze z domu. Oblozylem to wełna ale martwi mnie ze ciepłe powietrze uchodzi z komory kominka i trafia do komory dekompresacyjnej skąd nie ma gdzie uciec...

kratek w komorze dekompresacyjnej nie ma.

Komora kominka obłożona z płyt krzemianowo-wapniowych.

Góra komory dekompresacyjnej jedynie z płyty gk.

na domiar złego domek o budowie kanadyjskiej czyli strop z belek drewnianych.

gorąco proszę o pomoc.

 

pozdrawiam i przepraszam za błędy post pisany z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem i bardzo prosił bym o pomoc.

posiadam wkład dragon unico dragon 8 który ma przyłącz powietrza do spalania z zewnątrz. Maestro który podłączał mi kominek powiedział, że powietrze do spalania może być z nie użytkowego poddasza. Rura którą doprowadzane było powietrza wędrowała od dołu wkładu przez komorę dekompresacyjną aż na strych. Rozwiazanie nie sprawdzilo sie poniewaz w kominku kiepsko się rozpalalo. Powietrze podłączylismy z zewnątrz tak jak należy.

Teraz do sedna sprawy.

Rura którą doprowadzaną uprzednio było powietrze została odlaczona i tak sobie wisi. Zauważyłem ze wylatuje przez nią ciepło wiec wepchalem do niej wełnę mineralną.

niestety otwór wokół rury jest około o 3 cm większy niż sama rura i przez nie tez uciekalo ciepłe powietrze z domu. Oblozylem to wełna ale martwi mnie ze ciepłe powietrze uchodzi z komory kominka i trafia do komory dekompresacyjnej skąd nie ma gdzie uciec...

kratek w komorze dekompresacyjnej nie ma.

Komora kominka obłożona z płyt krzemianowo-wapniowych.

Góra komory dekompresacyjnej jedynie z płyty gk.

na domiar złego domek o budowie kanadyjskiej czyli strop z belek drewnianych.

gorąco proszę o pomoc.

 

pozdrawiam i przepraszam za błędy post pisany z telefonu.

 

A czemu wełną ? Zapiankować bestię od strony byłego wlotu tj. poddasza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wełna wydawała mi się dobrym izolatorem w dodatku nie palnym.

bardziej mnie martwi ze to ciepłe powietrze tam wpada i nie ma gdzie uciec...

 

HOSPODY POMYŁUJ...... Lysek a wiesz Ty chociaż co to jest dekompresja???? Komora dekompresyjna służy do tego, by za pomocą kratek usunąć ciepło przenikające przez warstwę izolacyjną ( nie ma izolacji absolutnej !!! ) , aby nie kumulowała się pod stropem , co może doprowadzić do nadmiernego przegrzania tegoż stropu. Widać to często w domach ze stropem zalewanym -sufit pięknie pęka po belkach ( np. teriva ) lub zbrojeniach. Kto Ci robił kominek- jakiś zdun :D

Natychmiast zwentylować .

 

pzdr.

Edytowane przez Bader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy, ja Oblozylem wełna otwór przez który przechodzi rura na strych żeby mi tam ciepło nie uciekalo...

Cala komora jest oczywsicie pusta z tym ze cieplo ktore wpada do tejże komory nie ma gdzir teraz uchodzić (wcześniej był to strych).

 

A można tak zrobić by wyciągnąć ta rure z komory kominka i zalepic płyta krzemianowo-wapniowa dziurę po niej.

następnie w płycie gk zostawić otwór na strych gdzir ciepło które gromadzi się w wyniku przenikania przez płyty by tam u chodziło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się zrozumieliśmy, ja Oblozylem wełna otwór przez który przechodzi rura na strych żeby mi tam ciepło nie uciekalo...

Cala komora jest oczywsicie pusta z tym ze cieplo ktore wpada do tejże komory nie ma gdzir teraz uchodzić (wcześniej był to strych).

 

A można tak zrobić by wyciągnąć ta rure z komory kominka i zalepic płyta krzemianowo-wapniowa dziurę po niej.

następnie w płycie gk zostawić otwór na strych gdzir ciepło które gromadzi się w wyniku przenikania przez płyty by tam u chodziło??

 

Lysek, to w końcu masz obecnie tą komorę zwentylowaną czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.

Rura która doprowadzala powietrze zaczynała się na strychu następnie leciała przez komorę dekompresacyjną następnie przez komorę kominka i była podłączona do kominka.

otwór na strychu na ta rure był na tyle duży ze pomiędzy tym otworem na rura uciekalo ciepłe powietrze ( było to czuć jak się tam przykładalo rękę)

teraz na strychu Oblozylem szczelnie ta szczelinę wełna i ciepło które wpada do komory dekompresacyjnej nie ma gdzie uchodzić.

sposób na to żeby to rozwiązać opisałem dwa posty wyżej...

pytanie czy to jesy w miarę poprawnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.

Rura która doprowadzala powietrze zaczynała się na strychu następnie leciała przez komorę dekompresacyjną następnie przez komorę kominka i była podłączona do kominka.

otwór na strychu na ta rure był na tyle duży ze pomiędzy tym otworem na rura uciekalo ciepłe powietrze ( było to czuć jak się tam przykładalo rękę)

teraz na strychu Oblozylem szczelnie ta szczelinę wełna i ciepło które wpada do komory dekompresacyjnej nie ma gdzie uchodzić.

sposób na to żeby to rozwiązać opisałem dwa posty wyżej...

pytanie czy to jesy w miarę poprawnie??

 

Zainstaluj dwie kratki na obudowie, jedną wyżej , drugą niżej - wszystko w obrębie komory d. Kratki małe , o wymiarach np. 70x110 mm . Najmniejsze jakie stosowałem 30x 50mm .

 

A poprzedni pomysł z wyjściem na strych - przezabawny :)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj dwie kratki na obudowie, jedną wyżej , drugą niżej - wszystko w obrębie komory d. Kratki małe , o wymiarach np. 70x110 mm . Najmniejsze jakie stosowałem 30x 50mm .

 

A poprzedni pomysł z wyjściem na strych - przezabawny :)

 

pzdr.

 

ps,. na strych nieużytkowy nie powinno dochodzić ciepłe powietrze- jak Ci zacznie się rozpuszczać śnieg na dachu w zimie , będziesz wiedział dlaczego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bader poczytałem o mostku termicznym i juz się domyślam co się może dziać po zimie jak wypuszcze ciepłe powietrze na strych :bash:

będę dorabiał te dwie kratki z tym ze pytanie czy one muszą być na przestrzal czy może być jedna z przodu druga z boku??

tak jak wcześniej pisałem mam obudowę z płyt krzemianowo-wapniowych i płyt gk. Na to na jednej ścianie tapete na drugiej gladz, jak wykonać otwory pod tekkratki na gotowej juz zabudowie zeby nic nie uszkodzić? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...