Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy się i my!

witam z nowego konta, choć forum muratora czytam już od daaawna :) Postaram się udzielać, i pewnie założymy dziennik.

 

Planujemy ruszyć z budową na wiosne, obecnie dopinamy projekt z architektem - dom z prostym dachem dwuspadowym, poddasze użytkowe, około 150m2, zadaszony duzy taras od południa.

Projekt indywidualny , ale wzorowany na projekcie muratora Miły Dzień.

 

Papierologia pozostała tez już trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Jestem "spadochroniarzem" z rocznika 2015r. Niestety nie udało mi sie rozpocząć budowy - czekam nadal na wydanie pozwolenia... A miałem budowę rozpocząć w lipcu ;(

Postaram sie brać udział w dyskusjach ;)

Pozdrawiam

 

To i ja się melduję, również jako "spadochroniarz", z przebiegiem identycznym jak u Ciebie Piencu. Wszystko zawdzięczam swojej nierzetelnej architekt od adaptacji...:mad:

Jakby co, strzeżcie się pani B.B. z siedzibą w okolicach Bielska-Białej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zawdzięczam swojej nierzetelnej architekt od adaptacji...:mad:

Jakby co, strzeżcie się pani B.B. z siedzibą w okolicach Bielska-Białej :p

 

Dla własnego bezpieczeństwa i spokoju ducha strzeżcie się każdej baby, co się za adsptacje bierze. Ja co prawda już przy dachu, ale niekonpetencja mojej pani architekt jeszcze do teraz odbija się nam czkawką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... też się dopisuję do Bocianków 2016 jako spadochroniarz z 2015 ;) Przeboje z poprzednim architektem, przeprowadzka i parę spraw osobistych uniemożliwiły rozpoczęcie budowy w tym roku.

 

W tym momencie dogrywamy ostateczną koncepcję, badania gruntu zrobione i czekamy na ich wyniki. Projekt indywidualny z wykonawczym będzie gotowy najprawdopodobniej do końca stycznia 2016 :) Zapraszam do swojego dziennika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc i pora na minie , lipiec tego roku zakup upatrzonej w zeszłym roku działki , woda już jest , prąd prawie bo jest skrzynka a nie ma licznika. Swoją drogą to dziwne co do wody to nie ma problemu projekt , wykonanie , odbiór i leci a prąd to nie bo aby dać licznik i był prąd to żądają pozwolenia lub zgłoszenie dalej działka ogrodzona oczywiście siatką leśną i blaszak stoi .Teraz działa geodeta , mam na dzieję że w tym miesiącu mapkę zrobi a geolog już był badania mamy.

Co do projektu to domek mały prosty dla dwóch osób 40+ zanosi się na dom w Kostrzewach z Archonu oczywiście z pewnymi zmianami . Jeszcze trzeba będzie powalczyć o zgodę na wycinkę drzew bo rosną w granicy od drogi wjazdowej. :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Budujemy pod Trójmiastem, projekt inwidualny na podstawie Dom w Rododendronach 6.

Miałem rozpoczynać jeszcze w 2015 roku, ale niestety problemy z projektantami i sobie odpuściliśmy budowę na ten rok. Ale na wiosnę 2016 to obowiązkowo ruszamy, udało sie jeszcze troszkę uzbierać pieniędzy.

Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy do postawienia budynku w stanie SSO. Może ktoś ma kogoś do polecenia? :)

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się witam, co prawda nie mam jeszcze pewności czy uda się wystartować w 2016 roku, ale na pewno wjazd na działkę zrobię i może jakieś ogrodzenie ;)

 

Projekt już zakupiony: Rodzinny 1 (Domy z wizją)

wizualka1.jpg

 

Aktualnie jesteśmy na etapie dogrywania projektu - drobnych zmian (przerzucenie kotłowni w inne miejsce, zmiana ścianek itd) i w międzyczasie staram się to jakoś "skosztorysować", co pozwoli mi określić datę startu (SSZ chcielibyśmy zrobić z gotówy...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...