Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kominek z płaszczem lub nie i kocioł kondensacyjny gazowy czy może kocioł na eko węgiel i drzewo(pompa ciepła niestety niesprawdzona i za droga na dzień dzisiejszy)...naprawdę niewiem na co się zdecydować...Ciężka sprawa i niewiadomo jak adaptować gotowy projekt u architekta...w tym roku surowy chcemy postawić...Jak u Was z koncepcjami kominka w połączeniu z kotłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem jak Ty liczysz, że dwa źródła ciepłą wychodzą Ci drożej niż jedno źródło. Przedstaw te wyliczenia to je (wspólnie) zweryfikujemy.

 

I co to znaczy "pompa ciepła niesprawdzona"? Setki tysięcy jak nie miliony ludzi na co dzień używają pomp ciepła -- nie tylko do ogrzewania domu, ale także w kuchni do przechowywania żywności, w samochodach i w pracy do uzyskania komfortu, ostatnio pompy instalują nawet w pralkach i suszarkach -- więc są sprawdzone.

 

Zrobiłeś już OZC, albo chociaż wstępnie oszacowałeś straty i zużycie energii, że się bierzesz za dobór źródła ciepła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ty liczysz, że dwa źródła ciepłą wychodzą Ci drożej niż jedno źródło. Przedstaw te wyliczenia to je (wspólnie) zweryfikujemy.

 

I co to znaczy "pompa ciepła niesprawdzona"? Setki tysięcy jak nie miliony ludzi na co dzień używają pomp ciepła -- nie tylko do ogrzewania domu, ale także w kuchni do przechowywania żywności, w samochodach i w pracy do uzyskania komfortu, ostatnio pompy instalują nawet w pralkach i suszarkach -- więc są sprawdzone.

 

Zrobiłeś już OZC, albo chociaż wstępnie oszacowałeś straty i zużycie energii, że się bierzesz za dobór źródła ciepła?

 

Sorry Myjku ale ty tak jak ja planujesz budowe domu (niewiem jakim cudem można nabić tyle tysięcy postów tak jak arturo72 i jeszcze ze dwóch użytkowników pomp którzy ostro się upierają za instalacją pomp i w każdym temacie próbóją przekonać do instalacji tychże pomp)...Znam opinie dwóch znajomych pomp gruntowych którzy dobrze ocieplili swoje nowe domy i ich rachunki za prad sa wyższe niż za gazowe i ekogroszkowe ogrzewanie...

Po co mi te OZC skoro jest ono nie miarodajne? Przeciesz jest tyle róznych materiałów które kupuje się podczas poszczególnych etapów budowy i co chwila się je zmienia..Niemożna przed budową na etapie OZC podać jakie materiały budowlane dokładnie kupi się i czy budowanie domu przebiegnie idealnie według wyliczeń OZC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Myjku ale ty tak jak ja planujesz budowe domu (niewiem jakim cudem można nabić tyle tysięcy postów tak jak arturo72 i jeszcze ze dwóch użytkowników pomp którzy ostro się upierają za instalacją pomp i w każdym temacie próbóją przekonać do instalacji tychże pomp)...Znam opinie dwóch znajomych pomp gruntowych którzy dobrze ocieplili swoje nowe domy i ich rachunki za prad sa wyższe niż za gazowe i ekogroszkowe ogrzewanie...

Po co mi te OZC skoro jest ono nie miarodajne? Przeciesz jest tyle róznych materiałów które kupuje się podczas poszczególnych etapów budowy i co chwila się je zmienia..Niemożna przed budową na etapie OZC podać jakie materiały budowlane dokładnie kupi się i czy budowanie domu przebiegnie idealnie według wyliczeń OZC...

 

Tłumaczyłem juz telefonicznie na czym polega OZC i co daje i co mozna zmienic, jak zaktualizowac obliczenia, jak widac słabo tłumaczę. OZC nie jest obowiązkowe, jezeli ktos jest przekonany ze nic mu nie da to nie ma sensu na siłe tego liczyc. Był tu taki jeden który był zdeklarowanym przeciwnikiem OZC, choc go tu juz nie ma to jednak jego idee nie padły na jałowy grunt i jakis tam owoc przyniosły. Mozna nic nie liczyc, mozna dobrac wszystko na oko. Czy taki dobór bedzie optymalny? szczerze watpie. Mamy demokrację i kazdy decyduje sam o swojej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że są różne opinie, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.

Ja też mam znajomego, który zakupił powietrzną pompę ciepła do domu kupionego od dewelopera, oczywiście dom "energooszczędny".

W pierwszym sezonie dokupił piec na pellety, koszty prądu go "zjadły" :-(

Jednak dobrze policzony dom (dobrane grubości i lambdy ocieplenia w każdym kierunku) i dobrze wykonany, będzie miał energochłonność o rząd mniejszą i PC wystarczy do ogrzewania (i CWU) - bez rujnowania kieszeni, za to bez targania ton paliwa przez dom.

Wierzę, że mi się uda taki wybudować, innym się udało, więc dlaczego nie :)

 

PS. Też mi się nie podobają "krucjaty" i ekstremizm - czy to zwolenników pomp czy innych rzeczy. Można i należy dyskutować na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...