Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Montaż napędu do bramy przesuwnej


ChłopZmazur

Recommended Posts

Napę do bramy przesuwnej koszt 1600 zł z montażem 2000 zł.

Czy warto samemu to robić, czy lepiej zlecić profesjonalnej ekipie? Macie doświadczenia w tym temacie jaki naped polecacie. Ja po lekturze decyduję się na FAAC 740. Czy lampa sygnalizacyjna jest potrzebna? Podraża o 100 zł koszt zestawu. 2 pilot myślę że będzie potrzebny - 1 w aucie drugi w domu do otworzenia bramy. Czy też od razy stosować otwieranie bramy z domowym domofonem otwieranie bramy i furtki?

 

Jestem posiadaczem dość prostego i niezbyt zaawansowanego napędu BFT. Nie zdecydowałem się na samodzielny montaż, pomimo, że trochę elektrykę ogarniam, jednak prawidłowy montaż mógł się okazać dla mnie za trudny. Ja zleciłem montaż wykwalifikowanej osobie. Inna sprawa, że w takim przypadku mam trochę lepsze warunki gwarancyjne, a to jest moim zdaniem ważna sprawa w urządzeniach mechanicznych. Jeśli autorze znasz się na montażu i czujesz się pewnie, możesz montować. :) Ja się nie znałem aż tak dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecam fachowcowi. Sam od podstaw zrobiłem rekuperację w domu po lekturze na forum. Do alarmu wziąłem ekipę tak samo robię z napędem.

 

 

Mam przy garażu na zewnątrz domu skrzynkę elektryczną w której idzie główny kabel zasilający oraz bezpiecznik do kabla od napędu bramy.

Foto:

 

skrzynka1.jpg

 

skrzynka2.jpg

 

jak to otworzyć by dostać się do bezpieczników. Jak próbowałem śrubokrętem odkręcić to przy 1 zaślepce poczułem wyłamanie

Edytowane przez ChłopZmazur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlecam fachowcowi. Sam od podstaw zrobiłem rekuperację w domu po lekturze na forum. Do alarmu wziąłem ekipę tak samo robię z napędem.

 

 

Mam przy garażu na zewnątrz domu skrzynkę elektryczną w której idzie główny kabel zasilający oraz bezpiecznik do kabla od napędu bramy.

Foto:

 

[ATTACH=CONFIG]338538[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]338539[/ATTACH]

 

jak to otworzyć by dostać się do bezpieczników. Jak próbowałem śrubokrętem odkręcić to przy 1 zaślepce poczułem wyłamanie

 

Jak zlecasz fachowcowi to myślę, że w porządku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd zamontowany, a ja szczęśliwy nie muszę w deszczu wychodzić otwierać, wsiadać, odjechać, wychodzić zamykać.

Wstawione radio i piloty od bramy garażowej obsługują napęd. Mankament taki, że mają słabszy zasięg niż oryginalny od napędu. Pewnie wymiana 2letnich baterii poprawi zasięg.

Mam 1 parę czujek bariery zabezpieczającej przed przeszkodą w świetle bramy. Połączone kablem, chcieli dać na baterię, ale taka opcja odpada. Na mrozie bateria padnie i napęd przestanie działać.

Lampa LED niby z większym zasięgiem. Na priv mogę polecić ekipę - szybko sprawnie. Dojeżdżają ok 200km od Ostrołęki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Napęd zamontowany, a ja szczęśliwy nie muszę w deszczu wychodzić otwierać, wsiadać, odjechać, wychodzić zamykać.

Wstawione radio i piloty od bramy garażowej obsługują napęd. Mankament taki, że mają słabszy zasięg niż oryginalny od napędu. Pewnie wymiana 2letnich baterii poprawi zasięg.

Mam 1 parę czujek bariery zabezpieczającej przed przeszkodą w świetle bramy. Połączone kablem, chcieli dać na baterię, ale taka opcja odpada. Na mrozie bateria padnie i napęd przestanie działać.

Lampa LED niby z większym zasięgiem. Na priv mogę polecić ekipę - szybko sprawnie. Dojeżdżają ok 200km od Ostrołęki.

 

Wykrywanie przeszkód powinno być w każdym napędzie. Też posiadam na swoim Deimosie wykrywanie przeszkód, jeśli się nie mylę działa to na zasadzie amperometrycznej.

 

Na razie zbliża się test jak brama radzi sobie z zimową aurą, jeszcze nie miałem okazji sprawdzać jej o tej porze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...