Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokrywanie wylewki farbą epoksydową (żywica epoksydowa)


ZBYCH85

Recommended Posts

Witam,

w związku z tym, że żywica epoksydowa wydaje się wytrzymalszym od płytek podłożem (dodatkowo lekko amortyzującym upadki różnych narzędzi), wydaje mi się ona lepszym pomysłem na wykonanie podłogi w garażu. Wylewkę mam dość ładną - gładka i równa, z miksokreta. Zagruntowałem ją już jakiś czas temu Unigruntem. Chciałbym zapytać doświadczonych o to, czy tak przygotowaną wylewkę, powinienem jeszcze w jakiś sposób przygotować do nanoszenia żywicy (oczywiście poza dokładnym oczyszczeniem wylewki z pyłów itp.)?

Może ktoś, kto ma to już za sobą udzieliłby jakiś ważnych wskazówek?

A... no i jeszcze jedno ważne pytanie - co z taśmą dylatacyjną między ścianą a wylewką? Mam ogrzewanie podłogowe, więc taśma jest dość gruba, więc cokół na ścianie z farby epoksydowej raczej nie wchodzi chyba w grę - przez tą taśmę chyba nie wyglądałoby to zbyt estetycznie. W tym wypadku chyba trzeba zastosować listwy wykończeniowe, które w garażu jakoś mi nie pasują. Czy ma ktoś pomysł na inne wykończenie?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Piasek kwarcowy ( na alle różne kolory są i tanie to jest) wystarczy rozsypać w miarę równo na pierwszą warstwę a jak wyschnie przemalować drugi raz. Uzyskamy powierzchnię anty-poślizgową a jak dobrze zakombinujemy z kolorami kwarcu to i ciekawe efekty można uzyskać.

Niektórzy mieszają piasek razem z żywicą - ja osobiście wolę posypywać, choć efekt taki sam.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy z doświadczenia możecie polecić konkretnego producenta takiej żywicy posadzkowej? Czy dwie warstwy (z czego pierwsza z lekkim dodatkiem wody) wystarczą do garażu?

Co do kolorów kwarcu - przecież i tak koloru piasku nie będzie widać, bo przykryje go druga warstwa - czy się mylę?

Zastanawiam się jeszcze nad tym paskiem jakiejś płyty przykręconej do ściany (jak kolega rgal zasugerował), aby przykryć taśmę dylatacyjną. Drewniana, plastikowa, a może ze styropianu i otynkować? Żywica pokryje i będzie miała wystarczającą przyczepność do tych wszystkich materiałów?

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na styropian możesz dać siatkę i klej i to pomalować żywicą. Piszesz raz o żywicy epoksydowej a raz o farbie pigmentowej żywicznej do betonu , a to dwie różne powłoki. Ja pisząc o kolorowych kwarcach miałem na myśli bezbarwną żywicę epoksydową i w niej jak najbardziej widać kolory, natomiast farba pigmentowa epoksydowa do betonu występuje w kolorach, zresztą żywicę pigmentowaną też możesz mieć w kolorach.

Wpisz w google żywica epoksydowa i coś znajdziesz. Przejrzyście jest opisane na stronie bautecha, http://www.bautech.pl/pl/oferta/posadzki-epoksydowe/zywice-epoksydowe.html

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak jak "uczył Marcin Marcina " . Większość z Was pisze aby pisać , bo pojęcia o tym co piszecie nijakiego .

Po pierwsze posadzka z miksokreta nie nadaje się pod żywicę , to błąd do kwadratu .

Po drugie unigrunt możesz sobie stosować do wylewki samopoziomującej , a nie do żywicy , to błąd do kwadratu .

Po trzecie postępowanie z żywicami zaczyna się w zależności od jakości hydroizolacji wykonanej pod posadzka betonową , a wbrew potocznej opinii ani folia , ani papa nie jest prawidłową hydroizolacja dla posadzki żywicznej.

Po czwarte trzeba założyć sobie jak ma wyglądać efekt końcowy oraz określić wymagania jakie powinny być spełnione , a dopiero dobierać żywicę .

Poradzić laikowi jest trudno , bo rozmowa jest wtedy możliwa kiedy partner chociaż co nieco kuma , a Wy mnie posiadacie podstaw . Chcesz zrobić to sam, bo myślisz , że wyjdzie to taniej , ale zapewniam Cię - wydasz kupę pieniędzy bo materiał jest drogi ,kupisz największe badziewie jakie jest na rynku , bo się na tym nie znasz , a tylko taki materiał jest łatwo osiągalny na rynku ; spieprzysz wykonawstwo 100 na 100% , bo nie masz o tym pojęcia ; a na końcu dojdziesz do wniosku , ze żywica to kiepski wynalazek .

Pisząc to wszystko usiłuję Ci wytłumaczyć , że budownictwo w niektórych tematach , to nie pole do eksperymentów na własnej ........ . Zaoszczędź sobie bólu i trudu , chyba , że jest to wyzwanie Twojego życia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barakuda, skoro jesteś zawodowcem to napisz co i jak i z czym i po co i dlaczego. Bo póki co nic nie napisałeś a tylko robisz z żywicy filozofie dla zwykłych ludzi nie do ogarnięcia. Ja od 20 ponad lat pracuje na co dzień z farbami epoksydowymi, żywicami i jakoś nie wydaje mi się to tak skomplikowane , chyba, że jeszcze się nie nauczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...