Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Otwór wentylacyjny - co można zrobić?


dess

Recommended Posts

Cześć,

 

sytuacja u mnie jest taka: wneka_lodowka.jpg

Otwór po lewej będzie dla okapu. Otwór we wnęce do wentylacji kuchni. We wnęce będzie stała lodówka i zastanawiam się nad zabudową nad nią. Mam trzy opcje:

1) Zrobić nad lodówką półki. Będzie swobodny dostęp powietrza do kratki.

2) Zabudować po sufit szafkami, a w górnej szafce poprowadzić rurę spiro i wyprowadzić otwór na tej ściance widocznej po prawej stronie. Z tym, że tam to już u mnie salon się będzie zaczynał, więc kratka byłaby tak trochę poza kuchnią i dochodzą jeszcze względy estetyczne.

3) Zabudować od góry wnękę płytą gk i wyprowadzić otwór rurą spiro (Zmiana kierunku po łuku o 90 stopni) w stronę aneksu kuchennego, tak jak jest skierowany ten lewy otwór.

 

Najbardziej interesuje mnie opcja nr 3.

W każdym razie, można robić takie manipulacje? Czy w jakiś sposób pogarszam wentylację i np. testy kominiarza mogłyby nie przejść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie myślałem ze do jednego. Przy wentylacji grawitacyjnej nie robi się okapu podlaczonego do wentylacji, no chyba ze chce się oddychać grzybami itd jak powstanie ciąg wsteczny. poczytaj i zdecyduj

m.ladnydom.pl/budowa/1,143738,11774433,Okap_kuchenny_kontra_kratka_wentylacyjna.html

u mnie będzie okap jako pochłaniacz, dużo osób tak ma i chwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...