Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jedna noc: wg stanu na godz. 6 pozbawionych prądu w regionie (woj. świętokrzyskie) jest 11 tys. 890 odbiorców. Uszkodzone są 32 linie niskiego napięcia i 423 stacje transformatorowe.

 

Ale jasne, można załadować dom agregatami i akumulatorami samochodowymi, zamiast pomyśleć nad alternatywnym ogrzewaniem (nie wymagającym prądu). :)

Trochę więcej wyrozumiałości dla przekonań innych ludzi - życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pompa opanowała bociany 2016, jedni z uporem maniaka ciągną za, inni przeciw :sick: A niechże każdy robi u siebie jak uważa, a nie wkoło wałkowanie tego samego tematu.

 

To ja może z innej beczki - ile bierze Wasz geodeta za tyczenie domu? Czy ktoś buduje z Ytonga? Jaką cenę dostaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tsunami, znam swoje priorytety - nieprodukowanie smogu;) Wyciągamy komin do piwnicy na wszelki wypadek, chyba, bo nie wiem, jakie to będą koszty, żeby mieć możliwość podłączenia pieca na gaz, o ile kiedykolwiek go nam podciągną, bo teraz jest to kompletnie nieopłacalne, nie widzę alternatywy.

 

Mother_nature, niestety nie wiem, ile za tyczenie, nie orientowałam się jeszcze.

 

Budowanie za kilka tygodni takie nierealne, kiedy rano za oknem:

 

sniegg.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna noc: wg stanu na godz. 6 pozbawionych prądu w regionie (woj. świętokrzyskie) jest 11 tys. 890 odbiorców. Uszkodzone są 32 linie niskiego napięcia i 423 stacje transformatorowe.

 

Ale jasne, można załadować dom agregatami i akumulatorami samochodowymi, zamiast pomyśleć nad alternatywnym ogrzewaniem (nie wymagającym prądu). :)

Trochę więcej wyrozumiałości dla przekonań innych ludzi - życzę :)

Ja wyrozumiałość mam, jak ktoś pisze z sensem i na podstawie faktów -- a nie na podstawie znajomych znajomych klientów męża, z fefnastoma niewiadomymi. Masz choć wiedzę aby jeden z tych "źle ocenionych" domów miał zrobione wyliczenia czy też byli to typowi inwestorzy, którzy wszystko na wiarę robili i się teraz dziwią że się dane nie zgadzają? Nie? To po co ta demagogia znowu i strachy na lachy?

 

Po co straszyć rosnącymi cenami prądu, skoro to źródło energii jest najbardziej pewne i stabilne cenowo w ostatnich latach i będzie najbardziej stabilne, bo prąd mamy z (naszego między innymi, a jak nie naszego, to taniego jak barszcz zachodniego) WĘGLA? Po co straszyć ubytkami prądu na ogrzewanie w zimie podając za przykład lato i temperatury 38+ (gdy zużycie prądu w lato jest znacznie większe ze względu na wszelakie chłodnie, klimatyzatory, etc.)? W końcu po co inwestować 5-6 a nawet do 10-15 tys. w alternatywne ogrzewanie, skoro przyda się raz na 5 lat? Z brakiem prądu w świętokrzyskim po minionej nocy lepszy przykład, ale biorąc pod uwagę akumulacyjność budynku i spadek temperatury średnio o 1sC na dobę, to prądu może nie być ZUPEŁNIE przez 2-3 dni i się spokojnie bez ubytku na zdrowiu przeżyje. Więc żeby dane były pełne, uzupełnij i napisz kiedy będą mieć znowu prąd, będzie lepsze pojęcie jak ta "katastrofa" wpłynie na posiadaczy jednego źródła ciepła na prąd.

 

Ja nie jestem zwolennikiem jednego słusznego rozwiązania, jestem zwolennikiem racjonalnego wydawania pieniędzy. Z pewnością nie jestem zwolennikiem siania demagogii i straszenia bez podawania rzeczowych argumentów. Drugie źródło ciepła, szczególnie gdy kosztuje ponad 2-3 tys. zł nie jest racjonalne, bo ani nic szczególnie nie zmieni, ani się w życiu nie zwróci.

 

Dlatego podaj jakieś argumenty na "PW PC naprawdę może zimą nie być wystarczająca" czy "w bardzo mroźne dni PW PC nie wystarczy".

Edytowane przez Myjk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, świetnie - obyś był tak samo zadowolony, po kilku latach użytkowania, jak jesteś o tym przekonany teraz :D

(Agregat + akumulatory samochodowe + UPS chyba będą droższe niż 2-3 tys zł, jako alternatywa?)

 

Moje argumentu są zbyt krakowskie i zaściankowe, także rzecz jasna daruję sobie dalszą dyskusję... :)

mother_nature - nie ma za co. Dla porównania w myśleniach za samą mapę chcieli przynajmniej 300-400 zł więcej, nie wiem jak z tyczeniem, ale też podejrzewam nie będzie taniej! :)

 

Moja ciotka - nie znajoma, znajomych ani nikt obcy, tylko ciotka - ma cały dom na prąd. Została sama w domu z 2-miesięcznym dzieckiem - mąż wyjechał. Zabrakło prądu w lecie - ponad 30 stopni, Rolety zewnętrzne się nie odsunęły, a klimatyzacja się nie włączyła. W domu ciemno, gorąco, nie można było nic ugotować i nie można było nawet samochodem wyjechać, bo ciotka jak to niejedna kobieta nie do końca wie jak otwierać awaryjnie bramę, która zawsze działa na pilota. Prądu nie było przez kilka godzin, a dla niej to była katastrofa. :) Także myślę, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Edytowane przez TsunamiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjk, świetnie - obyś był tak samo zadowolony, po kilku latach użytkowania, jak jesteś o tym przekonany teraz :D

Nie rozumiem po co znowu wjeżdżasz na emocje zamiast przytrzymać się argumentów.

 

(Agregat + akumulatory samochodowe + UPS chyba będą droższe niż 2-3 tys zł, jako alternatywa?)

Po pierwsze to żadna alternatywa, tylko część jednego i tego samego systemu. Po drugie, albo agregat, albo akumulatory a nie znowu wszystko na raz. Po trzecie nie będą droższe.

 

Moje argumentu są zbyt krakowskie i zaściankowe, także rzecz jasna daruję sobie dalszą dyskusję... :)

Aha. To trzeba było nie zaczynać. Jak się policzy i dobrze dobierze źródło ciepła, to nie ma opcji że "PW PC naprawdę może zimą nie być wystarczająca" czy "w bardzo mroźne dni PW PC nie wystarczy", podobnie jeśli konstruktor DOBRZE policzy obciążenia, to konstrukcja na łeb inwestorowi nie spadnie. Trzeba to tylko zrobić (dobrze jak dobrze, czasem w ogóle trzeba zrobić -- a nie zgadywać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bosz odnosi się do bicia piany o pompach którąś stronę z kolei w tym wątku, nie wiem po co. Skoro ktoś chce palić węglem, to niech pali, jego sprawa. Chce gaz, to niech ma. Najwyżej stosowna ustawa albo okoliczności zmuszą go kiedyś do zmiany ogrzewania i tyle.

Poluzujcie te przyciasne berety :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mother_nature, z tym węglem to jednak nie jest tylko sprawa "ktosia" ale wszystkich wokoło ( choćby PM2.5 i PM10). Ale oczywiście każdy zainstaluje co tam chce. Niestety.

Tylko jesteśmy w bociankach.. ludzie szukają odpowiedzi na różne pytania. Jeśli ktoś szuka odpowiedzi "czym ogrzewać" to niech skonsultuje to z audytorem .. jest kilka osób tutaj na forum. Lepiej zapłacić kilka stów za obliczenia OZC, skonsultować co można wybrać przy danych warunkach i mediach w pobliżu niż później żałować. Inaczej pojawiają się właśnie takie opinie "mój znajomy narzeka bo ma zimno/za gorąco". Tylko ten znajomy posłuchał instalatora, który mu powiedział, że zainstalowany kocioł/PC/kable/etc w zupełności wystarczą bo przecież on tak montuje od lat i na 100m2 to wystarczy tyle i tyle.

Zresztą... nieraz będziecie jeszcze słyszeć od różnych wykonawców "panie, będzie pan zadowolony". Czasem też nie omieszkają skrytykować innych wykonawców, którzy już zakończyli swoją pracę na zasadzie "a kto panu tu tak spie*ił".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...