Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, zaczynamy budowę za około 2 miesiące :) Projekt Modena z MG

Sciany z ceramiki poryzowanej (majster czuje sie w tym najlepiej), dachówka.

Na ten rok plan to zrobić po dach

 

Narazie zakupione pustaki na ściany + fundamentowe

W chwili obecnej musimy wybrać dachówkę (ceny mają się zmienić z początkiem marca, ile w tym prawdy nie wiem)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam chcemy z męzem po wakacjach rozpocząć budowę wg. projektu dom w kannach - ale niestety nigdzie nie widziałam takiego juz zrealizowanego.... czy ktoś z Was natknął się gdzieś na taki dom? Będę wdzięczna za kazdy namiar bo coraz czesciej zastanawiam się czy nie zmienic projektu....:confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domwkannach - no coś Ty, tylko dlatego chcesz zmienić projekt, ze nie widziałaś go zrealizowanego?

Ja swojego też nie widziałam, ale podoba mi się i jest dla nas idealny, więc będziemy budować.

Inna rzecz, ze przerzuciłam wcześniej chyba milijon projektów, a i tak w ostatniej chwili zmieniliśmy :)

Chyba że masz jakies inne wątpliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belisima witaj:) Dziwne, że schody zabiegowe - miejsca jest chyba wystarczająco dużo, żeby przerobić je na takie ze spocznikiem.

 

Sorc witaj, wybierasz materiał na dom pod wykonawcę? Myślałam, że robi się na odwrót ;)

Domwkankach, a co mają powiedzieć inwestorzy budujący projekty na zamówienie? ;)

 

proszę o kciuki, jutro jadę załatwiać sprawę zmarłego sąsiada - jeśli się uda to jeszcze w tym tygodniu dostaniemy wreszcie (tfutfu) PnB :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie się gromy posypały na forum za brak WM, to powiedział, że w domu musimy robić wszystko pod "siebie" i nie kierować się modą (zaznaczam, że nie uważam, że ta moda jest zła), a że jestemy konserwatywni to i instalacje mamy konserwatywne:P

E tam, od razu gromy... :p

Widzisz, Oleńka, dodatkowa kwestia jest taka, że w nowych domach wstawia się szczelne okna. Im szczelniejsze tym lepsze. Problem w tym, że szczelne okna przy wentylacji grawitacyjnej sprawiają, że niektóre kanały wywiewne w łazienkach czy kuchniach stają się nagle... nawiewnymi. I wiele osób narzeka, że zimnem z nich ciągnie. A dlaczego tak? Ano właśnie dlatego, że okna szczelne. Dlatego trzeba montować nawiewniki przy tych oknach (nieraz to dodatkowy koszt, nie wszyscy producenci mają je w standardzie) i co więcej - pozostawiać te nawiewniki otwarte! U moich rodziców po wymianie okien tak właśnie jest i autentycznie ciągnie po plecach, kiedy na zewnątrz jest zimno i siedzi się w okolicy okna. Ale nic z tym nie zrobisz - jeśli wentylacja ma w domu działać, to musi właśnie w ten sposób.

A przy WM regulujesz przepływ :) I jeszcze dzięki odzyskowi ciepła nie nawiewasz do domu lodowatego powietrza, a cieplejsze.

 

Ale nikt nie broni być konserwą! Piszemy o tym tyle, żebyście z mężem mieli świadomość jak każde rozwiązanie działa :) Dopiero wtedy będziecie mogli powiedzieć, że świadomie zdecydowaliście w ten sposób - i o to przecież chodzi, prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynamy budowę za około 2 miesiące :) Projekt Modena z MG

Sciany z ceramiki poryzowanej (majster czuje sie w tym najlepiej), dachówka.

Na ten rok plan to zrobić po dach

 

Narazie zakupione pustaki na ściany + fundamentowe

W chwili obecnej musimy wybrać dachówkę (ceny mają się zmienić z początkiem marca, ile w tym prawdy nie wiem)

Pozdrawiam :)

 

Naprawdę kupujecie materiał, w którym majster czuje się najlepiej, zamiast zmienić majstra i budować z takiego materiału, który Wam będzie odpowiadał? ;) Aż wierzyć się nie chce, serio!

 

Witam chcemy z męzem po wakacjach rozpocząć budowę wg. projektu dom w kannach - ale niestety nigdzie nie widziałam takiego juz zrealizowanego.... czy ktoś z Was natknął się gdzieś na taki dom? Będę wdzięczna za kazdy namiar bo coraz czesciej zastanawiam się czy nie zmienic projektu....:confused:

Projekt zmieniaj wtedy, kiedy Ci nie odpowiada, a nie dlatego, że nigdzie nie widzieliście realizacji ;)

 

Jest tam parę wodotrysków podrażających budowę: okna przesuwne (2x!), lukarny, balkon (to spory mostek cieplny), aż 3 kominy. Natomiast schody zabiegowe są niewygodne: przeprojektujcie je tak, by były ze spocznikiem, to baaaardzo ułatwi życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niechaj może przesadziłem, że pod wykonawcę

Nie mieliśmy większego rozeznania, domy w okolicy (Tarnów) raktycznie w 80-90% w ceramice (ah ten Leierowski zakład 10 km dalej ;))

3 domy wybudowane w rodzinie w ciągu ostatnich też ceramika (ale maxy zwykłe) więc gdy trafił się polecany wykonawca, który najlepiej czuje sie w tym co robi najdłużej to wszystko nam spasowało

 

Na moje nieszczęście wszystko rozdrabniam na szczególiki, z kształtem dachówki gryzę sie już miesiąc a na naszym domu będzie głównie widać jej dolną krawędź:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym naszym projektem sprawa sie ma tak że, to jedyny z poddaszem jaki nam (tzn. mnie i mężowi) sie spodobał :p - a to nie było wcale takie łatwe he he Mysleliśmy jeszcze o takich domach gdzie sa pełne dwie kondygnacje ale pomysł upadł bo wydawało nam się że ich koszt jest większy niż tych z podaszem (szczególnie jeśli chodzi o wykończenie np.elewacja).

Iscra - własnie o te "wodotryski" ;) cała sprawa sie rozbija. Mam kilka pomysłów na zmiany i byłam ciekawa czy ktoś może podobne zastosował i jak one sie sprawdziły...

Ojjj ja ogólnie chyba typowa kobietą w ciązy jestem :p że teraz pod koniec nachodzi mnie mnóstwo watpliwosci....achh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym naszym projektem sprawa sie ma tak że, to jedyny z poddaszem jaki nam (tzn. mnie i mężowi) sie spodobał :p - a to nie było wcale takie łatwe he he Mysleliśmy jeszcze o takich domach gdzie sa pełne dwie kondygnacje ale pomysł upadł bo wydawało nam się że ich koszt jest większy niż tych z podaszem (szczególnie jeśli chodzi o wykończenie np.elewacja).

Iscra - własnie o te "wodotryski" ;) cała sprawa sie rozbija. Mam kilka pomysłów na zmiany i byłam ciekawa czy ktoś może podobne zastosował i jak one sie sprawdziły...

Ojjj ja ogólnie chyba typowa kobietą w ciązy jestem :p że teraz pod koniec nachodzi mnie mnóstwo watpliwosci....achh

 

No to pozwól, że Ci namącę jeszcze w głowie :p

 

Zalety domu piętrowego:

1. Brak skosów, nieraz trudnych do aranżacji

2. Pełne stropy, a wiec lepsza szczelnośc budynku

3. Tańsze wykończenie (robocizna przy wełnie i płytach g-k może zabić)

4. Brak okien dachowych, które w zimie, kiedy są zaśnieżone, światła zupełnie nie dają

5. Może być tańszy w budowie: 3 lukarny i skomplikowany dach kosztują tyle, że bardziej MOŻE (nie wiadomo nigdy na 100% ;) ) się opłacić budowa piętrowca z najprostszym dachem kopertowym.

 

Wybrany przez Was projekt ma... 350 mkw po podłogach! A budowa każdego metra kosztuje :)

Tak na szybkiego kilka projektów piętrowców, które mają mniej mkw, a program funkcjonalny podobny (lub może być podobny po przearanżowaniu kilku rzeczy):

http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty/757/projekt-domu-gemini

http://projekty.muratordom.pl/projekt_jubileuszowy-wariant-i,2067,0%2C0.htm

http://z500.pl/projekt/811/Zx113,pietrowa-willa-z-garazem-dwustanowiskowym-balkonem-nad-wejsciem-i-zdobieniami.html - ten ma podobną powierzchnię po podłogach :D 359 mkw. Patrz, ile się w piętrusie zmieściło! ;)

 

Nie zwracałam tu uwagi na kwestie energooszczędności, bo w każdym z nich trzeba by wiele poprawić.

 

Zastanówcie się nad projektem indywidualnym, hm? U nas miał być z poddaszem, a będzie parterowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budujemy http://pracownia-projekty.dom.pl/dn_kendra_2m_ce.htm z malutkimi poprawkami (brak balkonu), ale z piwnicą pod domem.

Wyceny są różne... od 44 tys do 120 tys za SSO - sama robocizna. Natomiast mnie interesuja oferty do ok 80 tys :) Tylko chcemy mieć piwnicę z lanego betonu, co wprawia w konsternację wiele ekip, przechodząca w przekonywanie, że lepiej z bloczków... planujemy budować z silikatów, co również stanowi problem, bo ekipy mówią, że lepiej z ceramiki, bo wszyscy tak robią.

 

Swego czasu i u mnie było podobnie - panowie zdziwieni, że ściany piwnicy mają być żelbetowe :p

Aż w końcu trafiliśmy nawet na dwie ekipy, dla których wylewanie ścian w szalunkach nie było niczym dziwnym ani strasznym.

 

@Niechaj może przesadziłem, że pod wykonawcę

Nie mieliśmy większego rozeznania, domy w okolicy (Tarnów) raktycznie w 80-90% w ceramice (ah ten Leierowski zakład 10 km dalej http://forum.muratordom.pl/images/smilies/wink-2.gif)

3 domy wybudowane w rodzinie w ciągu ostatnich też ceramika (ale maxy zwykłe) więc gdy trafił się polecany wykonawca, który najlepiej czuje sie w tym co robi najdłużej to wszystko nam spasowało

 

Z materiału innego niż ceramika, która i tutaj króluje, nasza ekipa budować się nie bała i nie kręcili nosem na inny materiał. Dla pewności przeszkolił ich jeszcze szkoleniowiec z firmy produkującej białe pustaki, coby było zgodnie z wymaganiami systemu :)

 

Na moje nieszczęście wszystko rozdrabniam na szczególiki, z kształtem dachówki gryzę sie już miesiąc a na naszym domu będzie głównie widać jej dolną krawędźhttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/what.gif

To normalne. Człowiek, zaczynając budowę, nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, na jakie drobiazgi będzie musiał zwracać uwagę.

 

To pisałam ja - Bocianek 2013 - tutaj tylko przelotem 8)

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie broni być konserwą! Piszemy o tym tyle, żebyście z mężem mieli świadomość jak każde rozwiązanie działa :) Dopiero wtedy będziecie mogli powiedzieć, że świadomie zdecydowaliście w ten sposób - i o to przecież chodzi, prawda? :)

ja się zgadzam, pod wpływem forum w ogóle zaczęłam rozważ bufor ciepła...

WM nie chciałam, bo to było dla mnie dziwne, nowe i po co skoro mozna otwierać okna :D ale... przeczytałam wiele opinii, pomyslałam nad tym i zgodziłam się :)

 

w mieszkaniu mamy szczelne okna, bez tych nawiewnikow i jak w zimie zrobi sie w łazience z wywiewu nawiew to dramat.... zimno jak na polu :bash: żeby wziąć prysznic muszę farelkę włączyć :D mamy też dodatkową opcję, bo czasem przez te kratki wpada zapach obiadu sąsiadów :D ale to zazwyczaj rosól więc ok ;) lubie rosół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałam wcześniej o tych programach, dzięki za cynk

 

Łukasz, dzisiejszy Pan Koparkowy solidniejszy? Działacie?

 

Mam wyniki OZC!

było: Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 20445 kWh/rok

 

a po poprawkach (nie, nie zamianie styropianu z 15 na 30cm :p nadal jest 15cm)

 

jest: Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 8912 kWh/rok --> naprawdę warto zlecać OZC

Obciążenie cieplne z 11 na 5,9kWh/rok

 

W temacie WM - miała być grawitacyjna (tylko ze względu na koszty - bo zagadką jest, skąd weźmiemy na gruntową PC :p ), ale po w/w obliczeniach trzeba przemyśleć sprawę WM z reku + gruntowa czy PW PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...